Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-12 21:54:34 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
Te wibracje mnie wykończą wczoraj od nich aż mi się linka od prędkościomierza wykręciła przy kole i wypadł wkład podczas jazdy i teraz zajebiście bo nie dość że nie wiem ile jadę to jeszcze kilometrów mi nie liczy a tak się składa że mam zdupczony czujnik w baku i teraz będzie trzeba lookać do baku ile wachy zostało :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2008-09-12 21:54:34 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-12 22:16:17 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-03-06 09:44:52
Posty: 1040
Lokalizacja: Warszawa
mi się odkręcała zawsze nakrętka ta przy manetce od sprzęgła..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-13 20:11:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
Hehe jakieś jajo chyba mi się zrobiło z ta zgubioną linką od prędkościomierza a mianowicie dziś zganiałem przez 3 godziny i dłonie ani na moment mi nie zdrętwiały 8) Uwierzycie w to że mogło to być przez linke? Nie no bez jaj jutro muszę znów potestować jazdę bez linki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-26 21:32:32 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-12-29 01:27:59
Posty: 540
Lokalizacja: Skierniewice/w-wa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSX-R 750 K5
jojo napisał(a):
Moto nie miało w przeszłości dzwona,lagi proste wymieniłem w nich olej i uszczelniacze i nadal wibracje przenoszą się od silnika. Teraz już trochę pojeździłem i stwierdzam że najgorzej jest tak przy 7000 obr. i najlepiej przytrzymać go na tych obrotach to wtedy wibrację z silnika przenoszą się na cały motocykl,dosłownie czuć nawet pod dupą. Ostatnio na moim moto śmigał mój kumpel z żoną to żona jego stwierdziła że tak się jej te wibracje podobały że mało orgazmu nie miała.Gadałem już z różnymi mechanikami i każdy mówi coś innego,jeden twierdzi żebym posprawdzał czy mam dobrze silnik podokręcany lub może to być przez zużyty łańcuch i zębatki inny z kolei mechanik twierdzi że jak takie wibrację przenoszą się z silnika na całe moto to może być rozrząd do wymiany ale wtedy on dzwoni i go słychać a u mnie tego podobno nie słychać. Stwierdził również że jeśli słabo wibruję to normalne a zwłaszcza w yamasze. Co sądzicie o tym czy u was też coś wibruje zwłaszcza jak się go przytrzymie na obrotach rzędu 7000-8000?
Sypnijcie proszę jakąś dobrą radą bo już nie wiem co mam robić ręce mi tak drętwieją że już pomału myśle nad sprzedaża kota :cry:

No i jak jojo wyeliminowałeś te wibracje, bo u mnie znów się pojawiają, choć nie tak wielkie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-29 23:27:01 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
Już o nich zapomniałem chyba się straciły


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-15 13:51:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Panowie podnoszę temat z wibratorem kierowniczym. Jojo doskonale Cię rozumiem, bo mam identycznie to samo. Najgorzej przy 7 tys. Na postoju po prostu wibruje jak to motocykl. Ale przy wysokich obrotach ręce drętwieją dosłownie. Ja bym tu nie szukał dziury w całym, bo na postoju jak się odkręci manetkę jest podobnie. Więc może to faktycznie jakaś nie dokręcona śruba przenosi drgania. W zasadzie to liczyłem na to, że napiszecie: "Tak, wszyscy to mamy w kotach, użyj magicznej gumowej podkładki pod drążki i będzie git". :) Jak ktoś wygrał z tym problemem ... dajcie znać ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-02 19:51:11 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Po roku czasu jeżdżenia kotem stwierdzam, że taka to uroda kociaka.
Na początku mi ręce lekko drętwiały, później coraz mniej, a teraz już nawet o tym nie myśle.
I pewnie nie dlatego, że problem zniknął, ale że przyzwyczaiłem się do specyfiki tego motocykla. Jest ciężki, jest masywny i czuć wibracje.
Spotkałem tu na forum conajmniej 5 osób z tym problemem, więc jest coś na rzeczy, ale sa się do tego przyzwyczaić.
Może to mało techniczna porada, ale nie mniej prawdopodobna.
A jak czytam komentarze o niedoborze oleju w ladze, czy napędzie ... panowie, to nie to.
Drgania nie idą z tyłu tylko są na rączkach kierownicy, a na postoju tak samo występują, tylko mniejsze bo obroty silnik ma niższe.
Najgorzej tak jak koledzy piszą przy ok. 6 tys.
Jedyny racjonalny komentarz w tej sprawie jaki wyczytałem to poluzowana śruba przy silniku albo jakieś luzy na wale, panewce.
Ale obstawiam, że po prostu "ten typ" tak ma, raz bardziej, raz mniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-02 23:06:09 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
No nie wiem. Mój mimo słusznego wieku i niemałego przebiegu nie generuje takich wibracji o jakich piszesz. Jedyne co jest odczuwalne, to minimalne wibracje na podnóżkach które generalnie nie są zbyt uciążliwe (mi przeszkadzają tylko na prawej nodze, którą, nie wiedzieć czemu, mam bardziej na to wyczuloną). A ogólnie, nie tylko w kocie, nie ma szans żeby nie było czuć zupełnie żadnych wibracji, bo w większości silniki są mocowane do ram na sztywno, a nie są to silniki typu R6 albo V12 żeby były idealnie wyważone. Będą wibrować i będzie się to niosło na ramę i dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-03 15:11:07 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Dokładnie wojtek_lbn silnik do ramy jest na sztywno i wibracje będą. Użytkownicy FZS ów też tak mają z tymi silnikami (chyba nawet jest o tym wątek). U mnie to samo jest, przy pewnych obrotach jest mała wibracja. Setap zapewne się przyzwyczaiłeś na potwierdzenie podam przykład: mój braciak pożyczył ode mnie kota we wtorek potem narzekał że wibracje były :) a on tego w jajku nigdy nie miał :) tylko że jego jajko miało silnik posadzony również na ramie od dołu i tam chyba była jakaś amortyzacja.
Ja myślałem żeby jakieś większe ciężarki zadobyć ale czy takie są nie wiem :|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-03 20:30:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-10-15 01:34:20
Posty: 10
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Thundercat
Panowie nie wiem o czym wy tu piszecie, mój kot miał 20 000 km (orginał przebieg) jak go kupiłem, teraz po 13 miesiącach ma 34 000 i takie coś jak wibracje na kierze czy podnóżkach nigdy nie odczułem. Przebiegi dzienne bywały 500 do 800 km po kilka dni pod rząd i bardzo małe zmęczenie. Spokój cisza i wypoczynek :moto: Dobra osłona od wiatru i deszczu przy 200 lepiej się trochę położyć (ale to na autobanie w (D) :lol: ), jak dla mnie to super moto mam 175 cm wzrostu idealny jest do sportowej turystki. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-07-06 10:23:11 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
jureX napisał(a):
Panowie nie wiem o czym wy tu piszecie, mój kot miał 20 000 km (orginał przebieg) jak go kupiłem, teraz po 13 miesiącach ma 34 000 i takie coś jak wibracje na kierze czy podnóżkach nigdy nie odczułem. Przebiegi dzienne bywały 500 do 800 km po kilka dni pod rząd i bardzo małe zmęczenie. Spokój cisza i wypoczynek :moto: Dobra osłona od wiatru i deszczu przy 200 lepiej się trochę położyć (ale to na autobanie w (D) :lol: ), jak dla mnie to super moto mam 175 cm wzrostu idealny jest do sportowej turystki. :D


Pojawią się jeszcze - spokojnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org