Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-05-17 23:08:06 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
Melduje, że moto odebrane od mechanika. Dwa wizerunki jageiłły poleciały w atmosfere :( Przy sobocie po robocie się wezmnę za to i nie omieszkam napisać jak postępy z tps :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-17 23:08:06 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-05-18 20:33:49 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-04-09 21:18:16
Posty: 16
Lokalizacja: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA THUNDERCAT
Ja u siebie wypiąłem kostkę i wyglądała jak nowa więc ją wpiąłem z powrotem i jak na razie przez 2 dni w ogóle mi się błąd nie włączył no zobaczymy jak długo to potrwa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-05-20 22:23:15 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
Ja u siebie dalej walcze :( Po czyszczeniu i synchro gaźników kot chodzi równiej, ale od czasu do czasu błąd TPSa nadal wyskakuje. Pokręciłam nim żeby go wyregulować, ale przy zamkniętej manetce najmniej co się udało ustawić to 1.2 kohms miedzy zotlym a czarnym :confused2:
Na razie będę tak smigac, bo poza bledem za bardzo mi to nie przeszkadza. A jak trafi sie okazja zeby podpiac na probe innego TPSa to zrobie pomiary i dam znac, czy jest lepiej. Chociaz z tego co pisaliscie to on albo dziala dobrze albo wcale, a u mnie dziala częściowo :cry:

Edit:
Zakupiłam nowego tpsa, będę montowac niebawem i to chyba rozwiąże problem :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-09 23:43:24 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2011-10-10 19:16:57
Posty: 25
Lokalizacja: Pyskowice
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Tander Kot jejejeje
Dam znać jak się skończyło - tak jak pisałam udało mi się kupić używanego TPSa (za 30 złociszy na allegro :) ). Zamontowałam go i udało mi się tak go przekręcić, że mam minimalny opór na zamkniętej manetce 0.9 kohms (nadal troszkę za dużo, powinno być koło 0.6, alle mojemu kotkowi to widać już nie przeszkadza tak bardzo).
Pomierzyłam jeszcze starego TPSa i przy obracaniu go śróbokrętem daje pomiary od 0.25 do 5.9. Tylko problem jest w tym, że przepustnica obraca się o 90 stopni, a TPS o trochę więcej. No i po zamontowaniu go na gaźniku dostępny był tylko górny zakres (od 1.2). Właściwie to przydał by się jakiś patent, żeby móc bardziej obrócić TPSa na gaźniku, żeby korzystać z niższego zakresu.

A teraz pytanko do znawców: czy TPS może sie z czasem "zużywać" i dawać większe opory w całym zakresie? I stąd ten problem z ustawieniem niskiego oporu na starym czujniku? (ten kupiony jest o 5 lat młodszy od starego)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-29 08:59:06 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-04-09 21:18:16
Posty: 16
Lokalizacja: Jarosław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA THUNDERCAT
I cisza u mnie pomogło wypięcie i wpięcie kostki i do dziś się błąd nie włączył. Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-05 22:09:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-05-16 13:46:10
Posty: 17
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R TCAT
ja miałem podobny problem tego typu, wyglądało to tak: komputer wysyła impulsy do czujników, np. czujnika poziomu paliwa, ustawienia podpórki i innych (a w kocie kilka ich jest). Miałem padnięty czujnik poziomu paliwa a dokladnie kostkę wtyku, przewód był nadszarpnięty, czego nie było widać normalnie. Wskazówka na obrotomierzu skakała od zera na 5k. po zlutowaniu kabli i podłączeniu kostki wszystko wrócilo do normy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org