Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-14 17:00:18 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-28 10:02:22
Posty: 13
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2000
Witam serdecznie,

Sytuacja
Może opiszę sytuacje. Kupiłem kota 3 lata temu w bdb stanie technicznym ale w słabym stanie kosmetycznym. Jak go kupowałem miałem 19 lat. Zrobiłem tak, ponieważ jest to mój pierwszy motocykl i zakładałem że się gdzieś "poślizgam". Jednak 20 000km doświadczenia z roweru szosowego sprawiło że nie leżałem ani razu. Dałem 3 lata temu 6900 za kota z 2000r :D. Słaby stan kosmetyczny... czyli yamaha leżała na prawej, delikadnie połamane owiewki przy kierunkowskazach i przy mocowaniach, ale da się jeździć. Po prostu niektóre mocowania nie na śrubkę tylko na plastikowy pasek zaciskowy i daje rade.

Spawanie plastików
Jednak te zaciski i wygląd zaczęły mnie drażnić. Dorwałem kontakt do pana Leszka (dolny śląsk, Legnica tel 660 760 441) który spawa w hucie plastikowe rurociągi od 20 lat. Więc spawa też owiewki. Panu Leszkowi pokazałem 3 defekty w owiewkach i pojechałem. Wracam a tam 7 spawów. Pan Leszek poprawił wszystkie braki i pęknięcia :).

Pomysł na malowanie - doradźcie
Wiec pomysł mam taki. Na początku oczywista rzecz, wszystko co do malowania odkręcić, zmatować i odtłuścić. Potem opcje są takie

1.
-> Biały podkład
-> 1 malowanie kolorem Zielonym półprzeźroczysty lakier (jak bejca do drewna) na całość
-> naklejam naklejki
-> 2 malowanie kolorem Zielonym półprzeźroczysty lakier
-> na mokro odrywam naklejki
-> bezbarwny lakier
2 kolorowy motyw roślinny
http://literstyl.pl/24-japoskie-inspiracje
http://literstyl.pl/71-liscie-galazki?n ... ategory=71
http://literstyl.pl/46-drzewa

2. Jak 1 wersja tylko bez białego podkładu. Farba zielona jak farba olejna, żeby 1 warstwa zrobiła z bordowych owiewek zielone.
-> potem półprzeźroczysty zielony lakier
2 kolorowy motyw roślinny

3.
-> Biały podkład
-> 1 malowanie kolorem Zielonym półprzeźroczysty lakier (jak bejca do drewna) na całość
-> naklejam DWUWARSTWOWE naklejki z motywem roślinnym
-> 2 malowanie kolorem Zielonym półprzeźroczysty lakier
-> na mokro odrywam 1 warstwę naklejek
-> 3 malowanie kolorem Zielonym półprzeźroczysty lakier
-> na mokro odrywam pozostałe naklejki
-> bezbarwny lakier
efekt -> 3 kolorowy motyw roślinny

Potem oczywiście nakleję naklejki yamahy thundercat ale bardziej dyskretne niż seryjne, żeby było widać malowanie a nie naklejki :).
Co mi koledzy poradzicie? Znacie jakiś fajnych lakierników w okolicy Legnicy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-14 17:00:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-07-14 21:20:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Ale co z tego ma być? moto czy pisanka na święta?

Dasz radę zrobić wizualizację tego? bo ja nie ogarnąłem idei... :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-14 23:04:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-04 17:17:21
Posty: 31
Lokalizacja: Łódż
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R Thundercat
Na zlotach czy ogółem w środowisku motocyklowym ceni się jeżeli masz zadbane, utrzymane moto w oryginale. Wtedy i sprzedasz w dobrych pieniądzach bo jak zaczniesz przesadnie cudować to straci na wartości. Jeżeli chcesz coś zmienić, poprawić to byle z pomysłem i na lepsze, nie przekombinować za bardzo bo podejdzie bardziej pod wiejskituning.

Twój motyw bardziej na ścianę w domu niż na motocykl się nadaje a przecież są jeszcze drukowane okleiny foliowe lub aerograf i tu można już zrobić coś przyzwoitego, jakiś ciekawy motyw lub malowanie które naprawdę zrobi wrażenie.

Do mnie jakoś Twój pomysł nie przemawia, ja bym prysnął w kolor jaki miałeś lub inny, naklejki na wzór oryginału i tak zostawił bo jak przekombinujesz to gdzie nie pojedziesz to wypisz, wymaluj w oczy razi, że po glebie i robiony po kosztach.

Zobrazuj to jakoś graficznie albo podrzuć komuś kto się virtualtuningiem zajmuje to będziesz widział jak to będzie wyglądać zanim cokolwiek zrobisz.
Jak już coś stworzysz podrzuć na forum wtedy będziemy oceniać bo póki co też jakoś tego nie widzę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-15 00:33:08 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-28 10:02:22
Posty: 13
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2000
Myślałem żeby np taki motyw dać http://literstyl.pl/liscie-galazki/1597 ... lazki.html i stworzyć z tego "efekt liści na wietrze".

Półprzeźroczysty zielony lakier ma dać efekt jasnozielonych liści i ciemnozielonej reszty.

Tak samo jak bejca (np. brązowa) i drewno. Bejcujesz raz, drewno jest ciemniejsze ale widać słoje. Po 3 warstwach bejca jest tak ciemna że nie widać drewna pod spodem

No napisałem że egzotyczne malowanie... Zielony kot, jedyny taki w kraju :).Na brak kasy nie narzekam, robię je dla siebie, nie na sprzedaż. W nosie mam to że będzie 1k tańsze. A może wyjdzie kosmicznie fajnie i będą się bić o niego za 2k więcej niż standard.

chodzi mi mniej więcej o coś takiego:
http://www.bywomanforwomen.com/wp-conte ... eauty1.jpg
tylko z liśćmi/ gałązkami bo kwiaty zbyt....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-15 09:20:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
do mnie też nie przemawia tan motyw, ale to tobie ma się podobać.

nie jestem pewien czy po pomalowaniu warstwy, zdjęciu naklejek i walnięciu drugiej warstwy efekt będzie dobry. bejca się wchłania w drewno w jakimśtam stopniu, lakier w plastiki nie, nie mam też pewności czy przy odklejaniu naklejek z pod warstwy lakieru nie naruszysz i nie postrzępisz "krawędzi". myślę że nie bez powodu aerograf dominuje w dziedzinie malowania. raczej zaryzykowałbym na odwrót, czyli kolor na podkład, szablon, i elementy które chcesz wypełniasz (delikatnie, lekko, półprzeźroczyście, ultra cienka warstwa) białym dla rozjaśnienia i na to półprzeźroczysty kolor, albo nawet wypełniasz docelowym jasnozielonym i na to bezbarwny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-15 22:53:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-04-25 20:40:46
Posty: 16
Lokalizacja: Podkarpacie/RBR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600r
Witam. Miałem mały ślizg przed kilkoma tygodniami :-x przez pajaca w gulfie i korzystając z otwartego tematu prosił bym o wrzucenie fotek malowanych kocurów. Malowanie może przypominać fabryczne ale niestandardowe też mile widziane ogólnie kto ma jakieś ciekawe motywy w swoim moto to proszę w wrzucanie.pozdro :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-15 23:54:13 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-28 10:02:22
Posty: 13
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 2000
Dzięki za odp. Przemyślę areograf, skonsultuje się z lakiernikiem/ lakiernikami.

Swoją drogą posiadam kilka rzeczy które zamawiałem u znajomych fachowców i reakcje są 3. Jedni się zachwycają, inni nie zauważają a inni zioną nienawiścią z zazdrości :).

Po prostu go pomaluję tak jak napisałem i dam tutaj foto :).

-- 2013-07-17 15:29:10 --

Lakiernik powiedział że da radę coś takiego zrobić.
1. Przygotowania do malowania
2. Malowanie -> podkład
3. Malowanie -> 2,3 x farba jak do kawasaki
4. Naklejanie naklejek na przykręconych do motocykla owiewkach
5. Malowanie -> 1,2 x zieleń metalic
6. Zrywanie naklejek
7. Lakier

Impreza:
robota - 800zł
farby - 300-400zł
naklejki - 100-200zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-09-30 22:17:12 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-04-25 20:40:46
Posty: 16
Lokalizacja: Podkarpacie/RBR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600r
Gdyby kogoś interesowało to jest kilka ciekawie przerobionych enjoy :wink:

http://www.yzf600r.com/phpBB2/viewtopic ... 30&t=59580


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org