Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-03-29 16:17:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Jazda motocyklem to wspaniałe przeżycie chociaż poszukuję trochę więcej wrażeń. Próbowałem off-road-u, jazdę po torze a całkiem przypadkiem wciągnęła mnie gymkhana. Zaczęło się od tego że musiałem wymienić silnik w mojej hondzie VTR i kupiłem drugą VTR-kę w średnim stanie z bdb silnikiem. Później kupiłem jeszcze sam silnik i stwierdziłem, że ta gorsza będzie do zabawy. Wtedy jeszcze o torze w Pszczółkach nikt nawet nie słyszał. Okazjonalnie miałem możliwość jeżdżenia po mikro torze w Rusocinie. Tam honda straciła owiewki, zmieniłem kierownicę, dołożyłem dorobione gmole i crash pady. Z tego co pamiętam pozbyłem się również ograniczników skrętu,przerobiłem też podnóżki, z tyłu miałem większą zębatkę oraz mocno podniesione obroty i do tego sportowe gumy. Dla bezpieczeństwa zrobiliśmy z ojcem zrywkę, żeby moto nie odjechało. Zwykle jeździłem na parkingu pod UG w Oliwie a później pod Auchan na Karczemkach. Z czasem umawialiśmy się w kilka osób. Jest to świetna zabawa bo można poznać granice przyczepności i prawie bezkarnie się przewracać. W ciągu kilku miesięcy treningów robi się niesamowite postępy, uzyskuje się bardzo dużą płynność jazdy. Kilka razy udało mi się wziąć udział nawet w jakiś zawodach. Po paru latach honda się rozsypała i już nie podejmowałem dalej tematu. Teraz zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego moto- najlepszy będzie hornet 600 lub FZ6N albo coś podobnego (musi być chłodzone wodą), modyfikacje to w sumie nie duży wydatek i można zacząć się bawić. Największą frajdę daj jazda z kimś jeszcze bo wtedy rozpoczyna się rywalizacja i robi się ciekawiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zabawa motocyklem
PostNapisane: 2020-03-29 16:17:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-03-29 17:15:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
Z nudów to człowiek wszystkiego się hyta,fajny pomysł ,ale ja mam zamiar sprzedać Simsona i kupić jakiegoś krosa i w łąki , trochę się poszaleje tylko się zastanowić jaki 250 czy 400 odrazu brać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-29 20:10:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Nie idź w 4T jeśli chodzi o crossa, cena remontu okresowego silnika może zabić :mrgreen: :lol:
Najprostsze 2T, np. CR 250...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-29 22:28:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
marcingda napisał(a):
Próbowałem off-road-u, jazdę po torze a całkiem przypadkiem wciągnęła mnie gymkhana.(...)Jest to świetna zabawa bo można poznać granice przyczepności i prawie bezkarnie się przewracać. W ciągu kilku miesięcy treningów robi się niesamowite postępy, uzyskuje się bardzo dużą płynność jazdy. Kilka razy udało mi się wziąć udział nawet w jakiś zawodach.

To prawda, świetne przygotowanie do jazdy po drodze i na torze. Akurat tak sie sklada że gość który ma rekord Polski w GP8 wygrał w zeszłym roku Puchar Polski w wyścigach małych pojemności. Sam chciałem trochę poćwiczyć gymkhane intensywniej, bo mam braki w podstawowych manewrach, tylko czasu nie za dużo i szkoda mi fazera na ostrzejsze kręcenie się bo glebuje się dosyć często. Akurat ABS w moim fz6 też w tym jednym przypadku trochę przeszkadza. A na kolejne moto mnie nie stać :)
Fajne są też pibike coraz bardziej popularne i tanie w wywracaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-30 16:13:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Skrab74 napisał(a):
ale ja mam zamiar sprzedać Simsona i kupić jakiegoś krosa i w łąki , trochę się poszaleje tylko się zastanowić jaki 250 czy 400 odrazu brać.


W lasach żyje zwierzyna leśna, na łąkach wypasają się krowy, jeśli nie masz toru żeby jeździć krosem to bez sensu jest taki motocykl tylko denerwuje ludzi i nic więcej. Simsona szkoda sprzedawać, one zyskują na wartości, dzisiaj Simson jest wyceniany wyżej od FZS 600 / FZ6.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-30 17:58:05 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
ahamay napisał(a):
Skrab74 napisał(a):
ale ja mam zamiar sprzedać Simsona i kupić jakiegoś krosa i w łąki , trochę się poszaleje tylko się zastanowić jaki 250 czy 400 odrazu brać.


W lasach żyje zwierzyna leśna, na łąkach wypasają się krowy, jeśli nie masz toru żeby jeździć krosem to bez sensu jest taki motocykl tylko denerwuje ludzi i nic więcej. Simsona szkoda sprzedawać, one zyskują na wartości, dzisiaj Simson jest wyceniany wyżej od FZS 600 / FZ6.
Gdzie Ty widział krowy w dzisiejszych czasach na łąkach

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-16 09:34:58 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Pod koniec marca kupowałem w sklepie motocyklowym zatyczki do uszu wielokrotnego użytku i zoczyłem info o podnoszonej tu gymkhanie . Pytam babeczki , a ona że i owszem zajmują się organizacją takowego szkolenia , choć w tej chwili z oczywistych przyczyn jest to wstrzymane . Napaliłem sie jak łysy na szampon przeciwłupieżowy i czym prędzej wstępnie zapisałem . Jako iż to jest darmowe , jest weryfikacja w formie przejazdu na czas 5iu ósemek , zatem szlag wie , czy się załapię ? :D Tak czy siak wypatruje zakończenia panującej paranoi jak roślinki dżżu :D

ps.
Właśnie sobie przypomniałem , że jestem łysy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-16 18:03:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
strażak napisał(a):
Pod koniec marca kupowałem w sklepie motocyklowym zatyczki do uszu wielokrotnego użytku i zoczyłem info o podnoszonej tu gymkhanie . Pytam babeczki , a ona że i owszem zajmują się organizacją takowego szkolenia , choć w tej chwili z oczywistych przyczyn jest to wstrzymane . Napaliłem sie jak łysy na szampon przeciwłupieżowy i czym prędzej wstępnie zapisałem . Jako iż to jest darmowe , jest weryfikacja w formie przejazdu na czas 5iu ósemek , zatem szlag wie , czy się załapię ? :D Tak czy siak wypatruje zakończenia panującej paranoi jak roślinki dżżu :D

ps.
Właśnie sobie przypomniałem , że jestem łysy :lol:


Julia z Czterechslierów? Julka jest świetna - sporo organizują takich zabaw :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-16 21:05:38 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Rhazz tak jest , przemiła dziewczyna .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-16 21:20:27 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
a na północy jeszcze zima :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: karolko


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org