Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-06-21 12:51:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
Siema, przed chwilą spalił mi się 8-letni laptop i szukam nowego. Nie gram, ogólnie to potrzebuje go do neta i oglądania filmów. Na co patrzeć przy zakupie, nie ch ce wydać więcej jak 1000 bo wolę odkładać na fz8 a myślę że w tej cenie coś do moich potrzeb znajdę. Proszę o pomoc znawców tematu. Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 12:51:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-06-21 13:18:19 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Ojciec jest informatykiem więc powiedział mi żeby kierować się marką, a potem dopiero bebechami laptopa.
Z drugiej strony za 1000 nie kupisz niczego trwałego, na pewno nie chcesz teraz dołożyć i mieć na długo? Dużo moich znajomych kupuje teraz laptopy bo te które kupili na początku studiów są już do niczego. Ja też kupiłem wtedy laptopa, dołożyłem 1500zł i do dziś świetnie mi służy. A chodzi średnio 5-7h dziennie, podróżuje i robi salta.

Jeżeli jednak pozostaniesz przy opcji niskobudżetowej to szukał bym czegoś wśród DELLi ;)
Dodatkowo polecał bym duży ekran, matową matrycę, ze 4 wejścia USB, HDMI, podświetlaną klawiaturę i odpowiednią >>tapetę<<


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 14:21:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-05-19 22:40:18
Posty: 142
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 2008
Jakość Della jest mocno przereklamowana a już szczególnie niskie modele nie będą się niczym wyróżniać - przy wyższych modelach nie ma się w sumie do czego przyczepić ale one zdecydowanie nie są już tanie. Przy niskich modelach wg. mnie lepiej odrzucać producentów i wybrać z tych których się nie odrzuciło niż szukać czegoś konkretnego producenta - ja bym na początek standardowo odrzucił Acera bo od zawsze wyjątkowa tandeta i aktualnie też Toshibę bo odstają od innych producentów i to już na pewno nie pozytywnie... Ogólnie przy takim budżecie polecam coś z Asusa, Lenovo albo MSi. No i coś na core i3 (poniżej 1k się coś da znaleźć ale wiadomo - wyboru dużego nie ma) bo będzie dużo szybsze od wynalazków od AMD i tych najniższych modeli Intela. A ogólnie i tak polecam dołożyć z 2 stówki to będzie dużo większy wybór.

Nav napisał(a):
Dodatkowo polecał bym duży ekran, matową matrycę, ze 4 wejścia USB, HDMI, podświetlaną klawiaturę

Tu wszystko poza sensowną ilością USB i HDMI które jest aktualnie wszędzie (poza sprzętem pewnego śmiesznego producenta) jest już całkowicie zależne od zastosowań lapka. Tzn. jak lapka się często nosi to i 15.6' dobija i będzie "duże" a jak lapek "stacjonarny" to 17.X jest ok a 15.X śmiesznie małe (no chyba że zewnętrzny monitor). To samo matryca - jak się korzysta w miejscu gdzie nic się nie odbija od matrycy to błyszcząca jest bardzo fajna np. do filmów ale jak się ma zamiar korzystać w różnych miejscach to tylko matowa. Podświetlana klawiatura to jest coś czego idei w ogóle nie ogarniam - lepiej się patrzeć na monitor niż na klawiaturę a już szczególnie jak się świeci to przeszkadza :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 14:39:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
A może używka Lenovo Thinpad seria T? W dobrym stanie można wyciągnąć do 1k śmiało, a sprzęt pewny no i jakość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 14:49:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Za markę się płaci, a bebechy w środku te same, więc nie warto przepłacać. Polecam Lenovo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 19:13:46 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
baxior napisał(a):
Za markę się płaci, a bebechy w środku te same, więc nie warto przepłacać. Polecam Lenovo.


Ja również polecę Lenovo i Acera, bebechy są te same co u konkurencji, różnica polega zazwyczaj na tym, że komp. "A" od "B" w danym przedziale cenowym, różnią się zazwyczaj dyskiem i pamięcią RAM, albo grafiką i prockiem. Jak A ma mocny proc, to ma słabą grafikę, B ma mocną grafę, ma słaby proc, i ta sama historia w kwestii HDD-RAM.

Już pomijam kwestię, że za 1000zł to bardziej elektroniczna maszyna do pisania niż laptop :).

A dell ma to do siebie, że ma bardzo dobry serwis, to coś jak Shoei wśród kasków, płaci się zdecydowanie za markę, ostatnio porównywałem dziesiątki kasków i jestem co do tego przekonany, ale z drugiej strony dostajesz serwis, jakiego nie oferuje konkurencja ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 20:06:44 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Robiłem nie jedną "maszynę do pisania" za 1000 PLN najczęściej kupowaną w markecie i najczęściej jest to Lenovo jedyna ich zaleta to niskie zużycie baterii a to wynika z ich podstawowej wady czyli kiepski procesor najczęściej to jakiś dwurdzeniowy Celeron z zegarem 1,4 GHz i kiepskim dyskiem, dowalają do tego 64-bit Win 8 i efekt taki że człowieka szlak trafia ja się uruchamia i jak cokolwiek odpalasz.
Jako Informatyk dam Ci parę rad:
1. Dołóż z 400 - 500 blach i kup coś lepszego lub szukaj coś ze starszą technologią ale z dobrymi możliwościami wtedy się zmieścisz.
2. Procesor jak 2 rdzenie to przynajmniej coś powyżej 2,2 GHz
3. Min 4 GB RAM
4. Najlepiej żeby było to coś nowszego przynajmniej z jakimś i3 lub i5 bo mają zintegrowaną grafę (daje to obniżone zużycie energii daje to długość pracy na bateriach)
5. Tanie laptopy to słabsze dyski co przekłada się na ich szybkość i kulturę pracy choć to nie reguła.
6. Nie kupuj w marketach typu Media Markt itp.. najczęściej są to sprzęty robione gdzieś na końcu świata i często na globalnej stronie producenta sterów nie znajdziesz ba nawet takiego modelu nie znajdziesz :) może na jakiejś stronie Malezji czy Tajwanu czy innego szajsu (wiem niejedną taką niespodziankę robiłem :) )
7. Firma: Lenek spoko (tylko nie ta taniocha z marketu - naprawdę), Acer - ok polecam, Dell - przerost formy nad treścią (płacisz za o wiele mniej niż konkurencja oferuje - jak dla mnie serwis tego nie rekompensuje), HP - spoko ale trafiają się kiepsko skonfigurowane, Samsung - polecam dają dużo w dobrej cenie i jakość też ok, MSI - wątpie czy znajdziesz w tym przedziale cenowym, Asus - NIE NIE NIEEEEE serio nie są to maszyny długowieczne, Toshiba - hmm z nią to różnie bywa :), Sony nie opisuję bo to też wyższa półka cenowa

No to się wywnętrzyłem z moich doświadczeń :) mam nadzieje że pomogłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 20:13:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-05-19 22:40:18
Posty: 142
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 2008
baxior napisał(a):
Za markę się płaci, a bebechy w środku te same, więc nie warto przepłacać.

i
glenroy napisał(a):
Ja również polecę Lenovo i Acera, bebechy są te same co u konkurencji

chyba nigdy w lapkach nie grzebaliście jeżeli takie teorie tworzycie... :roll:

Siojek napisał(a):
Procesor jak 2 rdzenie to przynajmniej coś powyżej 2,2 GHz

założę że to tylko miał być duży skrót myślowy i że w rzeczywistości nie oceniasz procka po ilości rdzeni (niezależnie od tego jakich) i częstotliwości :P Ale i tak to zdanie mocno wprowadza w błąd osoby które się na tym nie znają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 20:40:48 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
tomko222 napisał(a):
baxior napisał(a):
Za markę się płaci, a bebechy w środku te same, więc nie warto przepłacać.

i
glenroy napisał(a):
Ja również polecę Lenovo i Acera, bebechy są te same co u konkurencji

chyba nigdy w lapkach nie grzebaliście jeżeli takie teorie tworzycie... :roll:

Siojek napisał(a):
Procesor jak 2 rdzenie to przynajmniej coś powyżej 2,2 GHz

założę że to tylko miał być duży skrót myślowy i że w rzeczywistości nie oceniasz procka po ilości rdzeni (niezależnie od tego jakich) i częstotliwości :P Ale i tak to zdanie mocno wprowadza w błąd osoby które się na tym nie znają.


Na bieżąco zajmuję się wszelakim sprzętem IT w wolnym czasie, po pracy. Lenovo i Acer mają tę przewagę, że są po prostu tańsze, a skoro się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi, w czym lepszy jest i3 4030U w jakimś Asusie, od tego w Lenovo, albo dlaczego mam wybrać GT 840M w Dellu, a nie w Acerze? ;).

A procesory, intel nie idzie na ilość rdzeni, to fakt, bo intel nadrabia wielowątkowością, a taktowania też są ważne, bo to podstawowy parametr chcąc nie chcąc, pomijam już taktowania szyn czy mnożnikach, bo w lapkach nie ma już takiego pola do popisu i potrzeby bawienia się w takie rzeczy, jak ma to miejsce w stacjonarkach. AMD dla sprostowania, braki w technologii nadrabia rdzeniami, gdzie i tak zwykle wypadają gorzej niż intel, bo mało która aplikacja jest w stanie wykorzystać ilość rdzeni, oferowaną przez AMD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 21:15:27 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-09-29 21:18:23
Posty: 109
Lokalizacja: Konin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2008
Popatrz na poleasingowce. Ja ostatnio sobie kupiłem HP i działa bez zarzutu. Jest w naprawdę dobrym stanie (gdybym kupił nowy, po pół roku pewnie wyglądałby tak sami). Mam 4 GB pamięci i Core i5. Z takimi parametrami powinieneś się zmieścić w budżecie. Też planowałem kupić nowy, ale stwierdziłem, że znajdę inne zastosowanie dla zaoszczędzonych pieniędzy...;-)

Dodatkowo zaoszczędziłem na dysku, wkładając ten ze starego laptopa.

PS Uważaj tylko na klawiatury nie-QWERTY.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 22:02:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-05-19 22:40:18
Posty: 142
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer 2008
glenroy napisał(a):
Lenovo i Acer mają tę przewagę, że są po prostu tańsze, a skoro się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi, w czym lepszy jest i3 4030U w jakimś Asusie, od tego w Lenovo, albo dlaczego mam wybrać GT 840M w Dellu, a nie w Acerze? ;).

wiadomo że ten sam model procka będzie identyczny w każdym lapku ale dla mnie np. bardzo duże znaczenie w kompach ma MOBO a tu już są duże różnice między lapkami. Wiadomo że nie aż tak jak w stacjonarkach ale i tak duże. Jeżeli chodzi o grafy w lapkach to nigdy jakoś szczególnie mnie nie interesowały ale np. w przypadku stacjonarek dużo mogę na ten temat powiedzieć (kilka kompów z 5 GPU o wydajności 10+TFlops miałem ;)) i są duże różnice - i w jakości referentów i tym bardziej pełno różnic w autorskich grafach różnych producentów.

glenroy napisał(a):
A procesory, intel nie idzie na ilość rdzeni, to fakt, bo intel nadrabia wielowątkowością, a taktowania też są ważne, bo to podstawowy parametr chcąc nie chcąc, pomijam już taktowania szyn czy mnożnikach, bo w lapkach nie ma już takiego pola do popisu i potrzeby bawienia się w takie rzeczy, jak ma to miejsce w stacjonarkach. AMD dla sprostowania, braki w technologii nadrabia rdzeniami, gdzie i tak zwykle wypadają gorzej niż intel, bo mało która aplikacja jest w stanie wykorzystać ilość rdzeni, oferowaną przez AMD.

Już pomijając nawet AMD, ich modular design i żałosną wydajność tych procków pomimo wysokiego taktowania (a jak już dowalą rdzeni żeby wydajność była sensowna to TDP dobija). Chodziło mi o to że nie ma jakiegokolwiek sensu porównywanie taktowania w prockach na różnych rdzeniach tzn. nawet przy porównywaniu aktualnych procków z serii Core i Celeron już jest przepaść jeżeli chodzi o wydajność rdzenia przy takim samym taktowaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-21 22:08:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
dzieki za rady jutro idę ogarnąć to co mają w sklepach, jak na razie to lenovo g50-30 wygląda spoko i parametry ma "ok" chcę nowy ze względu na gwarancję. Chłopy naprawdę dziękuje za rady ale nie wydam złotówki więcej jak 1000 na coś co służy mi do zadań które obsługuje tel. ODKŁAM na następce fzs i każda 100 to bliżej do marzenia FZ8 lub MT9


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-22 00:37:49 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
J@ck, twoje pieniądze Twój wybór, ale według mnie biednego nie stać na tani sprzęt.
Kupisz laptop za maks 1000PLN ok będzie działać może i nawet długo, ale będziesz zdemotywowany prędkością jego działania już od pierwszej minuty, nie mówiąc już o tym, że za dwa lata nic nowego już na nim nie uruchomisz. Jak już szukasz oszczędności to bardziej zastanowiłbym się do czego Ci ten sprzęt potrzebny i np czy koniecznie musi być laptop - bo może wystarczy tablet/tani netbook, a może bardziej używana stacjonarka.
Do neta i oglądania filmów wystarczy tablet z dołączoną klawiaturą, albo netbook :)

Kupiłem sobie laptopa idąc na studia - 8 lat temu już będzie.
Szarpnąłem się na Core Duo i 4GB (okazyjnie około 2k) gdzie sporo taniej (1,5) mogłem mieć standardowe w owym czasie Celeron + 2GB ramu.
Prócz baterii nadal wszystko działa i używa go teraz moja dziewczyna, bo mi do moich zastosowań trochę ramu na nim brakuje. Aczkolwiek nadal da się pracować i gdyby nie okazje (mogłem beznadziejnie tanio odkupić komputer z pracy) to pewnie nadal bym go używał.
Gdybym wybrał wariant po taniości, w czasie studiów pewnie musiał bym kupić kolejny komputer, bo weszły procki serii "i" i połowy programów bym już na nim nie uruchomił, albo nie mógł na nich w miarę komfortowo pracować.

Dziś jeżeli szukałbym laptopa nie brał bym nic niżej niż i5 i 8GB ramu - masz komputer na kolejne 8 lat :)
Przy zakupie zwróć uwagę na gwarancję - warto dorzucić stówkę na wydłużenie jej o 3 lata.
Nie wiem czemu ludzie wrzucają na Toshiby - złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.
Jak będziesz kupować to obmacaj sobie najpierw te droższe komputery klasy biznes, żeby wiedzieć jakich materiałów mniej więcej wymagać - niby obudowa nie ma znaczenia, ale lipnie się pracuje na komputerze który się po kilku latach się rozpada i jest cały popękany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-22 08:13:46 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
tomko222 napisał(a):
Siojek napisał(a):
Procesor jak 2 rdzenie to przynajmniej coś powyżej 2,2 GHz

założę że to tylko miał być duży skrót myślowy i że w rzeczywistości nie oceniasz procka po ilości rdzeni (niezależnie od tego jakich) i częstotliwości :P Ale i tak to zdanie mocno wprowadza w błąd osoby które się na tym nie znają.


Miałem na myśli porównanie do tego co chce kupić J@ck bo nie chcę żeby się męczył z dwurdzeniowym Celeronem 1,4 lub 1,6
stąd ten punkt uwagi, Wszystko co będzie miało przynajmniej taki zegar przy dwóch rdzeniach będzie lepsze od tego nowego szajsu np: i3 pierwszej generacji czy nawet Core 2 Duo. A architektury i dokładnych parametrów procesora nie będę wykładał J@ckowi bo mu to nie potrzebne jak sobie będzie chciał to spojrzy w dane techniczne a jak nie to zawsze nas może zapytać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-22 13:19:42 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Ja na komputerach się co prawda nie znam ale co do Della to kupiłem mojej mamie z 4 lata temu della za 2,4 tys zł czyli średnia półka cenowa i zaraz w pierwszych miesiącach zepsuł się touchpad, po roku padł napęd dvd, a zaraz po gwarancji zaczęły pękać zawiasy i cała obudowa wokół nich. W tym momencie jest to praktycznie złom... Może to pojedynczy przypadek może nie ale ja Della już nie kupię :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org