Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-06-08 06:51:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Szkoda mi tego policjanta, dla nich każdy pościg to ryzyko wypadku, każdy kto generuje to ryzyko uciekając przed policją powinien być pociągniętym do odpowiedzialności za każdy wypadek który w trakcie pościgu miał miejsce, również osób postronnych. Może to wygląda na taki paciak, że nie wyhamował, ale z pewnością musiał poświęcić uwagę na tego debila który uciekał, pewnie do niego coś mówił albo coś mu pokazywał np żeby się zatrzymał. Wiadomo że nie zacznie w pierwszej kolejności do niego strzelać albo go taranować więc próbując nakłonić go do zatrzymania nie ocenił kątem oka że kończy mu się miejsce. Skoro zatrzymywany go olewał i nadal jechał to policjant musiał również nadal jechać nadal próbując go zatrzymać.

Jakim trzeba być geniuszem żeby uciekać policji? Nikt normalny nie ma powodu żeby nie zatrzymać się na wezwanie policjanta. Mam nadzieję że pociągną tego chujka do odpowiedzialności, również za spowodowanie zagrożenia zdrowia tego policjanta i uszkodzenie mienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 10:12:41 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Jakim trzeba być geniuszem żeby uciekać policji?

trzeba być kretynem ale takich w naszym kraju jest wielu ...
co do pościgów to nie zawsze warto je podejmować bo wielokrotnie sam pościg stanowi większe zagrożenie niż np. 1/2główek na motocyklu, często tego typu interwencje kończą się niestety tragicznie dla osób postronnych
ale chyba jeśli chodzi o motocykle to norma, bo ostatnio zatrzymał mnie policjant "na radarze" i pierwsze jego słowa brzmiały "myślałem, że pan się nie zatrzyma"...
w tej chwili służby dysponują takimi środkami, że kolesia naprawdę można w ciągu kilku minut zgarnąć bez robienia zbyt dużego szumu
można mieć również wątpliwości co do poziomu wyszkolenia, wystarczy spojrzeć na ilości rozbitych samochodów "pościgowych" , to niestety o czymś świadczy, mam auto dokładnie takie jak policja z różnicą taką że oni mają AWD a ja RWD i naprawdę chcąc wykorzystać 100% potencjału tego auta zwłaszcza w trudnych warunkach naprawdę trzeba mieć spore umiejętności


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 10:41:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
sfazowany napisał(a):
Szkoda mi tego policjanta, dla nich każdy pościg to ryzyko wypadku, każdy kto generuje to ryzyko uciekając przed policją powinien być pociągniętym do odpowiedzialności za każdy wypadek który w trakcie pościgu miał miejsce, również osób postronnych. Może to wygląda na taki paciak, że nie wyhamował, ale z pewnością musiał poświęcić uwagę na tego debila który uciekał, pewnie do niego coś mówił albo coś mu pokazywał np żeby się zatrzymał. Wiadomo że nie zacznie w pierwszej kolejności do niego strzelać albo go taranować więc próbując nakłonić go do zatrzymania nie ocenił kątem oka że kończy mu się miejsce. Skoro zatrzymywany go olewał i nadal jechał to policjant musiał również nadal jechać nadal próbując go zatrzymać.

Jakim trzeba być geniuszem żeby uciekać policji? Nikt normalny nie ma powodu żeby nie zatrzymać się na wezwanie policjanta. Mam nadzieję że pociągną tego chujka do odpowiedzialności, również za spowodowanie zagrożenia zdrowia tego policjanta i uszkodzenie mienia.

a ja tam uważam że nadgorliwość policji w ostatnim czasie jest przerażająca. sam się z tym spotykam praktycznie codziennie gdzie ściągają mnie z drogi prawie codziennie - zawsze bez powodu...
Na filmie widać że nie jadą szybko przez miasto - jadą prawym pasem jeden za drugim i jak ktoś tutaj niepotrzebnie ryzykuje to ten policjant. Niestety zabrakło umiejętności żeby ogarnąć 2 rzeczy jednocześnie. Jak dla mnie winny tutaj jest policjant...nie raz widziałem w jaki sposób oni jeżdżą po mieście na bombach - 2 strażników teksasu. Wydaje im się że jak mają te małe bombki włączone to mają kody na nieśmiertelność i auta zaczną im znikać z drogi i ze skrzyżowań.

Z tego co widać na filmie - to policjant ryzykuje - motocykliści nie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 12:14:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Rhazz, nie wiemy co bylo wczesniej bo tego film nie pokazuje. Taka interakcja wyzwala wiele stresu, łatwo tak sobie z boku powiedziec ze kiepsko koles jezdzi, ze nie ogarnia dwoch rzeczy jednoczesnie.

Nadgorliwa policja? Jeżdżę średnio 70-80tkm rocznie i od 12 lat nie przypominam sobie zeby policja zatrzymala mnie z innego powodu niz przekroczenie predkosci. Przepraszam, raz jechalem 50 na 90 czyli podejrzanie wolno o 3 nad ranem i zatrzymali mnie podejrzewajac pijanego. Zobaczyli ze wszystko jest ok, zyczyli spokojnej nocy i pojechalem dalej. Na motocyklu od 2 lat ponad 20tkm ani razu nie gadalem nawet z policjantem.

Takie mowienie ze policjanci są nadgorliwi do mnie nie trafia. Ja tego tak nie widzę. Gdyby gość zatrzymał się na wezwanie to by nie było tej kolizji. Kropka.

Co z tego, że akurat teraz na nagraniu gość jechał spokojnie jesli chwile wczesniej czego już nie widać mógł gumować, przejechał na czerwonym albo był agresywny w stosunku do innych uczestników ruchu...? W miastach często mijam cwaniaczków z wygiętą, upapraną smarem albo zamontowaną przy amortyzatorze za kołem rejestracją, tak, aby była nieczytelna.. Nawet jesli jedzie akurat spokojnie to kwalifikuje go to do kontroli i zatrzymania dowodu. I bardzo dobrze! Jedyny sposob na dorwanie tej gangreny to bezpośrednie zatrzymanie. Jesli policaje nie będą wyławiali tego dziadostwa z dróg to bedzie to jasny przekaz dla pozostalych ze takie praktyki są promowane, chwila moment i będziemy mieli mnóstwo takich zawodników praktycznie bez rejestracji i nie do namierzenia.

Wyobraź sobie że taki koleś łamie Ci lusterko albo kopie w drzwi za to że nie zjechales do rowu kiedy król nadjechał, nawet z kamerą nie bedziesz miał szans na dorwanie goscia jesli nie ma możliwości odczytania rejestracji.

Jeszcze raz to napiszę, normalni ludzie nie mają problemu z jeżdżeniem z czytelną, prawidłowo zamontowaną rejestracją, sprawnym motocyklem i zatrzymaniem się do kontroli. Nawet jeśli nic nie przeskrobali.

Męczy mnie patologia, nie tylko drogowa, coraz popularniejsze poczucie bezkarnosci ludzi niezdolnych do funkcjonowania w społeczeństwie z wzajemnym poszanowaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 12:30:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Co z tego, że akurat teraz na nagraniu gość jechał spokojnie jesli chwile wczesniej czego już nie widać mógł gumować, przejechał na czerwonym albo był agresywny w stosunku do innych uczestników ruchu...?


generalnie fakt że widząc jak policjant zalicza dzwona nie zatrzymał się sprawdzić czy wszystko ok tylko pojechał dalej już mówi o tym że gość niekoniecznie chciał się z policjantami spotkać.

sfazowany napisał(a):
Jeżdżę średnio 70-80tkm rocznie i od 12 lat nie przypominam sobie żeby policja zatrzymała mnie z innego powodu niż przekroczenie prędkości.

mnie co roku na początku sezonu zatrzymują na kontrolę papierów. Zdarzyły mi się sytuacje że zatrzymali nas z żonką tak po prostu, po drodze w czasie sprawdzania naszych uprawnień (i obejrzenia moto czy jest ok) zatrzymali kolejne moto. Tak więc sfazowany takie łapanki są, ale...

jak sam piszesz - mocowanie rejestracji tak żeby była nieczytelna, zakładanie żarówek led/ksenonów w lampy które nie są do tego przystosowane (bo wydaje!!! mi się że nie oślepia), jazda na angielskich lampach (tutaj sam nie jestem lepszy), zakładanie kierunków zintegrowanych z tylną lamą czy innych niehomologowanych chińskich mrygaczy których nie widać, zakładanie rynny zamiast wydechu... Myślę że częstych, grzeszków pomiędzy motocyklistami jest na tyle dużo, że stwierdzenie że jakiekolwiek rutynowe kontrole jednośladów są "nadgorliwością" jest nieadekwatne. Sramy we własną piaskownicę, to nie dziwmy się potem że śmierdzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 14:09:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
rhazz napisał(a):
a ja tam uważam że nadgorliwość policji w ostatnim czasie jest przerażająca.

z tym bym się zgodził ale raczej w odniesieniu do "męczennic", protestów itp, niestety policja traci pozytywny wizerunek na który pracowała wiele lat
nie pracuję w policji ale w pracy zawodowej korzystam z ich pracy więc mam bardzo częste kontakty, co do zasady są to bardzo rozważni ludzie i nikt nikomu nie robi pod górę czy na złość
niestety jak się widzi co niektórych motocyklistów to gdybym pracował w drogówce, sam miałbym ochotę "zrobić porządek", tak to jest że akcja wywołuje reakcję
myślę, że niewielu z Was robi więcej kilometrów niż ja, pozwalam sobie na pewne zachowania na oczach policji (np. przejeżdżanie przez linie ciągłą itp) i nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś mnie zatrzymał. Zdarza się to często ale z powodu przekroczenia prędkości. Uważam, że nasza policja jest wyjątkowo pobłażliwie nastawiona do wszystkich użytkowników dróg. W Niemczech czy w Szwecji nie ma nawet możliwości dyskusji z policjantem, a priori ma rację. Faktem jest, że jak się stanie na poboczu w Szwecji to często policja podjeżdża (może dlatego że ma się obce blachy) i pytają czy w czymś pomóc.
Zachowanie na drogach w dużym stopniu zależy od kraju, we Włoszech czy Francji praktycznie nikt nie reaguje na przewinienia typu: stop, zawracanie w niedozwolonym miejscu itp. Oni są do tego przyzwyczajeni i wbrew pozorom nie powoduje to wypadków. W krajach bardziej na północ kierowcy i służby rygorystycznie podchodzą do przepisów. Nam z kulturą chyba bliżej jest do Rosji czy Białorusi, chociaż zmierzamy w dobrym kierunku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 15:32:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
sfazowany napisał(a):
Nadgorliwa policja? Jeżdżę średnio 70-80tkm rocznie i od 12 lat nie przypominam sobie zeby policja zatrzymala mnie z innego powodu niz przekroczenie predkosci.

widzisz, ja punktów karnych mam zero a w ciągu ostatnich 2 miesięcy stałem jakieś 10-12x ściągnięty z drogi lizakiem za nic. Szczególnie upierdliwe było to w czasie gdzie był zakaz rekreacyjnej jazdy i nikt nie mógł pojąć dlaczego ja jeżdżę do pracy na moto (pracując w dziale motocyklowym)
Nie mówią że są źli, głupi, nieprzyjemni itp - są po prostu upierdliwi bo tam gdzie być powinni a jest kilka takich miejsc jak np tunel pod rondem w Katowicach gdzie jest 70 a jak jedziesz 90 to wszyscy na Ciebie trąbią i co chwila bity jest rekord prędkości :)

Ostatnio np zatrzymał mnie patrol bo mam białe światło (led w mt`ku) i przez 10min najpierw chcieli mi wmówić że to niehomologowane a jak w końcu wiedzieli że ni wygrają to zaczęli się czepiać dlaczego motocykl jest nieprzerejestrowany. Więc tłumaczę spokojnie że dopiero kupiłem 3tyg temu, że urząd zamknięty - kulturalnie bo również wymagam kultury. Po czym co się stało? Policjant stwierdził że będzie sprawdzał czy nie kradziony - i tak sobie stałem jak debil bo chciał mi udowodnić że jak mi każe stać to będę stał. Sory mam ponad 30lat (nie wyglądam na małolata raczej) i na motocyklu jeżdżę w pełnej skórze i stałem jak ten debil przez 30min na słońcu bo on zatrzymał mnie za nic. w miejscu gdzie co 3minuty można kogoś zatrzymać...
Więc sory ale moje doświadczenia są zgoła inne mimo że nie mam nic do policji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 20:21:37 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Rhazz, wniosek jest jeden; w Katowicach nie lubią motocyklistów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-08 21:24:45 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
marcingda napisał(a):
Rhazz, wniosek jest jeden; w Katowicach nie lubią motocyklistów.


Ewidentnie :). Przez ostatnie 8 lat nie zostałem zatrzymany ani razu, a jak na zwykłego zjadacza chleba, który porusza się po drogach głównie w celach prywatnych, kilometrów trochę rocznie robię :P.

rhazz napisał(a):
Ostatnio np zatrzymał mnie patrol bo mam białe światło (led w mt`ku) i przez 10min najpierw chcieli mi wmówić że to niehomologowane a jak w końcu wiedzieli że ni wygrają to zaczęli się czepiać dlaczego motocykl jest nieprzerejestrowany. Więc tłumaczę spokojnie że dopiero kupiłem 3tyg temu, że urząd zamknięty - kulturalnie bo również wymagam kultury. Po czym co się stało? Policjant stwierdził że będzie sprawdzał czy nie kradziony - i tak sobie stałem jak debil bo chciał mi udowodnić że jak mi każe stać to będę stał. Sory mam ponad 30lat (nie wyglądam na małolata raczej) i na motocyklu jeżdżę w pełnej skórze i stałem jak ten debil przez 30min na słońcu bo on zatrzymał mnie za nic. w miejscu gdzie co 3minuty można kogoś zatrzymać...
Więc sory ale moje doświadczenia są zgoła inne mimo że nie mam nic do policji.


Jakiś gamoń, zamiast trzymać Cię 30 minut, mógł w 3 minuty uwiesić się np. na wydechu :D.

Generalnie nic nie mam do policji, ale mając w jej szeregach trochę znajomych i rodzinki, zaczynam też słyszeć narzekania z ich strony, że część osób zaczyna nosić dupę wyżej niż głowę. Szczególnie chodzi o typowych "kotów", którzy generalnie nie mają szacunku do starszych stopniem, w ogóle do starszych i zachowują się, jakby dostając się do Policji, złapali diabła za jaja. Taka próba podbudowania swoich przerośniętych ambicji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-25 12:13:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
a korba na to

"Pierdolę, Wychodzę!"

[quote]https://youtu.be/IMQQjYSoJf4[/quote]

https://youtu.be/IMQQjYSoJf4


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-25 20:58:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
W ramach #gaszynchallenge Wielkopolska Grupa Motocyklowa z Poznania pompuje i jak to przystało na "dawców" zbiera kasę i pomaga :-)

[quote]https://youtu.be/3PK2a912fbY[/quote]

https://youtu.be/3PK2a912fbY


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-26 12:41:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
szybka analiza - kolega po lewej lata sportem, na winklach zchodzi niziutko na kolano, opona podomykana i te sprawy.
kolega po prawej dla odmiany ogarnia pół świata na enduro i ceni sobie spory prześwit w moto. Zgadłem? (w takim zestawie ja też jestem Team Adventure)

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-26 16:44:34 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
misiakw napisał(a):
szybka analiza - kolega po lewej lata sportem, na winklach zchodzi niziutko na kolano, opona podomykana i te sprawy.
kolega po prawej dla odmiany ogarnia pół świata na enduro i ceni sobie spory prześwit w moto. Zgadłem? (w takim zestawie ja też jestem Team Adventure)

[ img ]

Nie spodziewałem się takich analiz (hi hi), ale muszę przyznać, że jest trafna. Zwłaszcza co do Żmii (ten po lewej od sporta) :-)
Mala różnica jest tylko z Robertem (ten po prawej) - nie mamy tu do czynienia z enduro, a sporym cruiserem czy nawet kredensem - Yamaha XVS 1900 (chyba). I też zauważyłem, że oszukiwał przy pompkach, he he :-D
No coś w ten deseń (zdjęcie poglądowe)


Załączniki:
391025_4.jpg [577.36 KiB]
Pobrane 251 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-08-03 14:37:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
[quote]https://youtu.be/eDxBGc9TD4c[/quote]

https://youtu.be/eDxBGc9TD4c


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-08-03 21:09:23 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Co prawda nie moja bajka jeżeli chodzi o motocykle , ale co koleszka panuje nad maszyną , to mi się nie mieści we w mózgownicy :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 109  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org