Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-06-23 16:58:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-12-21 09:38:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Cześć jak w temacie. Wyjechałem moto wbijam dwójkę dodaje gazu i słyszę jakieś jakby tłuczenie szarpanie z okolicy zębatki zdawczej. Jadę dalej wbijam trójkę dodaje gazu i znowu to samo. Wbijam luz jedzie normalnie zapinam bieg puszczam sprzęgło nie dodaje gazu jedzie normalnie, dodaje gazu aby przyśpieszył i znowu jakiś tłuczenie szarpanie. Pierwsza skojarzenie to poluzowała się zębatka, ale odkręcam dekiel i jest ok. Zębatka przykręcona zabezpieczona podkładką.

Jakieś sugestie, opinie???

Mam utrudniony dostęp do neta więc będzie mi trochę ciężko odpowiadać na ewentualne pytania a napewno nie odrazu.

Z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-23 16:58:26 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-06-24 09:26:15 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-05-16 13:46:10
Posty: 17
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R TCAT
Kolego - zapomnij o zębatce zdawczej - tak jak wielu innych tu użytkowników masz awarię drugiego biegu. Czeka cię rozłożenie silnika w zupełności i conajmniej wymiana zębatki 2 i 6 biegu oraz wodzika prowadzącego. Szczegółów szukaj w tematach awarii drugiego biegu na forum jest tego pełno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-06-24 11:58:50 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
ja bym nie był tak pochopny z oceną sytuacji, chociaż jest możliwa niestety...

Suchy79 sytuacja ma miejsce na tych 2 biegach czy na wszystkich? typowe uszkodzenie dwójki łatwo sprawdzić- odkręcić manetke do końca i zobaczyć czy bieg wypadnie czy nie ;) jeśli wypadnie albo będzie bardzo szarpał to niestety trzeba drzeć silnik i robić skrzynie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-04 19:36:05 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-12-21 09:38:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Tak jak pisałem nie będę mógł odpisać bo nie mam internetu. Teraz mam i sprawa się rozwiązała. Mam już do wymiany napęd i zwlekałem z wymianą. Po dłuższej wyprawie łańcuch wisiał mi jak naciągnięta gumka w majtkach. Naciągnąłem łańcuch i problem teoretycznie zniknął, ale wymieniam zaraz napęd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-07-05 13:35:02 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-13 21:45:37
Posty: 8
Lokalizacja: Lublin/Wawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Cześć,

Jeżeli piszesz, że problem zdiagnozowany, to nie mam nic w sumie dodania. Dla potomnych tylko napiszę, miałem bardzo podobne objawy i okazało się, że poleciały łożyska w ośce tylnego koła i przy zębatce zdawczej. A byłem pewien, że to skrzynia. Spowodował to zbyt mocno naciągnięty łańcuch. Naprawa tańsza i szybsza :)

Pozdrawiam,
Fimek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org