Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-07-16 16:05:22 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Potraktujmy ten "poradnik" z humorem !!!
Jak na bani, czyli będąc po spożyciu alkoholu dojechać na wczasy w Chorwacji nie łamiąc przepisów?
Założyłem, że wyjeżdżam (samochodem) od siebie z domu około 7,00. Przed wyjazdem pije browara 500 ml i 5% zawartości alkoholu, przy mojej masie i metabolizmie mieszczę sie w dopuszczalnych 0,2 promila. Po około 3 godzinach uzupełniam zawartość drugim browcem, około 12,00 jestem na granicy z Niemcami (jazda przez Czechy odpada ze względu na kategoryczny zakaz jazdy po...), tu mam limit 0,5 promila więc dopijam do niego jedno duże i jedno małe i ten stan utrzymuje uzupełniając płyny co trzy godziny jednym dużym i jednym małym browcami. Po około 5 godzinach zadowolony z życia przekraczam granicę z Austrią i tu też mam limit 0,5 promila więc kontynuuje popijanie. Po następnych 3 godzinach Słowenia i tu się zmienia, za około 2,5 godziny będę w Chorwacji, więc stop piciu. Czas na trzeźwienie Z Chorwacją witam się po niecałych 3 godzinach skacowany i zły, że co "dobre" kiedyś się kończy. Przed przekroczeniem granicy odpoczywam godzinkę żeby zredukować zawartość do zera.
To wszystko teoretyczne rozważania, NIKOGO nie namawiam, a wręcz przestrzegam przed jazdą po spożyciu alkoholu. Niemniej jakiś wariat mógłby tak zrobić i to jest paranoja przepisów, przejechać pół Europy na rauszu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-16 16:05:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-07-16 20:10:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Po prostu u nas 80% zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w wymienionych krajach (DE,AUT) byłaby całkowicie legalnymi kierowcami...

Wniosek nasuwa się oczywisty: trochę alkoholu nie jest takie straszne jak go malują w mediach. Ale każdy inaczej reaguje na jego wypicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-21 23:37:45 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-21 23:23:12
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha yzf r125
Ja jestem za tym, że jak się wsiada za kierownicę, to kategorycznie nie powinno się pić alkoholu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-22 13:01:42 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
gori napisał(a):
Ja jestem za tym, że jak się wsiada za kierownicę, to kategorycznie nie powinno się pić alkoholu.



Popieram w całej rozciągłości, bo w czasie jazdy motocyklem picie jest bardzo niewygodne. W aucie już dużo lepiej... :beer:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-07 20:30:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
michal.m napisał(a):
Po prostu u nas 80% zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w wymienionych krajach (DE,AUT) byłaby całkowicie legalnymi kierowcami...

Wniosek nasuwa się oczywisty: trochę alkoholu nie jest takie straszne jak go malują w mediach. Ale każdy inaczej reaguje na jego wypicie.


bo u nas większość przypadków odnotowanych przez policje, to człowiek, który rano jeszcze nie do końca wytrzeźwiał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-10-16 21:51:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-10-10 22:28:15
Posty: 4
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda cbr 600
Ja mam też dosyć rygorystyczne podejście do jazdy pod wpływem. Zwłaszcza, że na wiosnę mój bliski przyjaciel miał bliskie spotkanie z pijanym kierowcą. Wracał z żoną od teściów i centralnie na ich pas zjechał gość na czołówkę. Jechał z dwójką dzieci i żoną seatem ibiza, mój kumpel ze swoją nissanem qasqai. Auto praktycznie przejechał po seacie i dachowało. Kumpel złamał rękę żonie, nic, rodzinka w seacie w stanie ciężkim...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org