Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-06-02 13:53:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2007-04-30 20:56:28
Posty: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Przedstawie sprawe:
Ogólnie to nie działa mi pompa, jak podłącze ją bezpośrednio do akumulatora to furczy aż miło, ale jak pod kable właściwe cisza:/ napięcie wychodzi z przekaźnika (przy odłączonej pompie) na wtyczce jest napięcie(przy przekreceniu stacyjki i przy kazdym naciśnięciu rozrusznika, skacze sobie w szerokim przedziale od 4 do 12V nie wiem czy tak może być) natomiast jak podłącze pompe moment i jest 0, wychodzi na to że pompa robi zwarcie.. ale kurde działa poprawnie przy podłączeniu bezpośrednio do akumulatora:/
miał ktoś już coś takiego?
bo powoli mnie szlak trafia:/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: problemy z paliwkiem
PostNapisane: 2007-06-02 13:53:08 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-02 14:03:02 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-03-06 09:44:52
Posty: 1040
Lokalizacja: Warszawa
o kurde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-06-06 17:43:38 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
moze aku jednak slaby, jak musi napedzac inne rzeczy, to juz nie daje rady dawac odpowiedniego pradu na pompe...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-30 16:48:37 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
Nie będę zakładał nowego tematu, bo podobna sprawa.
Dziś rano idę moto odpalać, wszystko ok. odburzył za pierwszym. Ale jak wyjeżdżałem za bramę musiałem moto zgasić i postawić na chwilę. I zaczęło kapać paliwo po lewej stronie. Po krótkich oględzinach stwierdziłem, że leci z okolic pompy paliwowej, ale nie wiem dokładnie czy z przewodów czy z sama pompa jest rozszczelniona. Nie miałem okazji sprawdzić, bo nie miałem w wawie wszystkich kluczy. Paliwo leci dość szybko, ale kropelkami, nie tryska i tylko wtedy gdy załączona jest pompa, na zapłonie włączonym.
Na moto jeździłem ostatnio w niedzielę i nic się nie działo, po jeździe również nic.
Co to może być, czy pompa może się rozszczelnić, bo z tego co wiem jest zbudowana z dwóch połączonych modułów (paliwo i elektryczny).
Proszę o szybką pomoc, bo nie wiem czy mogę się na moto gdziekolwiek wybrać, a do domu mam 70km :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-30 21:36:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-09-16 20:37:18
Posty: 29
Lokalizacja: Zgorzelec
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 721 781 564
Obecne moto: YZF 600 R
bodzio przy próbach rozruchu jest spadek napięcia ze względu na duży pobór prądu przez rozrusznik i to że są takie skoki to moim zdaniem normalne, jeśli pompa działa przy bezpośrednim podłączeniu z aku, to sprawdzi przewody i wtyczki, taka moja skromna rada ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-30 21:42:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Pompa rzadko się rozszczelnia, jeśli masz wtryski to jest inna konstrukcja i tam lubi paść, ale przy gaźnikowych powiedzmy jest wieczna. Domel sprawdź przewody idące z baku do pompy i z pompy na gaźniki. Jeśli na którymś są zacieki do leci na bank, często przewody kruszeją a opaska za mocno zaciśnięta je niszczy.

Bodzio81 wyczyść klemy akumulatora, jeśli pompa kręci z aqu to albo masz na przewodzie coś nawalone albo brak masy silnika. Jak masz prostownik zwykły 12V, to daj masę na śrubę silnika jakąś i plus na aqu i wtedy spróbuj zobaczyć co się będzie działo. Jeśli dobrze pamiętam obudowa pompy też musi być umasowiona i stąd masz takie wariactwa.

Czy po przekręceniu kluczyka i gaszaka przekaźnik od pompy załącza? czy jest stale załączony? Bo do niego też bym się przyczepił, oczyść przewody i wszystkie wtyczki przy nim.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-30 21:59:37 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
Ogólnie chłopaki dzięki za info, sądzę, że w tym temacie teraz tylko ja mam problem, bo inne posty z 2007 :wink:
Więc Wojt@s sugerujesz, że pompa nie padła. Jutro wszystko porozkręcam i sprawdzę dokładnie przewody. Mam nadzieje, że to z nich cieknie, bo nie uśmiecha mi się kiblować i szukać pompki :?
A przy pierwszych Fazerach była taka sama pomka i będzie pasowć, bo od Kota to będzie ciężko na alledrogo :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-01 21:21:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
Jak się okazało cieknie mi z pompki paliwa, a nie po przewodach. I wygląda tak jakby na tym łączeniu ciekło. Ogólnie na moto można jeździć i nie brakuje mu paliwa, ale cieknie.
Ta pompa jest rozbieralna, czy może tam cieknąć na łączeniu?
I czy pasuje pompka od pierwszych Fazerów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-10 19:41:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-14 22:53:09
Posty: 19
Lokalizacja: Zarzecze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Thundercat
Witam.
Potrzebuje pompkę paliwa do kota. Znalazłem już na allegro ale na wszelki wypadek chce zapytać Was czy ktoś ma i chciałby sprzedać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-10 21:15:40 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
pawelll napisał(a):
Witam.
Potrzebuje pompkę paliwa do kota. Znalazłem już na allegro ale na wszelki wypadek chce zapytać Was czy ktoś ma i chciałby sprzedać.

Ja mam, ale cieknącą :wink:
A tak poważnie to co się stało, że poszukujesz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-12 11:11:49 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-14 22:53:09
Posty: 19
Lokalizacja: Zarzecze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Thundercat
Padła przez moja głupate.. :/ Miałem alarm w motorze i zacząłem go wymontowywac.. Ale żeby sie do niego dosta musiałem ściągnąc bak.. i co chwile włanczałem zapłon żeby sprawdzac co i jak z alarmem i trafiło mi pompke:/ mogłem ją odłączyc.. ale niestety nie pomyślałem.. Pompka robi zwarcie, popaliło mi scieżki w tej małej kosteczce co jest koło bezpieczników, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, w kązdym bądz razie tą kosteczke sobie naprawiłem i jest wszystko okey, tylko szukam pompki..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-12 15:11:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Cytuj:
Padła przez moja głupate.. :/ Miałem alarm w motorze i zacząłem go wymontowywac.. Ale żeby sie do niego dosta musiałem ściągnąc bak.. i co chwile włanczałem zapłon żeby sprawdzac co i jak z alarmem i trafiło mi pompke:/ mogłem ją odłączyc.. ale niestety nie pomyślałem.. Pompka robi zwarcie, popaliło mi scieżki w tej małej kosteczce co jest koło bezpieczników, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, w kązdym bądz razie tą kosteczke sobie naprawiłem i jest wszystko okey, tylko szukam pompki..


pompa jest chłodzona i zarazem smarowana paliwem, więc na sucho się zatrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org