Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-09-08 18:08:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Hejka. Coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem kamerki którą mógłbym zamontować na kasku.
Nie znam się w tym temacie zupełnie, ale szukam czegoś dobrego w stosunku cena - jakość, nie badziewia ale też nie za miliony monet.
Sytuacje które spotykają mnie na drodze wymusiły na mnie taką decyzję aby zaopatrzyć się w sprzęt do nagrywania video.
Pewnie nie jedna z osób na forum wyposażona jest w takowy sprzęt. Czytałem o gopro, standard. Z tym że jest ich kilka/naście modeli od kilkuset złotych do kilku tysięcy. I która z nich byłaby dobra na start dla osoby która nie myśli o profesjonalnym nagrywaniu na youtuby a jedynie o własnym bezpieczeństwie i od czasu do czasu udostępnieniu jakiegoś filmu z przygód.
Do tego dochodzi mocowanie do kasku, tylko jak? Są do tego jakieś dodatkowe akcesoria, patenty?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kamerka na kask?
PostNapisane: 2018-09-08 18:08:56 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-09-08 21:07:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-24 22:26:03
Posty: 100
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: nie 1
Osobiście używam Gopro session. Wydaje mi się, że z gopro nie można być niezadowolonym.
Jest mniejsza niż pozostałe 'gołprosy', a w zestawie są ulepszone mocowania (gumka na zatrzasku wyciszająca skrzypienie czy drgania) i kulowy zawias umożliwiający wychylenie w każdą stronę. Minusem moim zdaniem jest tylko bateria, która nie jest wymienna, a wytrzymuje godzinę filmowania oraz mały przycisk uruchamiania narywania.

Mam też Garmina Virb Elite ale nie przypinam go do kasku przez wzgląd na rozmiary i wagę. Jego zaletą jest duża wymienna bateria i wielki suwak do uruchomienia nagrywania. Wygodny w grubych rękawicach. Kamerka ma też GPS i w postprodukcji można wyświetlić np. prędkość jazdy według satelity czy kształt toru. Nowsze Gopro chyba też już mają taką funkcjonalność ale ja już nie jestem na bieżąco. Obie kamery kupiłem wiele lat temu podczas ich premiery. Służą mi doskonale i nie planuję nowszych zakupów.

Jeśli chodzi o mocowanie na kasku wiele zależy od samego garnka który masz. Najlepiej jak nie jest udziwniony przetłoczeniami etc. Ja mam przyklejone mocowanie na czubku głowy lekko z tyłu (mam kask szczękowy i przyłbica musi się otwierać) mimo to nie przeszkadza to samej kamerze. Niektórzy przyklejają sobie kamerki bezpośrednio na szczęce kasku integralnego specjalną masą plastyczną. Widziałem też kogoś kto miał gopro wewnątrz kasku za wizjerem (sic!).


Ostatnio edytowano 2018-09-08 21:20:30 przez morf&na, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-08 21:16:52 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Mam dwie kamery firmy SJCAM, jedna to starsza SJ 4000 wifi, a druga nowsza SJ7 Star, która ma stabilizacje ekranu i nagrywa w Full HD 60 FPS (i w 4K ale to mało ważne tak na prawdę). Do tego 2 baterie i multum akcesoriów (chest mount, head mount)

Polecam. Za cenę połowy go pro masz równie dobrą kamerę ale do tego kilka baterii masę akcesoriów i dużo szybkich kart pamięci które nie są tanie (lub jedną na wypasie).

Tutaj mój przykładowy film (wewn. mikrofon)

https://www.youtube.com/watch?v=OebYpjJ75uQ

Mam jeszcze zewnętrzny mikrofon, który dużo daje, a kosztował niewiele.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-10 12:01:31 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-06-23 14:43:55
Posty: 20
Lokalizacja: KRK
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Mito i Fazer S2
Ja używam Gitup Git2. Stabilizacja jest i działa całkiem sensownie, dużo ustawień jeżeli lubisz się bawić i wiesz co ustawić,ma też opcje dla wideorejestratora w stylu blokowania wideo, zapętlania i kasowania starszych, aplikacja na smartfona też po aktualizacji zaczęła być używalna. Z plusów w pełni kompatybilna z akcesoriami do gopro4 (nawet case'y). Bateria działa ok 75 minut bez wifi przy 1080p. Tak naprawdę wiele z "budżetowych" kamer lepszej jakości typu sjcam, xiaomi yi czy gitup będą bardzo podobne i sam wybierałem z tych trzech kamer. Pytanie brzmi czy jesteś gotów zapłacić za trochę lepszą jakość GoPro. Co do montażu najlepiej mi się jeździ z montażem na klatce i szczęce (ja robię masakrycznie długi wysięgnik ale można użyć np. Sugru i stworzyć dedykowany montaż) - najmniejsze turbulencje. Kamera z boku kasku w pewnym momencie robi żagiel - tego ustawienia używam przy bardziej lajtowych przejażdżkach, o kamerze na górze kasku nie wspominając. Po moich doświadczeniach jako drugą kamerkę kupiłbym coś w stylu gopro session albo polaroid cube, tylko ze względu na gabaryty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-10 13:25:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Poczytałem troszkę o tej Sj7 star, prawdopodobnie na nią się zdecyduję. Cena ok. tysiąca złotych wraz z zapasowymi bateriami i ładowarką, do tego masa dodatków. Dzięki wszystkim za dobre rady.
Pytanie jeszcze czy ta taśma z szybkozłączką która jest w zestawie nada się do przyklejenia na kasku i będzie trzymać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-10 14:37:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Oskarkor napisał(a):
Pytanie jeszcze czy ta taśma z szybkozłączką która jest w zestawie nada się do przyklejenia na kasku i będzie trzymać.

To są dobrej jakości taśmy i u mnie trzyma na kasku i na baku bez problemów.

Jak będziesz miał w przyszłości jakieś pytania odnośnie Sj7 Star to daj znać, co nieco już wiem jak ustawić żeby było dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org