Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-23 13:40:04 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
Dużą moc jestem w stanie zrozumieć tylko w turystykach. Wspomniane tutaj bagaże + pasażer itp to jednak dobrze mieć ten komfort że można bez stresu odjechać.
Ale nie jestem w stanie ogarnąć ludzi którzy kupują litrowe supersporty o mocy blisko 200KM i jeżdżą nimi po mieście czy w koło domu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-23 13:40:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-23 21:30:09 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
fincher napisał(a):
Dużą moc jestem w stanie zrozumieć tylko w turystykach. Wspomniane tutaj bagaże + pasażer itp to jednak dobrze mieć ten komfort że można bez stresu odjechać.
Ale nie jestem w stanie ogarnąć ludzi którzy kupują litrowe supersporty o mocy blisko 200KM i jeżdżą nimi po mieście czy w koło domu.


Tylko zobacz, że turystyki na swoją pojemność dysponują dość mizerną mocą.
Dam Ci prosty przykład, jedziesz w trasę, który motocykl byś wolał, FZS-a 600, czy Bandita 1250? Moc obydwu maszyn jest praktycznie taka sama. W takim razie, po co kupować GSF-a z ponad 2x większym silnikiem? Myślę, że tym argumentem jest te 47 niutonometrów różnicy i silnik z charakterystyką lokomotywy, któremu nie robi różnicy, czy jedziesz 60km/h na 3 czy 6 biegu, bo i tak wskazówka prędkościomierza ochoczo powędruje do góry.

W ogóle, weźmy pod uwagę, czym jest moc, a czym moment obrotowy i która z tych wartości jest nam bardziej potrzebna. Prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać nawet tych 25% mocy, które oferują nam nasze maszyny, bo więcej do codziennej jazdy, czy turystyki po prostu nie jest potrzebne, bardziej pożądany jest moment obrotowy i elastyczność silnika, dlatego do FZS-a nie wsadzili silnika z R6, tylko najpierw go zmodyfikowali, tworząc bardziej przyjazny i elastyczny sprzęt, dysponujący dużo większym, efektywnym zakresem obrotów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-24 06:16:09 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Zanim będziecie powielać mity lektura -----> motormania.com.pl/porady/warsztat/hamownia-moc-moment-obrotowy-fakty-i-mity


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-25 14:58:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4618
Obecne moto: jamaha pw 50
"Nie moc, lecz technika robi z ciebie zawodnika" :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-26 14:16:02 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
glenroy napisał(a):
Dam Ci prosty przykład, jedziesz w trasę, który motocykl byś wolał, FZS-a 600, czy Bandita 1250?

To i ja się włączę w dyskusję bo akurat wróciliśmy z podróży po Polsce (~2300km) właśnie takimi dwoma maszynami :)
Mój fzs600 obładowany na maksa: pasażerka, 3 kufry na maksa, tankbag (bez niego to by mi przód podnosiło co chwila ;p)
Kumpel prawie to samo tyle, że na bandicie 1250 (bez tankbaga) lecz z większymi kuframi bocznymi.

Jechaliśmy różnie, albo on prowadził albo ja. Prędkości przelotowe 100-140, czasami na ekspresówkach dochodziło do 150-160 (wtedy mój spalił tyle samo co bandit 1250 ;p prawie 6l wziął!!! nigdy takiego spalania nie miałem)
Jedyna różnica była taka, że gdy wyprzedzałem musiałem dwa biegi zbijać przy czym on sobie leciał na szóstce i lekko odwijał by A: nie odjechać mi za daleko jak prowadził lub B: nie wjechać na mnie gdy ja prowadziłem.

Nie miałem sytuacji, że brakowało mi mocy no chyba, że nie zredukowałem biegów. Na czwórce nawet z takim ładunkiem na pokładzie fzs600 z palcem w d... prawie, że podnosi przednie koło jeśli się odwinie za szybko.

Wcześniej myślałem, że fajnie ma z tymi biegami ale jak się tak zastanowiłem to nie wiem czy bym chciał nie zmieniać biegów, nie wiem jak inni ale ja to właśnie lubię w motocyklu:) Niby wygodniej ale idąc w wygodę to zacznie się jeździć tylko autem bo nie wieje, bo ma klimę, można spokojnie w deszczu jechać, itp. itd.

I jeszcze mały szczegół: mimo, że spalanie mało nam się różniło (od 0,5l do 1,0l mniej w fzs600 vs. bandit 1250) to nie wiedzieć czemu w tym bandicie zrobili tak mały bak paliwa, że starcza zaledwie na ok. 250km. Za chiny ludowe bandit 1250 nie chciał przejechać 350-370km na jednym zbiorniku co fazerkiem 600 nawet na maksa obładowanym da radę zrobić :)

A na koniec dodam: ile się jeździ tak turystycznie a ile w normalnym stanie obładowania?
Jedynie co jest na szczególne NIE dla fzs-a to jazda z prędkościami autostradowymi. Wtedy to spalanie takie samo jak w bandicie 1250 przy czym non stopa jedzie się na wysokich obrotach :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-26 17:08:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Dobre w tym wątku jest to, że na ten temat wypowiada się duzo osob posiadające 600 cm. Nikt mnie nie przekona, że 95 i NM które posiada nie są wystarczające. Niektórzy z was mylą pojęcie między wystarczająca mocą a przyzwyczajeniem do mocy. Z czasem po prostu chce się więcej. Po przemyśleniach powiem wam na przykładzie moich samochodów. Miałem 3 omegi. 2.0, 136 KM 2,5v6, 170 KM teraz mam 3.0v6 211KM. Pierwsza najsłabsza do masy auta jednak mało. Druga pasuje idealnie naprawdę na potrzeby miasta plus trasę nawet zaladowana daje świetnie rade. Trzeci zaś teraz po kupnie uważam, że naprawdę zabawa jest świetna ale jednak kompletnie nie do wykorzystania. Tak samo uważam z fzs 600 sprawdza się świetnie a 1000 fajnie mieć ale jak dla mnie nie ma po co.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-26 18:51:58 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
Ja mam teraz fzsa, a wiem że następne moto będzie miało nie więcej niż 60KM.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 07:15:41 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-10-20 19:55:44
Posty: 138
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000 VTX 1800
fincher napisał(a):
Ja mam teraz fzsa, a wiem że następne moto będzie miało nie więcej niż 60KM.


Może ma ciut więcej ,ale CBF1000 to bardzo zacne moto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 09:18:52 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
michal.m napisał(a):
glenroy napisał(a):
Dam Ci prosty przykład, jedziesz w trasę, który motocykl byś wolał, FZS-a 600, czy Bandita 1250?

To i ja się włączę w dyskusję bo akurat wróciliśmy z podróży po Polsce (~2300km) właśnie takimi dwoma maszynami :)
Mój fzs600 obładowany na maksa: pasażerka, 3 kufry na maksa, tankbag (bez niego to by mi przód podnosiło co chwila ;p)
Kumpel prawie to samo tyle, że na bandicie 1250 (bez tankbaga) lecz z większymi kuframi bocznymi.

Jechaliśmy różnie, albo on prowadził albo ja. Prędkości przelotowe 100-140, czasami na ekspresówkach dochodziło do 150-160 (wtedy mój spalił tyle samo co bandit 1250 ;p prawie 6l wziął!!! nigdy takiego spalania nie miałem)
Jedyna różnica była taka, że gdy wyprzedzałem musiałem dwa biegi zbijać przy czym on sobie leciał na szóstce i lekko odwijał by A: nie odjechać mi za daleko jak prowadził lub B: nie wjechać na mnie gdy ja prowadziłem.

Nie miałem sytuacji, że brakowało mi mocy no chyba, że nie zredukowałem biegów. Na czwórce nawet z takim ładunkiem na pokładzie fzs600 z palcem w d... prawie, że podnosi przednie koło jeśli się odwinie za szybko.

Wcześniej myślałem, że fajnie ma z tymi biegami ale jak się tak zastanowiłem to nie wiem czy bym chciał nie zmieniać biegów, nie wiem jak inni ale ja to właśnie lubię w motocyklu:) Niby wygodniej ale idąc w wygodę to zacznie się jeździć tylko autem bo nie wieje, bo ma klimę, można spokojnie w deszczu jechać, itp. itd.

I jeszcze mały szczegół: mimo, że spalanie mało nam się różniło (od 0,5l do 1,0l mniej w fzs600 vs. bandit 1250) to nie wiedzieć czemu w tym bandicie zrobili tak mały bak paliwa, że starcza zaledwie na ok. 250km. Za chiny ludowe bandit 1250 nie chciał przejechać 350-370km na jednym zbiorniku co fazerkiem 600 nawet na maksa obładowanym da radę zrobić :)

A na koniec dodam: ile się jeździ tak turystycznie a ile w normalnym stanie obładowania?
Jedynie co jest na szczególne NIE dla fzs-a to jazda z prędkościami autostradowymi. Wtedy to spalanie takie samo jak w bandicie 1250 przy czym non stopa jedzie się na wysokich obrotach :P


Czyli leciałeś z Mateuszem i Anią:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 09:30:32 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Też w tym roku jechałem z Banditem w Bieszczady. Ja FZ6S tankbag+kufer centralny+plecaczek, on Bandit1200 3 kufry+plecaczek. Łącznie na dystansie ~1400km wyszło mi spalanie 4,8l, jemu 5,2. Różnica znikoma ale sam bym chyba wolał podróżować maszyną z większym momentem obrotowym.
Będąc w Bieszczadach zapisaliśmy się na jazdy testowe Yamahy. On przejechał się MT-09 Tracer, ja R3, MT-09 Tracer i XJR1300. I jakie było jego wrażenie po MT-09? Powiedział że się zawiódł. Że jego ma lepsze odejście, MT09 prowadzi się jak rowerek i że się więcej spodziewał, nie podobało mu się (taka była jego opinia). Ja za to mogę powiedzieć, że najfajniejsza frajda była na XJR1300, właśnie ze względu na moment. Co do komfortu to z tych trzech wygrał MT-09 Tracer. No i co było póxniej? Po całodniowych przygodach na tych trzech moto wsiadłem na swojego. Oj niewygodnie... :) Taki sztywny... I taki wolny się wydawał... :)
Także racją jest, że do mocy/momentu człowiek się przyzwyczaja i po jakimś czasie szuka czegoś więcej. Czy w naszych 600tkach jest wystarczająco mocy? Wg mnie tak. Ale czy momentu? Dla mnie już nie :) Takie jest moje zdanie i na dzień dzisiejszy chciałbym zmienić moto na jakiś z większym momentem. Tym bardziej że często jeżdżę z plecaczkiem i kufrem.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 11:27:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3828
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
bo to właśnie kwestia komfortu. 600 posiada takie parametry że wystarcza. tak samo jak silnik 1,4 w mojej ibizce. pozwala jeździć, spokojnie. ale jednak muszę pomyśleć jak wyprzedzam. a gdybym miał 2.0 to po prostu depnął bym i pojechał, bez redukcji i zastanawiania się. i tak samo ma się kwestia mocy/momentu w większych sprzętach. czy jest potrzebna? nie. ale daje ten komfort. bo na litrze też można zredukować i z buta, ale nie zawsze się chce. czasami jak zmęczony wracam po regatach na moto to nie wyprzedzam, bo właśnie nie chce mi się redukować, i moto w którym pod batutą miał bym więcej momentu było by wtedy lepsze. ale i tak zadowolony jestem ze swojego. waży mniej niż litr, jeszcze wiele mnie nauczy, i w sumie to kompletnie mi wystarcza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 11:29:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4618
Obecne moto: jamaha pw 50
fincher napisał(a):
Ja mam teraz fzsa, a wiem że następne moto będzie miało nie więcej niż 60KM.


Znaczy się dorosłeś już :D :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 14:20:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
wszyscy piszecie o trasie i wypadach. ile razy w roku macie takie TRASY i te WYPADY. mi chodzi na co dzień, nie na trasę. na trasę chciałbym fjr, po mieście fz8N, do lansu 1.8 intrudera nad wodę jakąś TDM. Praktycznie każdy pisze, że mu w trasie brakuje mocy a co powiecie na np, niedzielne wypady z kumplami, łącznie 200km wokół komina. wtedy też brakuje momentu, mocy, koni?? Jak ktoś jeździ ciągle na dalekie wycieczki to nie kupuje 600 czy nawet 1000 fazera tylko fjr, jakieś bmw, czy coś podobnie wielkiego ludzie, nie mylcie pojęć. A tak dodam tylko dla tych co im strasznie mało mocy niech sobie przeczytają ten wątek
viewtopic.php?f=42&t=13332


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 14:54:43 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-04-10 10:08:54
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa / Płock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 05
Na niedzielne wypady i na co dzień to i 125cm wystarczy :) Mój znajomy jeżdżąc w wakacje po Czechach spotkał kilku tamtejszych, którzy objeżdzali swój kraj na jawkach czeskich 50cm :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc
PostNapisane: 2015-08-27 15:12:26 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Dawid125 napisał(a):
Czyli leciałeś z Mateuszem i Anią:)
Lub jak kto woli, oni lecieli z nami :)

jaki to świat mały, hih

misiakw napisał(a):
czasami jak zmęczony wracam po regatach na moto to nie wyprzedzam, bo właśnie nie chce mi się redukować, i moto w którym pod batutą miał bym więcej momentu było by wtedy lepsze.
Nie pomyślałeś, że może i dobrze, że Ci się nie chce redukować i wyprzedzać? Będąc zmęczonym manewry takie jak wyprzedzanie są kiepskim pomysłem. Niezależnie jakim sprzętem się nie jedzie.

Ja podzielam zdanie J@cka bo ileż to razy jeździ się na takie konkretne wyjazdy (pomijam przypadek przytoczonego tematu estewesa) by fazerek był tak strasznie obładowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org