Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-12-29 16:45:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
ja z żoną 2 lata temu dogadałem się że bierzemy dla niej nowe auto z salonu i jej stare auto ja sprzedaję, za kasę z auta kupuję motocykl... Auto sprzedałem na pniu, kupił pierwszy oglądający bo... dałem atrakcyjną cenę jak na takie autko, mimo że mało popularne stare auto.

Dokładnie. ustawiliśmy cenę adekwatną do stanu. pierwszego dnia przyjechał handlarz, ale ponieważ nie był w stanie znależć powodu do zbicia ceny wrócił do domu. potem weekend się skończył i w połowie tygodnia zadzwonił koleś że jechali gdzieś w pizdu z mechanikiem i same szroty i jak wracali to mu mechanik podrzucił naszą kawe na allegro jako "a zerknijmy, to tylko 5 km od ciebie" przyjechali, mechanik określił że tu to trzeba tylko klasyczne duperele po zakupie zrobić i poszła bez targowania. cena taka jak inne kawy. Była w naszych rękach z 5 lat, z problemów tylko raz w trasie pociekły lagi (przebieg jakieś 45 tys km), zrobione w 3 godziny w aso w wawce i zmieniałem łożysko tylnego koła po kupnie.
sfazowany napisał(a):
Z Kawasaki jak dla mnie fajna jest z650 i modele w górę.

bylismy z małżą objechać Z650 w Olsztynie, bo własnie to miało byż zastępsto er6 ale miała jakieś dziwne drżenie na podnóżkach + silnik przestał ciągnąć z dołu a bardziej jak rzędówka się zachowuje, ale jakaś taka... Beznamiętna. Motocykl poprawny ale bez "tego czegoś" Natomiast podczas gdy ona Z650 jeżdziła ja siedziałem na Z900 i powiem tak - czyłem się jak u siebie w domu, jak na FZ6, tylko takim którego ktoś napompował adrenalinką i na wszytyko się ochoczo zbierał. Fajna furka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-12-29 16:45:28 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-12-29 19:12:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Ratchet napisał(a):
Nigdy nawet nie tym nie jeździłem, nie mówiąc już o eksploatacji ale wydaje mi się, że mnóstwo frajdy w jeździe po mieście mogłaby dać taka aprilia dorsoduro 750.


do włoskich motocykli części są dostępne bez najmniejszego problemu, ceny są również do zaakceptowania ale niestety czas oczekiwania dość długi- nawet kilka tygodni!!!!!! Szczególnie w sezonie można się wkur.....
Jeździłem wszystkimi dorsoduro tj. 750/900 i 1200. Już 750-tka jeśli chodzi o osiągi i frajdę z jazdy to biła MT-07 na głowę.
Potwierdzam, że włoskie sprzęty mają problemy z elektryką. Co prawda nie miałem Aprili ale Moto Guzzi i niestety były problemy w sumie tylko z elektroniką.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-12-30 10:30:52 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Simfan - masz bardzo dużo racji w tym co piszesz!
Ratchet - bardzo ciekawy motocykl, ale w tym budżecie brałbym już to oklepane MT 07 :D
misiakw sfazowany- miałem ja, mieli znajomi i uważam, że jak z każdym pojazdem - dużo zależy od szczęścia, ale marka i przeświadczenia społeczeństwa robią swoje...
Ciągnie mnie to każdego dnia bardziej do MT 07...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-12-30 12:53:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
bierny, w świecie motocykli jest porównanie MT07 i MT09 - w sumie wyszło im że 7 do miasta miodzio, poza miasto też ok, ale tam 09 robi wszystko "lepiej"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-12-31 09:45:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No ja prawdę mówiąc myśląc o następcy fz6 nawet rozwazalem mt09 bo wiatr mi zupełnie nie przeszkadza a na tracerze 900 jeździło mi się fantastycznie, niestety do mt09 nie ma za bardzo dodatków turystycznych tak żeby np zamontować kufry boczne givi, zrozumiałe, do tego jest tracer, ale opcja mocnego zabawowego golasa z funkcją wypadów była kusząca.

"Jedyny" problem 09tki to nerwowa reakcja na gaz która nie ułatwia precyzyjnej jazdy w korku, co prawda na mapie B jest mniej narwany ale i tak manetka jest wtedy czulsza niz w fazerze. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia, nie mniej fakt warty wspomnienia.

Z racji że mt09 jest na rynku już dość długo, można go znaleźć w dość atrakcyjnych cenach.

Szczęśliwego nowego roku ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-04 22:04:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Panowie, chciałem Wam bardzo podziękować za wszystkie pomocne komentarze i każdy jeden komentarz z osobna!

Choć każdy z komentarzy dał mi do myślenia i pomagał w ukierunkowaniu się w wyborze, to ten najbardziej prosty komentarz rozświetlił mój umysł. Dzięki Simfan !!! :)

W dniu dzisiejszym nabyłem w bardzo dobrych pieniążkach MT 07 z 2014 roku. Motocykl jest do małych poprawek kosmetycznych, ale mamy początek stycznia, więc będzie co robić! :)

Aktualnie stoją w garażu dwa motocykle i jakoś dalej mam sentyment do FZS 1000. Może ktoś przygarnie i będzie dbał?

A oto nowy nabytek:
Załącznik:

Załącznik:

Załącznik:


Ostatnio edytowano 2020-11-23 14:38:45 przez bierny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-04 22:21:45 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Super maszynka.
Niech Ci sprawi dużo frajdy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-05 09:07:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Gratulacje :) jakie są Twoje pierwsze wrażenia z jazdy? Czujesz tą lekkość prowadzenia której oczekiwałeś w stosunku do fzs?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-05 11:36:39 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
sfazowany napisał(a):
Gratulacje :) jakie są Twoje pierwsze wrażenia z jazdy? Czujesz tą lekkość prowadzenia której oczekiwałeś w stosunku do fzs?


Póki co jeździłem tylko podczas jazdy testowej, przy 4 stopniach na plusie i po mokrej nawierzchni. Jazda testowa trwała może 20 minut, więc nie mam ogromnych doświadczeń, ale fakt lekkości czuć i to bardzo. Od przeprowadzania motocykla w garażu, przez samą jazdę, aż po aspekty wizualne. Podczas jazdy póki co mam dziwne wrażenie przodu motocykla. FZS 1000 ma ogromny kokpit, który wydaje się ciężki, natomiast MT 07 kończy się tuż za kierownicą i jest trochę uczucie jazdy rowerem. Jestem ciekawy, jak będzie w przyszłości. Motocykl wydaje się być niski, ale po zajęciu pozycji na postoju, nogami sięgam prawie identyczne jak w FZS 1000. Pomimo sporej wielkości siedzenia, jest ono twarde i w tym temacie będę myślał nad poprawą. Pierwszy raz w życiu mam motocykl z ABS-em i dzięki warunkom pogodowym... sprawdziłem jak działa :D Jeszcze w temacie jazdy - skrzynia ma bardzo krótkie przełożenia. Motocykl doskonale przyspiesza do 120/130 km/h. W związku ze złymi warunkami, rozpędziłem go do 140/150 km/h i było stabilnie. Niestety trzeba się jednak namachać biegami... to akurat spory minus w porównaniu do FZS 1000, który na 3 i 4 biegu ogarniał praktycznie każdą prędkość. Motocykl jest jeszcze na seryjnym wydechu i brzmi... okropnie źle, ale to i tak będzie jedna z pierwszych modyfikacji.

Myślę, że więcej będę mógł napisać po przejechaniu chociaż kilkuset kilometrów. Póki co czeka mnie dopieszczanie i sprzedaż FZS 1000. Trzymajcie kciuki! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-01-05 15:34:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-12-26 01:08:50
Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS1000
Miałem podobny problem. Z FZS1000 przesiadlem się na mt03, później wsiadłem na horneta 600 i jednocześnie na sportstera 1200. Nie było to i wsiadłem na Dl650 z którego wróciłem do ... fzs1000. Który jest u.mnie i tak pozostanie . Marudzilem że coraz mniej jazdy, że problem z czasem. Robienie ciepło, odstawiam auto i tylko motocykl. Chyba że gdzieś jadę autem.z przyczepa... Ale tak zmieniłem sposób myślenia o jeździe i samej jazdy . Więcej A właściwie głównie Moto i zostałem przy tym co moim zdaniem najlepsze. Pewnie nie jeździłem lepszymi no to od fazera Ale jeździłem wieloma innymi niż wymienione i wybieram nasze fazerki. Pozdrawiam . Ps. Szerokości

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-17 00:31:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Od czasu do czasu przeglądam strony importerów motocykli (szczególnie często Ducati- w oczekiwaniu na promocje na multistradę V4 :lol: )
yamaha wypuściła serię R w fajnym malowaniu - na 60 rocznicę startów w GP
gdyby ktoś chciał kupić taki motocykl to może teraz warto
(tylko kto dzisiaj kupuje tego typu motocykle, to chyba już margines sprzedaży)

https://www.yamaha-motor.eu/pl/pl/produ ... sary-2022/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org