Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-01-17 12:58:04 
Funkiel Nówka

Może podzielicie się jakimś radami z kimś, kto dopiero chce zacząć własną działalność?!?
Wiadomo, że najwięcej można nauczyć się na porażkach... ale jeśli jest szansa, żeby nie powielić wyjątkowo głupich błędów, to zamierzam z niej skorzystać! Ojciec kiedyś sprzedawał używane auta... a ja chcę zrobić podobnie, tylko skoncentrować się na motocyklach :P Jedno co wiem dzięki staremu, to to żeby uważniej formułować i zamieszczać ogłoszenia - dzisiaj prasa drukowana to ślepy zaułek, liczy się internet! Wystarczy https://inpozycjonowanie.pl/ poczytać...
Ktoś dorzuci coś jeszcze?

Ostatnio edytowano 2020-02-14 09:58:35 przez Griffe, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2020-01-17 12:58:04 
admin ręczy i poleca:)

PostNapisane: 2020-01-17 14:17:38 
Honorowy członek ;)

Telefon: Note 8
Obecne moto: Kilofazer 2005
Griffe napisał(a):
Ojciec kiedyś sprzedawał używane auta... a ja chcę zrobić podobnie, tylko skoncentrować się na motocyklach :P

Pracuję w branży od paru dobrych lat - handlujemy częściami aftermarket w całej PL.
Jak nie masz pewnego źródła skąd będziesz te motocykle regularnie zwoził to bardzo szybko wpakujesz się na minę. Opłaty w stosunku do tego co można zarobić na marży to też nie są kokosy. Ogólnie rynek motocyklowy szczególnie w temacie używek zaczyna co raz bardziej kuleć. Widać to i u handlarzy i w serwisach.
Sam widzę po naszej pracy - na rynku jest wojna handlowa o przysłowiową złotówkę...
Bardzo ryzykowny biznes. Mój klient przesiadł się z handlu i serwisu na ściąganie aut z usa...i teraz wie że żyje (ale też tylko dzięki temu że ma w usa brata który mu te auta wynajduje i wysyła).
Bez pleców - czekają Cię schody.

PostNapisane: 2020-01-17 14:49:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Obecne moto: FZ6S 2006 ABS
Problem w tym że to trudny chleb jeśli masz moralność żeby robić to uczciwie, rynek jest pełen ludzi idących na skróty, pozdrawiamy ich środkowym palcem.

Dokładnie jak napisał rhazz, albo masz źródło takich sprzętów które z czystym sumieniem możesz wprowadzić na rynek, albo kombinujesz jak większość.

Ja myślałem nad działalnością z drukiem 3d ale rynek jest już nieco nasycony.

PostNapisane: 2020-01-17 20:22:56 
Legenda forum

Telefon: my0 k1z 10m
Obecne moto: Yamasaki 1100 fz6er5
Griffe napisał(a):
liczy się internet!

Szanuj ludzi w internecie. pamiętaj że na dobrą opinię pracuje się długo, ale zła rozprzestrzenia się szybko. tutaj taka porada - jak wchodzisz na jakieś forum i twój jedyny wpis to kwestia potencjalnego zarobku, a więc bardzo blisko ocierasz się o kwestie reklamy - uważaj. Admini (i użytkownicy) są na to wyczuleni i szybko narobią ci bagna.

Lepsza moim zdaniem będzie "bezpośrednia" reklama treścią. zrób np na Youtube kanał - coś w stylu miłośnicy 4 kółek ale w wersji moto. kupuj motocykle z kamerą, odnawiaj je z kamerą (i głową) a potem sprzedawaj. po pierwsze zyskasz wiarygodność, po drugie "sławę" która pomoże (i nie musisz mieć sprzętu jak w studiu nagraniowym, rhazz, ludzie ciebie widzą to możesz potwierdzić że taka forma autopromocji działa). A z biegiem czacu jak zrobisz w ten sposób renomę będziesz spokojnie mógł sprzedawać sprzęty drożej niz konkurencja. Teraz sam "produkt" to połowa sukcecu, musisz jeszcze dołożyć do niego jakiś marketing, ideę, styl itp.

PostNapisane: 2020-01-20 00:20:50 
Prawie jak Mistrz Europy

Obecne moto: Fz1
dużo jest ludzi dla których liczy się najniższa cena, ale jest też coraz więcej mądrych ludzi, którzy są w stanie zapłacić za dobry produkt, za dobrą usługę

PostNapisane: 2020-01-28 14:07:10 
Funkiel Nówka

misiakw napisał(a):
Griffe napisał(a):
liczy się internet!

Szanuj ludzi w internecie. pamiętaj że na dobrą opinię pracuje się długo, ale zła rozprzestrzenia się szybko.

To bardzo trafna opinia... szkoda tylko,że nie wszyscy przedsiębiorcy o tym pamiętają.