Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-05-30 15:31:58 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Czołem Forumowicze,

Ostatnio zacząłem kombinować, co by tu zrobić by poprawić oświetlenie drogi w nocy. Posiadam fabryczne lampy i jest oczywiście tragedia.

Pierwszym pomysłem było oczywiście założenie bixenona w soczewce. Ale w Kocie to była by chyba trochę rzeźba, prawda? Trzeba by ciąć klosz itd.

Teraz wymyśliłem jednak by zrobić taki patent, że: kupić lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami, a zamiast kierunkowskazów przednich zamontować dodatkowe lampy w soczewkach. Dwie długie, albo jedną długą i jedną krótką.
Co o tym myślicie, czy w ten sposób unikam konfliktu z prawem? Przejdę przeglądy i łapanki? Nie będzie problemu z jakimiś homologacjami?

Takie rzeczy wpadły mi w oko na alledrogo:

http://allegro.pl/soczewka-61-mm-swiatl ... 65002.html
http://allegro.pl/soczewka-do-montazu-5 ... 86220.html
http://allegro.pl/kappa-dodatkowe-refle ... 26878.html << drogie! :(
lusterek ciekawych jeszcze nie znalazłem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-05-30 15:31:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-06-02 11:34:27 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Może wystarczy założyć bixenon zamiast żarówki??
Spróbuj najpierw ten temat.... potem pomyślisz jeśli dalej będzie słabo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-02 13:42:06 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Gadałem z typem co miał bixenona, i widziałem jego kota.. strasznie wali po oczach. Nawet mówił, że zawsze musi wyprzedzać bo ludzie się wkurzają jak za nimi jedzie. To samo przy mijaniu.

No i chciałem jak najmniej wchodzić w konflikt z prawem. Z drugiej strony jak przełożę miejsce kierunkowskazów, to czy już jestem na straconej pozycji jak ubezpieczyciel się przyczepi w razie wpadki?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-02 15:08:17 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Zawsze możesz dokupić dodatkowe halogeny http://img594.imageshack.us/img594/7160/dsc08581h.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-02 16:35:49 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Ktoś już takie może w Kocie montował? Właśnie przechodziłem obok harleya, który miał zamontowane dodatkowe światła przy manetkach ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-02 18:09:16 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Szopix napisał(a):
Zawsze możesz dokupić dodatkowe halogeny http://img594.imageshack.us/img594/7160/dsc08581h.jpg


te helle dają radę... ale gdzie to w kocie powiesić? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-06 09:34:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-02-17 11:37:19
Posty: 8
Lokalizacja: Pszczyna
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Sony Xperia
Obecne moto: Thundercat
No ja mam właśnie bixenon w swoim Kocie bez soczewki no i poprawa jest o 100% ! z drugiej strony masz racje z tą legalnością i ślepieniem chociaż można na to popatrzeć z tej strony, że jestem teraz lepiej widoczny w lusterku innych użytkowników. Bardzo dużo ostatnio widze motocykli z takimi dodatkowymi swiatłami więc chyba jeśli maja homologację to nie powinno byc problemu z ich legalnością. Najlepiej to by było dorwać jakiegoś policjanta z drogówki i się zapytać jakie on ma zdanie o tym. Mam sąsiada policjanta to jak go trafie kiedyś to się zapytam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-06 12:24:31 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
to już od konkretnego człowieka będzie zależało (czyt. jego interpretacji :D ) A te dodatkowe światła przepis się pewnie znajdzie jeśli się poszuka ;) Choć zastanawiam się jak z alternatorem w Naszych kotkach, chyba jakiś super mocny nie jest co by jeszcze dwa dodatkowe mocne światła uciągnął?
Ksenon - jak dobrze ustawiony to dlaczego ma razić? Sam się zastanawiam nad czymś takim :D
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-06 19:03:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Homologacje mogę być i 4 :P Ale przepisu spryskiwacza do szybki i automatycznego ustawiania kąta padania światłą w moto nie spełnimy i przepisy nigdy w tej sytuacji nie będą po naszej stronie. Mimo, że dobrze ustawiony xenon by nikomu specjalnie nie wadził, a ZNACZNIE zwiększył nasze bezpieczeństwo. Ale ubezpieczyciel tylko na to czeka. A do tego za granicą może być problem, a w te wakacje Włochy się szykują i Alpy 8)

Jest jeszcze takie coś. Technika LED więc alternator nie oberwie tak mocno.

http://allegro.pl/dalekosiezna-lampa-ro ... 25288.html

Ktoś ma o takiej lampce jakieś zdanie?

-- 2013-06-07 21:36:11 --

Byłem dziś na szkoleniu MotoPozytywni i gadałem z policjantem-motocyklistą.

Powiedział, że dodać lampy dodatkowe jak najbardziej. Ale homologacja musi być.
Za granicą nie orientował się specjalnie.

Xenona zabronił ;p Ale za to powiedział, że nie powinno być problemu, jeśli założę porządne lusterka z kierunkami, a zamiast kierunków dodatkowe światła. Byle to było dobrze widoczne, nie jakieś kiepskie LEDy. I nawet stwierdził, że ubezpieczyciel nie powinien się dużo czepiać (to mnie zdziwiło).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-08 13:41:07 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-02-17 11:37:19
Posty: 8
Lokalizacja: Pszczyna
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Sony Xperia
Obecne moto: Thundercat
Pytałem tego sąsiada. Powiedział, że nic tylko poczytać o warunkach technicznych motocykla. Jakie mogą być dodatkowe światła na jakiej wysokości i takie tam. Także mieć można tylko dobrze je zamontować no i tak jak kolega pisał homologacja musi być.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-08 15:45:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Proszę:


Rozdział 3

Światła
§ 12. 1.Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:
1) drogowe - pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h;
2) mijania - pojazd samochodowy;
3) kierunkowskazów - pojazd samochodowy i przyczepa; nie stosuje się do motocykla jednośladowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.;
4) hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa;
5) oświetlające tylną tablicę rejestracyjną - pojazd samochodowy i przyczepa;
6) pozycyjne przednie - pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej;
7) pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa;
8.) odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy;
9) odblaskowe tylne trójkątne - przyczepa;
10) odblaskowe przednie - przyczepa;
11) odblaskowe boczne - pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy i przyczepa;
12) awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;
13) przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;
14) cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla;
15) obrysowe przednie i tylne - pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m; nie stosuje się do podwozia samochodu ciężarowego z kabiną w zakresie świateł obrysowych tylnych;
16) pozycyjne boczne - pojazd samochodowy i przyczepa, których długość przekracza 6 m (długość przyczepy powinna być liczona razem z dyszlem).
2.Przepisów ust. 1:
1) pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojazdu Sił Zbrojnych;
2) pkt 16 nie stosuje się do podwozia samochodu ciężarowego z kabiną oraz pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.
3.Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:
1) drogowe - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 1;
2) przeciwmgłowe przednie - pojazdu samochodowego;
3) pozycyjne przednie - przyczepy innej niż wymieniona w ust. 1 pkt 6;
4) postojowe - pojazdu samochodowego o długości nieprzekraczającej 6,0 m i szerokości nieprzekraczającej 2,0 m; zabrania się umieszczania tych świateł na innych pojazdach;
5) odblaskowe boczne - pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 11;
6) odblaskowe przednie - pojazdu samochodowego;
7) jazdy dziennej - pojazdu samochodowego;
8.) pozycyjne boczne - pojazdu innego niż wymieniony w ust.1 pkt 16;
9) obrysowe przednie i tylne - pojazdu samochodowego i przyczepy, o szerokości od 1,8 m do 2,1 m oraz podwozia samochodu ciężarowego z kabiną;
10) cofania - przyczepy;
11) awaryjne - motocykla;
12) przeciwmgłowe tylne - motocykla;
13) odblaskowe tylne inne niż trójkątne - przyczepy;
14) oznakowanie odblaskowe konturowe - pojazdu, o którym mowa w § 42 ust. 1.
4.Na wózku bocznym motocykla powinny być umieszczone światła:
1) pozycyjne przednie,
2) pozycyjne tylne,
3) odblaskowe tylne,
4) kierunkowskazów; przepis stosuje się do pojazdu wyprodukowanego po dniu 30 czerwca 1993 r.,
odpowiadające warunkom określonym dla tych świateł; światła pozycyjne powinny się włączać i wyłączać równocześnie ze światłami pozycyjnymi motocykla.
5.Na wózku bocznym motocykla zabrania się umieszczania światła drogowego, światła mijania i światła przeciwmgłowego.
§ 13. 1.Światła pojazdu powinny odpowiadać następującym warunkom ogólnym:
1) światła przeznaczone do oświetlania drogi przed pojazdem powinny być umieszczone w sposób umożliwiający łatwą regulację kierunku strumienia świetlnego;
2) osie świateł sygnalizacyjnych powinny być równoległe do płaszczyzny jezdni, osie świateł odblaskowych bocznych i pozycyjnych bocznych powinny być ponadto prostopadłe do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu, a osie pozostałych świateł sygnalizacyjnych - równoległe do tej płaszczyzny; dopuszcza się odchylenia od powyższych kierunków nie większe niż 3°;
3) światła tego samego rodzaju powinny mieć takie same właściwości świetlne i powinny być umieszczone symetrycznie względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu; warunku symetrii rozmieszczenia nie stosuje się do świateł oświetlających tylną tablicę rejestracyjną oraz pojedynczych świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych;
4) nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu; warunku nie stosuje się do świateł drogowych;
5) światła mijania powinny dawać wyraźną granicę światła i cienia;
6) światła czerwone nie powinny być widoczne z przodu, a światła białe (żółte selektywne) - z tyłu, z wyjątkiem światła cofania oraz świateł dodatkowych przewidzianych w § 24 ust.1 pkt 8, § 25 ust. 2, § 26 ust. 3, § 27 ust. 2, § 31 ust. 1 oraz w § 32 ust. 1.
2.Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:
1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne (jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu;
2) światła drogowe, mijania i przeciwmgłowe przednie nie mogły być włączone, jeżeli nie są włączone równocześnie światła wymienione w pkt 1; przepisu nie stosuje się do świateł drogowych lub mijania, kiedy są używane do wysyłania krótkich, przerywanych sygnałów ostrzegawczych.
3.Światła i oznakowanie odblaskowe powinny ponadto odpowiadać warunkom szczegółowym, określonym w załączniku nr 6 do rozporządzenia.[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-08 16:30:01 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Chłopaku kup sobie dobrego Nightbreakera i załatwione ja wstawiłem tą żarówkę i jest duża różnica na plus, nie kombinuj i nie rób z kota choinki :D

edit: takie cuś znalazłem to pierwsze to to co ja kotkowi zafundowałem :D a o reszcie nie wiedziałem ale bym się zastanowił teraz :D

http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_konsum ... index.html
http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_konsum ... index.html
http://www.philips.pl/c/reflektory%20sa ... _asc_group


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-08 22:43:06 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-07-19 15:37:48
Posty: 80
Lokalizacja: Czechowice-Dz/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600
Tak jak kolega wyżej - polecam żarówki Osram Night breaker plus. Najpierw zamontowałem w samochodzie i różnica była kolosalna. Ostatnio zamówiłem sobie również do motocykla i jestem bardzo zadowolony. Co do dodatkowych świateł to są motocykle, gdzie można je bardzo fajnie wpasować ale nie wyobrażam sobie raczej kota z doczepionymi jakimiś halogenami. Wyglądało by to tak fajnie jak w tym przypadku:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-10 12:17:02 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
Mi sie to subaru podoba :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-06-10 14:22:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-17 20:42:51
Posty: 198
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat
lelek napisał(a):
Mi sie to subaru podoba :D


Też bym przygarną jak by dawali :P A co do poprawy światła w kocie to albo Bixenon albo Nightbreakery reszta to przerost formy nad treścią moim zdaniem. Wiem wiem, że bezpieczeństwo i takie tam, ale jak światło świeci to widać a jak puszka nie zauważy światła to wątpliwe by zauważył w ogóle moto bo po prostu nie patrzy. Jeśli chodzi o wojarze nocą to tak jak w propozycjach wyżej :wink: i tyle ode mnie w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org