Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-17 17:36:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Mi osobiście V strom ten aktualny i poprzedni bardzo się podoba. Być może ze względu na sentyment do V2. Nie wszyscy z nasz oczekują kumulacji nowinek w motocyklu. Być może że młodsze osoby mają do tego inne podejście ale mnie przytłacza ilość danych i funkcji sterowanych elektronicznie w K1600 nie mówiąc już np. o samochodzie, gdzie sporo różnych "udogodnień" to nikomu nie potrzebne gadżety. Jak dla mnie np. sterowanie ESA powinno odbywać się przyciskiem włącz/wyłącz. Wydaje mi się, że z tych względów dużym sukcesem okazało się wprowadzenie na rynek Moto Guzzi V85TT, nawiązującego do lat 80-tych i minimalistycznego pod względem wyposażenia (pewnie gdyby gutek miał z 400cm3 pojemności więcej to by stał w moim garażu).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-17 17:36:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 00:00:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Marcin, osób z podobnym nastawieniem do Twojego jest naprawdę sporo, dlatego ascetyczna tenere 700 ma tylu zwolenników. Producenci boją się pojechać w topowe pojemności z takimi biedakami jako formuła modelu, ale w katalogu są bieda wersje tych dużych pojemności premium tylko zamiast być postrzegane jako porządany brak bajerów, traktowane są jak wersje dla bidnych, jak octavia biała bez czujników cofania i z kołami od fabii ;) siara na dzielni. Takiego tigera 900 można wziąć w tej najprostszej wersji, bez cornering abs, quickshifterow, grzanych manetek i wszystkich innych wodotrysków. I gdyby to był jedyny model 900tki to byłby traktowany jak tenere 700, jako takie "tak ma być". A przez to że w katalogu jest jeszcze kilka starszych sióstr z klejnotami na gorsetach, to te kopciuszki są pomijane wzrokiem, bardzo rzadko wybierane. Testowki zawsze są na wypasie, jak jest cos z salonu do wziecia z "showroomu" to też najczęściej na bajerze. Łatwiej później odsprzedać, nie ma wstydu na parkingu pod makiem.. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 10:04:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Ja tam lubie bajery, bez cornering abs to nawet nie spojżę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 10:45:37 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Najważniejsze jest to żeby mieć wybór. Dobrym rozwiązaniem jest jeśli nie ma konkretnych wersji a zamiast tego cała lista wyposażenia dodatkowego, wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.
Co do bajerów to motocykl ma pewne ograniczenia ale w samochodzie to niektóre z nich są absurdalne, jak np. funkcje kluczyka, wyjeżdżanie z miejsca parkingowego albo zaawansowane ustawienia profilu kierowcy, można np ustawić temperaturę przy której włączy się ogrzewanie kierownicy. To nie jest nikomu do szczęścia potrzebne, myślę że większość osób nie zagląda do tych wszystkich zakładek lub nawet nie ma świadomości że one są.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 11:00:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
marcingda
A zobacz ile mamy na forum tematów w których sami dokładamy bajery których producent poskąpił.
Pamiętam dużo tematów z wyświetlaczem biegu, jedni zakładają inni krytykują bo przecież to odbiera ducha motocyklizmu i tak zawsze z każdym bajerem.
Wiem bo sam tak kiedyś myślałem ale obecnie to uważam że nie ma takiego wyposażenia którego niechciałbym mieć ale wszystko rozbija się o cenę, jeśli fabryka życzy sobie za podgrzewane manetki kilka tyś to sam założe oxfordy za 200zł.
Doceńmy to że producenci zaczeli w standardzie dawać to co kiedyć trzeba było instalować na własną rękę - nawet wszystko wiedząca honda w końcu pokazuje te biegi :):):)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 13:02:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Konkretne poziomy wyposazenia upraszczają i przyspieszają produkcję i zmniejszają jej koszt, niektore dodatki montuje dealer. Dlatego np mazda jest taka sztywna z pakietami. W sprzęcie medycznym prawie zawsze przyjezdza baza plus kupione przez klienta dodatki ktore ja muszę zamontować w ramach instalacji. Totalnie upraszcza to taśmę w fabryce i logistykę. Ceną za to jest moja dłubania kiedy muszę rozebrać caly sprzęt żeby dodać wiązkę kablową pod akcesoria.

Co do grzebania po menu, to ja to uwielbiam, pierwszy w firmie znajduję nieznane innym funkcje ktore domyslnie sa wyłączone, np automatyczne zwijanie rolety bagaznika przy otwieraniu klapy w superbie (dla mnie bagaznik to podstawa pracy), ustawianie wycieraczek w tryb serwisowy ulatwiajacy ich podniesienie (inaczej przy podnoszeniu blokują się o krawedz maski), opuszczanie prawego lusterka przy cofaniu itp. A co do kuczyka z profilem kierowcy - ja tego używam. Nienawidzę jak wsiadam po żonie do auta i po uruchomieniu silnika startuje mi radio z jej dziadowską muzyką na cały regulator, jak ma swoj kluczyk a ja swój to mi się włącza moja muzyka i a nie te pląsy. Jak miałem auto z elektrycznym fotelem to fotel i lusterka rowniez wracały do mojego ustawienia i nie musiałem się klinowac miedzy fotelem a kierownica jak za szybko wskoczylem za kólko po mojej żabci. Dla mnie auto to narzedzie pracy i uwielbiam te wszystkie bajery. Kocham matrycowe swiatła, adaptacyjny tempomat i elektryczną klapę bagażnika (zwlaszcza teraz zimą jak auto jest uwalone solą). Gdybym miał drugie auto dla frajdy to wystarczy mi mazda mx5 w manualu bez zadnych dodatków, z samym ogrzewaniem i abs. Ale auto do pracy musi być na bajerze. Z motocyklem mam tak, że moto do zabawy wokół komina jako to drugie mogłoby być spartańskie, ale na wycieczki kilkudniowe w każdej pogodzie chcę mieć dodatki - gniazda usb do ładowania szpeju, dobre oswietlenie, grzanie i wszystko co mi moze ułatwić jazdę jak abs i tc kiedy jestem zmeczony i z osłabioną koncentracją np upałem czy deszczem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 14:17:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Właściciele skód a zwłaszcza superb-ów to specyficzni kierowcy, zwłaszcza jak mają na klapie napis 4x4 to mają przekonanie że ich auto jest najszybsze i permanentnie blokują lewy pas :lol:

Sfazowany, też korzystam z wielu udogodnień, nie kupiłbym auta bez np. ogrzewania postojowego, czy fotela z pamięcią albo z klimatyzacją indywidualnie sterowaną na tył. Chodzi mi o to, że jeśli kupuję auto gdzie jego cena ma z przodu trójkę to wcale niekoniecznie oczekuję wepchania w nie całej elektroniki która jest na półce. Mam wrażenie, że jest to niskobudżetowa metoda na podwyższanie ceny. Rozumiem, że np. otwierany dach czy silnik o większej ilości cylindrów musi kosztować ale płacenie kilka tysięcy za gadżet elektroniczny który na aliexpress można nabyć za jakieś grosze co przesada.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 14:26:57 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Kurczę, to ja jestem jakiś dziwny. Jak brałem ostatnie auto z salonu to miało mieć tylko klimatyzację automatyczną. Reszta bajerów była dla mnie dodatkiem w tej wersji wyposażenia, Suzuki daje automatyczną klime tylko w najwyższym wyposażeniu. Jedyny bajer który chciałem i odpuściłem to automat. Niestety był dostępny tylko z jakimś wysilonym silnikiem o pojemności mniejszej niż 1l więc mam wolnego ssaka o ilości KM mniejszej niż ma mój Fazer. :)

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 15:00:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
wracając do ADV to chyba na początku roku pojawi się Harley-Davidson Pan America
zastanawiam się kto będzie jego nabywcą, cena pewnie będzie na poziomie dużego GS-a


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 15:03:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Są takie znaczki co "zawsze" będą się sprzedawać BMW, HD, Apple. Cena będzie x2, a i tak będzie szło wagonami.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2020-12-18 17:17:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Kierowcy superbów i passatów to rzeczywiscie szajbusy, próbują dogonic innych szajbusów z Porsche i BMW :)
Slużbowe fabie to postrach polskich dróg...

Jak jeździłem czarną insignią, to to był dopiero magnes na idotów.. ehh.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-02-21 18:33:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Gdyby ktoś z Was był zainteresowany to jutro jest premiera HD Pan America

https://reveal.harley-davidson.com/coun ... cale=pl_PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-02-21 20:06:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
To chyba będzie taki escalade wśród motocykli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-02-22 00:42:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Gdyby ktoś rozważał moto drogowe, takie jak tracera 900 tylko z odrobiną zdolności poza asfaltowych ale nadal w sensownej cenie to polecam obejrzenie testu tigera 850 sport, czyli odchudzonej z bajerów wersji tigera 900. Niby biedak, ale w teście Steviego Kamrada wnioski są dość zaskakujące na plus.

https://youtu.be/eDjYH9--P-U


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2021-02-22 01:37:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Nawet wykastrowali go z tych kilku koni. Do tracer to nie ma co go porównywać bo 85 koni to żenada zwłaszcza jeśli mamy jeździć gdzieś dalej z bagażem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org