Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-08-25 12:38:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-04-08 10:20:15
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Tydzień temu miałem awarię na trasie, a mianowicie zerwał mi się łańcuch w trakcie jazdy. Łańcuch zbliżał się już do wymiany no i się sam o nią upomniał!
Jechałem ok. 150km/h i nagle straciłem ciąg, zatrzymałem się i na zębatkach pusto! Nie będe się rozwodził nad przyczynami powiem o skutkach.
Wczoraj sam wymieniłem zestaw napędowy i olej - po wymienie coś jest nie tak ze sprzęgłem.
Sprzęgło mi poszło do góry, tak że zaczyna ciągnąć dopiero pod sam koniec jak puszczam klamkę, więc poluzowałem linkę przy klamce. I zauważyłem, że jak odkręce gwałtowniej to przy ok. 7-8 tyś zaczyna się ślizagć sprzęgło (obroty rosną a prędkość ta sama). Przy odkręcaniu dekla od przedniej zębatki była pod nim jeszcze kartonowa uszczelka, która się zniszaczyła, a że nie kupiłem nowej to założyłem dekiel bez niej.

Co mogło spowodować ślizganie się sprzęgła? Możliwości:
1. Brak uszczelki - co spowodowało, że dekiel jest bliżej i popychacz (wodzik) od sprzgła jest cały czas wciśnięty i jest tak jakby było ciągle lekko wciśnięte sprzęgło? Czy pod tą gumowa zaślepką na deklu jest jakaś regulacja sprzęgła?
2. W momencie gdy się zrywał łańcuch zablokował się on na moment na przedniej zębatce i cały ciąg silnika poszedł na tarczę sprzęgła i się spaliła? Ale czy gdy kończy się sprzęgło, to na klamce wydaje się, że bierze wyżej czy niżej?
3. Wymiana oleju - może się nie lepi, ale w to wątpie (olej Motul 10w40)

Nie mam pojęcia cos się satało, że po ściągnięciu dekla sprzegło poszło do góry.
Ktoś miał podobną sytuację?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2008-08-25 12:38:15 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-25 14:32:05 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4617
Obecne moto: jamaha pw 50
Jest regulacja przy silniku spróbuj tam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-25 17:02:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2008-01-26 07:51:22
Posty: 446
Lokalizacja: 50km na Pd. od Wawy k/Garwolina
Miałem ostatni o podobnie. Sprzęgło się slizgało a nie był już regulacji. Okzało się że mi linka wyskoczyła z mocowamia przy silniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-26 10:03:45 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2007-02-05 13:46:45
Posty: 63
Lokalizacja: Racibórz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
Witam. Na mój nos to sprężyny od sprzęgła.Miałem ten sam problem po wymianie oleju. Nowe kosztują ok. 50 zł/kpl. Polecam sprężyny Lucasa : http://sklep.scigacz.pl/sprezyny-sprzeglowe-trwlucas-mef1146-p-6515.html A przy okazji zobaczyłbym tarcze. [url]http://sklep.scigacz.pl/zestaw-okladzin-sprzeglowych-trwlucas-mcc4419-p-6726.html [url][/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-04 22:02:33 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-07-28 16:52:28
Posty: 204
Lokalizacja: Stolyca
Mi sprzędło również ślizgało się przy 7-8k potem kolo 11-12k. Przyczyna: w koszu sprzęgłowym urwana jedna ze śrub mocujących sprężyny. Jak dla mnie zabawa z wymianami w sprzęgle to już grubsza sprawa i szybką naprawę gwarantowała jedynie wizyta w pitstopie. :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-05 18:15:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2008-08-19 18:14:52
Posty: 23
Lokalizacja: WARSZAWA
Witaj,

Przed postawieniem diagnozy należałoby odpowiedzieć na pytanie czy przed incydentem było wszystko ok.?
Jeżeli tak to znaczy, że możesz mieć jak to się mówi zjarane tarcze sprzęgła.
Jeżeli jechałeś 150 i nagle łańcuch zablokował się na przedniej zębatce nawet jeżeli to była tylko chwila to musisz sobie wyobrazić jaką siłę przyjęły na siebie tarczre sprzęgła, ( które niejako są pewnego rodaju nośnikiem przeniesienia napędu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów, wcale nie zdziwił bym się gdyby oprócz spalonych tarcz nie uległy pewnemu zniekształceniu pozostałe części koszyka sprzęgłowego - ale oby nie ).

Niestety nie do końca rozumiem poniższe zdanie napisane przez Ciebie:

cytat 2. W momencie gdy się zrywał łańcuch zablokował się on na moment na przedniej zębatce i cały ciąg silnika poszedł na tarczę sprzęgła i się spaliła?
- czy ten znak zapytania oznacza to że chcesz od nas uzyskać potwierdzenie możliwości faktu spalenia tarczy, czy też znak zapytania zagościł tu przypadkiem i zdanie jest twierdzące.

- Chyba jedno co Ci pozostaje pozostaje to rozkręcenie koszyka sprzęgowego i wymiana tarcz sprzęgła, plus diagnostyka podzespołów.

Acha jeżeli sprzęgło jest zjarane lub poprostu skończone to zaczyna pracować dopiero pod sam koniec, a nie mniej wiecej w połowie.
Brak uszczelki napewno nie ma wpływu (przy swojej grubości).
Olej jest jak najbardziej ok.

Takie jest moje skromne zdanie ale mogę się mylić

Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-05 18:33:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2008-08-19 18:14:52
Posty: 23
Lokalizacja: WARSZAWA
Witaj jeszcze raz :),

Jeżeli miałbyś na tyle odwagi aby samemu zaglądać do sprzęgła, to najlepiej jak byś zobaczył jak do tego trzeba się zabrać co by nic nie zrypać :), a to z kolei znajdziesz na tej stronie:
www.thundercat.nl - Downloads - manuals - Thundercat/Fazer H. Manual

Znajdziesz tam tesz wiele innych przydatnych informacji.


Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-05 21:22:44 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-07-25 11:09:36
Posty: 508
Lokalizacja: Mieścisko
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: SUZUKI GSXR 600 K4
sory że robię offtop ale AIRFORCE proszę cie edytuj swoje posty a nie pisz jeden po drugim. to zasada panująca na każdym forum.. nawet jesli nie ma jej w regulaminie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-11 14:55:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-07-28 16:52:28
Posty: 204
Lokalizacja: Stolyca
i jak tab yelo?? naprawione?? jeśli nie to wstaw moto do warsztatu na wolską ("Pitstop") znajomy mi polecił i jestem na prawdę zadowolony. sprzęgło mi zrobili dobrze, teraz więc będę na dniach oddawał im skrzynię do zrobienia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-26 11:25:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-04-08 10:20:15
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
centrum relaksu napisał(a):
i jak tab yelo?? naprawione?? jeśli nie to wstaw moto do warsztatu na wolską ("Pitstop") znajomy mi polecił i jestem na prawdę zadowolony. sprzęgło mi zrobili dobrze, teraz więc będę na dniach oddawał im skrzynię do zrobienia


Wszystko wporządku latam już od dłuższego czasu i nic, a dawno tutaj zaglądałem. Rzeczywiście linka wyskoczyła ze swojego miejsca i zaczepiła się wyżej przez co sprzęgło było jakby delikatnie wciśnięte.
AirForce - podawałem możliwości, które mi przychodziły do głowy-nie twierdzenia. dzieki za linka raczej sie nie przyda, bo mam książke-serwisówke.

Pozdrowienia, dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org