Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-10-06 10:47:11 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
kamin napisał(a):
.:Piwek:. napisał(a):
Jedzie dwóch - słabszy z przodu
jedzie więcej - słabszy w środku, "najsilniejszy" w umiejętnościach na końcu, a pierwszy nie jedzie sam, tylko prowadzi kolumnę, więc np. wyprzedając myśli nie o sobie, tylko o kolumnie... Jedzie blisko środka jezdni, kolejny na zakładkę itd...

Nie ma po co zmieniać sprawdzonych zasad :)

Dokładnie tak! :) Tyle teoria, a jak jest w praktyce? ktoś kto kupuje tak mocny motocykl jak ''busa'' czy R1 nie wytrzyma i w pewnym momencie przypakuje ostro, zwłaszcza kiedy ktoś będzie chciał się wysunąć do przodu, nie mówię że wszyscy, ale z własnych doświadczeń wiem że w 80% tak będzie. Dlatego jak nie mam ochoty zapie - jechać szybko to jadę własnym tempem - zdążę :) Wtedy ''ścigantom'' najnormalniej w świecie robi się trochę głupio i jazda staje się normalna - zsynchronizowana z najwolniej jadącym - chyba że ten faktycznie przesadnie opóźnia jazdę. Próba dorównania słabszym motocyklem do tych rozmiaru max to kopanie się z koniem i przynosi odwrotny skutek :)



byłem teraz na wyjeździe z dużo szybszym kolegą i nie sprawiało to jakiś większych problemów
jechał spokojnie w grupie albo po prostu ruszał do przodu ostro i czekał na resztę która jedzie swoim tempem

z mojego doświadczenia jak robimy wyjazdy to nie trzymamy się koło w koło za wszelką cenę
1 wyprzedzi 2 wyprzedzi ty nie, nieważne jedziesz swoim tempem na pewno ich dojdziesz
takie czekanie na wolniejszego/ aż wyprzedzi dojedzie jest bez sensu bo to spowalnia grupę

to o czym pisze piwek to tak ale jak jedzie 20 może 10 maszyn i parada albo nigdzie się nam nie spieszy
nie ma to nic wspólnego ze sprawnym przemieszczaniem się w kilka moto jak zazwyczaj się jeździ

edit
Misiak w tym samym czasie napisaliśmy mniej więcej to samo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-10-06 10:47:11 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-10-06 11:03:17 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
taz1612 napisał(a):
to o czym pisze piwek to tak ale jak jedzie 20 może 10 maszyn i parada albo nigdzie się nam nie spieszy
nie ma to nic wspólnego ze sprawnym przemieszczaniem się w kilka moto jak zazwyczaj się jeździ



No nie mogę się zgodzić... z różnych względów.
1. Albo jedzie grupa - wtedy szyk (w dodatku do 10 maszyn)
2. Albo jedzie kupa - wtedy żadnych zasad - czego zdecydowanie nie popieram.

Naprawdę nie chodzi mi o jakieś wydumane zasady, ale o bezpieczeństwo.
Jak mam w grupie słabszego, to się nim "opiekuję" i dbam, żeby bezpiecznie dojechał. Pozostawienie takiego delikwenta z tyłu, żeby wyprzedzał, jak umie, jakoś dojedzie jest... co najmniej "niekoleżeńskie". Jak chcę polatać, to nie umawiam się na wspólną jazdę. Jak jadę w grupie, to jadę w GRUPIE :)

PS...ale już stary jestem i mogę nie do końca rozumieć potrzebę adrenaliny, więc wybaczcie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org