Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czujnik oleju
PostNapisane: 2006-03-24 12:24:46 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2006-03-24 11:54:08
Posty: 1
Lokalizacja: Orneta
Witam w tamtym roku kupiłem Thundercata i odrazu wymieniłem w nim olej. Po tej wymianie zacząłem mieć problemy z czujnikiem oleju, a mianowicie po przekręceniu kluczyka kontrolka się nie zapalała. Jakby tego było mało to jeszcze praktycznie w tym samym momęcie zaczęła mi się świecić bez przerwy kontrolka luzu, a rozłożona stopka która powinna zgasić silnik po wrzuceniu biegu nie robi tego. Wygląda na tok, że wszystkie czujniki zwariowały........... Niewiem co jest grane......... zastanawiałem się już nawet czy to nie wina oleju bo wymieniłem go na MAGNATEKA. Oleju wlałem tak by zakryło pół szybki. Doszukuję się już różnych przyczyn bo nowy czujnik oleju kosztuje 450 zł a nie uśmiecha mi się wykładać takiej kasy. Z góry dziękuje za wszelkie rady.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: czujnik oleju
PostNapisane: 2006-03-24 12:24:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-24 19:31:56 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2005-12-28 18:45:54
Posty: 309
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBR 600 F4i
heh.... wymiana oleju i jego rodzaj chyba nie powinien miec wplywu na te wariacje ktore u Ciebie w moto wystepuja.... przejrzyj sobie moze najpierw instalacje el. czy gdzies nie ma zwarc jakis albo przebic i czy moze przez to Ci moto nie wariuje......... bo zawsze to taniej niz na czujnik wyrzucic 450 zł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-24 20:45:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2006-03-02 18:10:13
Posty: 5
Lokalizacja: JANIKOWO
Witam.w mojm kocie kontrolka oleju po przekręceniu kluczyka też się nie zapala, dopiero zapala się podczas kręcenia rozrusznikiem. Czy to może być czujnik oleju,i czy można z tym uszkodzeniem jeżdzić??czy kontrolka oleju ma za zadanie pokazywać ciśnienie oleju czy poziom??? Pozdrawiam!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-24 23:04:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Ja tez sie zastanawiam co do kontrolki oleju. Jestem przyzwyczajony do kawasaki, tam kontrolka oleju świeciła się podczas gdy kluczyk był przekręcony a motor był zgaszony. A w modelach yamahy chyba jest innaczej bo mi się kontrolka nie świeci???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-25 18:25:28 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2006-02-26 01:56:24
Posty: 85
Jarko napisał(a):
Witam.w mojm kocie kontrolka oleju po przekręceniu kluczyka też się nie zapala, dopiero zapala się podczas kręcenia rozrusznikiem.

Mam tak samo, wiec nie jest to raczej bledne zachowanie.

PJ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-26 20:30:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2005-09-22 21:42:55
Posty: 448
Lokalizacja: V-Boyen
macie instrukcje obsługi? Tam jest napisane,że w kocie jeżeli wszystko jest ok to kontrolka oleju świeci się tylko w momencie naciśnięcia startera. Żeby sprawdzić czy wszystko ok z kontrolką oleju trzeba przekręcić kluczyk,wyłączyć zapłon (tym czerwonym guziczkiem na kierownicy) i nacisnąć starter. Wtedy powinny się zaświecić dopiero 2 kontrolki: czerwona od oleju, i pomarańczowa, nie pamietam w tej chwili od czego. Tak normalnie to kontrolki się nie świecą. Czujnik luzu musiał się jakoś przestawić czy coś. Skoro kontrolka sie cały czas swieci, to znaczy, ze coś nie tak z nią jest i stopka myśli,że masz luz, więc nie gasi motocykla. Miałem tak kiedyś w kawasaki po wymianie linki sprzęgła po tym jak mi się urwała. Może coś z tym? A co do czuujnika oleju..ostatnio gdzieś mi przemknęło, że kontrolka oleju w kocie ostrzega nas tylko o awaryjnym poziomie oleju, natomiast nie ma żadnego ostrzeżenia w przypadku niskiego ciśnienia oleju. To by była kicha jak tak. Wiecie coś o tym?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-27 10:57:09 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
O to dobrze. Bo tak mi włąśnie działa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org