Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-07-03 15:18:20 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
Witam.

Mam pewne wątpliwości w związku z moją sprawą i chciałbym usłyszeć co na ten temat powie ktoś mądry.

Posiadałem prawo jazdy kategorii A i B.

29.01 prowadziłem auto pod wpływem. (proszę nie wieszajcie na mnie psów, sytuacja była wyjątkowa)

Sąd orzekł wobec mnie wyrok mówiący m.in o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyjątkiem prowadzenia pojazdów mechanicznych do których upoważnia prawo jazdy kategorii A na jeden rok.

Dostałem pismo ze starostwa, o decyzji zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kat.B na rok, oraz skierowanie na badania psychotechniczne oraz lekarskie.

Badania psychotechniczne i lekarskie za mną. Dostarczyłem wyniki (pozytywne) do starostwa i rzekomo koniec sprawy.

Sęk jednak w tym, że mimo iż mam zakaz prowadzenia pojazdów kat. B, nie mogę wyrobić oddzielnego dokumentu potwierdzającego to, że mogę prowadzić pojazdy kat. A. Ani odebrać poprzedniego.

Czy w takim przypadku, kiedy poprzedni dokument mam zatrzymany, a nie mogę wyrobić nowego, mogę prowadzić pojazdy kategorii A z ryzykiem tylko i wyłącznie otrzymania mandatu za brak dokumentu, czy jednak to że takiego dokumentu nie posiadam świadczy o braku uprawnień które teoretycznie mam.

Troszkę jest to zagmatwane, mam nadzieję że dobrze opisałem sytuację.

Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-03 15:18:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-07-03 16:07:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja dla mnie możesz normalnie jeździć na A tyle że jak policja Cię złapie to dostaniesz mandat za brak dokumentu. Mówisz że nie wziołeś ze sobą dokumentu (bo w sumie nie masz takiej możliwości) a policjant na miejscu sprawdza czy masz uprawnienia na A i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-03 16:48:12 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
na logike, tak to powinno działać ale z tego co zauważyłem na logike w naszym prawie nie ma co liczyć gdyż brak możliwości wyrobienia w mojej sytuacji nawet tymczasowego plastiku jest po prostu jedną z najgłupszych rzeczy jakie słyszałem..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-04 10:51:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
dokładnie jest tak, że będziesz ukarany za jazdę bez dokumentu...pod warunkiem, że będziesz jechał motocyklem :)

po sprawdzeniu w systemie policjant otrzyma wiadomość, iż masz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyjątkiem motocykli.

nie ważne co mu powiesz w trakcie kontroli, nie musisz ściemniać, że zapomniałeś...po prostu powiesz jaka jest sytuacja i tyle i najprawdopodobniej zostaniesz ukarany za brak dokumentu - tylko i wyłącznie za brak dokumentu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-04 19:03:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Sam piszesz, że masz zakaz prowadzenia pojazdów tylko na kat.B więc kat.A posiadasz

Sam plastik to nie są uprawnienia do kierowania daną kategorią. To tylko dokument. Za który brak podczas jazdy grozi tylko i wyłącznie mandat 50zł.
Fajnie, że to oddzielili a nie że się traci wszystkie kategorię ale powinni umożliwić wyrobienie tymczasowego dokumentu.
Ja bym pisał do Starostwa zapytanie co masz zrobić żebyś nie był podwójnie karany (tj. za brak dokumentu) za ten sam czyn - co jest zresztą niezgodne z konstytucją, tak nie może być.
Może woź ze sobą wyrok sądu, który (chyba) jednoznacznie wskazuje na to, że:
bober napisał(a):
wyrok mówiący m.in o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyjątkiem prowadzenia pojazdów mechanicznych do których upoważnia prawo jazdy kategorii A na jeden rok.

I to powinno załatwić sprawę przy ewentualnej kontroli.
Ja bym ten wyrok woził a w razie upierdliwego policjanta mandatu nie przyjmował bo zgodnie z prawem kategorie A posiadasz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-06 09:47:00 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
sprawa wyjaśniona, zapytałem policjantki czekającej na kebaba, odpowiadam tylko za brak dokumentu :)
do zobaczenia na trasie! :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-06 13:38:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
A ja Ci radzę - nie przyjmuj mandatu za brak plastiku w takiej sytuacji.
Nie możesz być karany podwójnie a nawet kilkukrotnie za to samo wykroczenie bo wyrokiem sądu straciłeś uprawnienia na 1 rok ale kat.B. I nie powinno Cię obchodzić, że nie dadzą Ci dokumentu potwierdzającego, że posiadasz ważne uprawnienia na kat. A

ps. jedna policjantka/policjant nie jest wyrocznią przepisów, tak jak zresztą to czy inne forum.
Wyślij pismo do Starostwa, Policji z zapytaniem, muszą Ci odpowiedzieć na piśmie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-07 08:58:08 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
bober, w 100% zgadzam sie z michal.m.
To co mówi policjant, to praktyka. Natomiast może się zdarzyć, że trafisz na teoretyka i będziesz miał jakieś totalnie głupie problemy. Przed wyjazdem upewniłbym się czy policja faktycznie ma w swoich papierach adnotacje, że Twój zakaz dotyczy tylko samochodów, bo bez tego masz przy kontroli najmniej z pół dnia tłumaczeń.
Jak dla mnie powinieneś starać się o jakiś papier, bo czemu masz płacić podwójnie za błędy przeszłości.
Choćby po to żeby ktoś kiedyś w przyszłości w podobnej sytuacji miał łatwiej.
Widzę tylko taki problem, że zanim sprawa się wyjaśni to pewnie sezon się skończy.

Totalnie się nie znam ale to trochę dziwna decyzja sądu. Przypomina mi się akcja jak komuś sypnęli zakaz prowadzenia rowerów - ale samochód już mógł prowadzić :)

Sorry za wścibskość, ale co to za wyjątkowa sytuacja? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-07 09:02:39 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
sasza7 napisał(a):
Totalnie się nie znam ale to trochę dziwna decyzja sądu

Nie jest totalnie dziwna, kolega jakiś czas temu jechał na rowerze po 2 może 3 piwach i dziabneli go przed domem (0,59 promyka), sąd zabral prawko tylko na kat.A + 1500zł (nie tyle zabrał co dostał zakaz prowadzenia poj. na kat.A, kolega ma jeszcze B i C+E, dokument P.J na 70% miał ten sam, nic nie wymieniał i nie zdawał ale na 100% nie jestem pewien). Było to ze 3 lata temu. Musiał bym go dopytać jak to wyglądało z jego strony ze śmiganiem osobowką i ciężarowym, ale wtedy nie było tych cyrków z zabieraniem dokumentu PJ.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-07 09:17:42 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
sasza7

mój brat jeździ na ciężarówkach
i jak jego kolege złapali w osobówce
to też po przedstawieniu jakiś tam dokumentów że jedyny żywiciel itd cofneli mu zakaz na ciężarówki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-12 15:37:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Hierarchia utraty prawa jazdy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-21 14:17:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
wiozłem znajomego z wypadniętym barkiem do szpitala (po 2 piwach)...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-21 18:06:59 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Dostaniesz ewentualnie MKK tylko 50 zł. W systemie będzie informacja do kiedy masz zakaz. Karać innym mandatem Cię nie mogą. Nawet jak by policjant stwierdził, że nie możesz jeździć na A (co na 99 % się nie zdarzy) popełniasz przestępstwo tj nie stosowanie się do wyroku sądu. Dostajesz wezwanie na komendę i sprawa jest umorzona już na postępowaniu przygotowawczym. To już taka skrajna skrajność która się nie zdarzy. Powiem Ci, że nie jesteś pierwszy który ma taki przypadek. Kilkukrotnie kontrolowałem takie osoby który najpierw mówią , że zostawiły dokument w spodniach w domu a potem mówią prawdę. Dla mnie to jest sytuacja chora bo często jest tak, że kierowcy zawodowemu który kieruje osobówką pod % jako jedynemu żywicielowi rodziny odbiera się prawo jazdy tylko na B i zostawia mu się C+E. I jak taka osoba ma jeździć po europie jak tam nie ma polskiej bazy CEK ? Jest traktowany wtedy jak by nie miał uprawnień.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-21 22:27:50 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
syga-cop89
Mam pytanie co sie dzieje w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym jade +- 105 km/h zostaje zatrzymany ale nie mam przy sobie prawa jazdy bo zapomnialem (zostaje mi zabrane cos czego fizycznie nie mam przy sobie) co w takiej sytuacji sie dzieje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-21 22:48:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Slawol58 napisał(a):
syga-cop89
Mam pytanie co sie dzieje w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym jade +- 105 km/h zostaje zatrzymany ale nie mam przy sobie prawa jazdy bo zapomnialem (zostaje mi zabrane cos czego fizycznie nie mam przy sobie) co w takiej sytuacji sie dzieje?


MKK i pismo do starosty o 3 miesięczny zakaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org