Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-17 20:58:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-05-01 08:25:36
Posty: 3
Lokalizacja: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat 600
Dzisiaj właśnie odebrałem yamahe od majstra , był wymieniany łańcuch rozrządu (na zapinke) . Jak sprawdzić czy wszystko jest zrobione tak jak należy. Może mi się wydaje ale na wolnych obrotach delikatnie szumi w okolicach cylindrów, czy tak powinno być?? Czy nie jest ten łańcuch zbyt mocno naciągnięty?? Jak działa napinacz w tym modelu? (thundercat z 1997) . Nie chce żeby mi się to rozleciało przez moje nie dopilnowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-17 20:58:14 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-07-17 23:23:12 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
hyundai napisał(a):
Nie chce żeby mi się to rozleciało przez moje nie dopilnowanie.

Skoro oddajesz komuś motocykl do zrobienia, to jego w tym głowa żeby było dobrze.
Zapinkę tzn (mam nadzieje) zakuwany łańcuch, a nie jakaś "szybkospinka" czy coś takiego?
Szumieć troche może, w końcu to łańcuch. Jedyne co można sprawdzić to napinacz- tutaj jest zwykły mechaniczny. Ale tak jak mówie- osoba która to robiła powinna dopilnować wszystkiego, tak żeby nie było żadnych wątpliwości... Dla swojej własnej pewności możesz zapytać czy napinacz na pewno został zresetowany przed założeniem do nowego łańcucha- odpowiedź powinna brzmieć "tak".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-18 08:23:08 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
wojtek_lbn napisał(a):
Dla swojej własnej pewności możesz zapytać czy napinacz na pewno został zresetowany przed założeniem do nowego łańcucha- odpowiedź powinna brzmieć "tak".



Ale przy zdjęciu łańcucha starego napinacz całkowicie się napnie, wątpię by była możliwość założenia nowego łańcucha bez cofnięcia go. Co do szumienia to musi się on też trochę ułożyć. Ja przynajmniej na razie bym się tym nie przejmował jak nie ma innych negatywnych efektów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-18 13:23:40 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Są dwie wersje łańcuszków rozrządu - cichy i zwykły - różnica w cenie około 30zł.
Zwykły słychać niewiele mniej niż wyciągnięty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-18 13:27:49 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Toperz napisał(a):
Ale przy zdjęciu łańcucha starego napinacz całkowicie się napnie, wątpię by była możliwość założenia nowego łańcucha bez cofnięcia go

Napinacz w tych silnikach (tzn kota i pokrewnych) jest dwuczęściowy. Najpierw wykręcasz śrube od sprężyny- wtedy po wyjęciu reszty widać ile był wysunięty (i nie wysuwa się do końca jak napisałeś). Przed założeniem odblokowujesz zapadke, cofasz go do zera, przykręcasz obudowę z całym trzpieniem, a dopiero na końcu zakładasz i dokręcasz sprężynę- wtedy napina się tyle ile powinien i ani troche więcej.
Jak był wysunięty powiedzmy do połowy, to uwierz, są tacy artyści co bez problemu by go na siłę tam wpakowali w takim stanie 8)

miąchal, pierwsze słysze o czymś takim w przypadku zwykłego jednorzędowego łańcuszka... Może jakiś link albo oznaczenie tego "cichego" wg DiD-a? Poza tym wyciągnięty na zimnym silniku naprawdę napie... tzn hałasuje :P więc jest spora różnica po wymianie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-18 15:59:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Cytuj:
miąchal, pierwsze słysze o czymś takim w przypadku zwykłego jednorzędowego łańcuszka... Może jakiś link albo oznaczenie tego "cichego" wg DiD-a? Poza tym wyciągnięty na zimnym silniku naprawdę napie... tzn hałasuje :P więc jest spora różnica po wymianie

Potwierdzam słowa Miąchala, ja w swojej Hayce miałem wersje cichą i jest spora różnica.

Przy oznaczeniu jest SC ( silent chain )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-18 18:25:20 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
A tak się spytam przy okazji. Ile dałeś za tę wymianę? Też się przymierzam.

Bo mi tak na wolnych obrotach coś tak klekocze z silnika. I tak myślę, że to rozrząd, nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-19 09:25:05 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-05-01 08:25:36
Posty: 3
Lokalizacja: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat 600
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, dla własnego spokoju wyciągnol bym sobie ten napinasz tylko jak go "zresetowac" i zamontować żeby było dobrze?? Za wymianę kolego płaciłem 250 (w tym łańcuch dida).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-19 10:46:40 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Ściągnij sobie serwisówkę i zobacz, tam jest wszystko dokładnie powiedziane

Nav
jak słyszysz taki szum, cykanie, szczególnie na zimnym silniku- to łańcuch, przy jakiś 4tys obr. może być go bardziej słychać, później cichnie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-19 18:58:09 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Dzięki wielkie koledzy! W takim razie zrobię to jeszcze przed wyprawą w Alpy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-22 18:57:16 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-12-29 19:14:18
Posty: 9
Lokalizacja: RZE
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Skoro mamy temat o rozrządzie to sie podepnę :)

poczatkiem sezonu moto było na sprawdzeniu u mechanika, werdykt: na ucho - cos tam słychać w silniku niby od rozrzadu, mechanicznie - kilka zaworów w dolnej tolerancji, napinacz łancuszka na ok 2/3 zakresu. Powiedział zebym spokojnie sobie przejezdził do konca sezonu a potem sie zajmnie regulacją zaworówi wymianą rozrzadu :? chciałem to odrazu zrobic, skoro moto było juz rozebrane ale jakoś mnie przekonał.

I teraz słychać na zimnym silniku takie cykanie/trykotanie, jak sie rozgrzeje to jest dużo mniej słyszalne, ale nie daje mi to spokoju.

Wymieniać czy mozna z tym dojezdzic do konca sezonu ?
Tylko nie bijcie :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-23 10:24:11 
Chop-luftmysza

Dołączył(a): 2012-09-20 09:21:17
Posty: 1337
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 609siedem46cztery51
Obecne moto: KiloFaza
viqud napisał(a):
Wymieniać czy mozna z tym dojezdzic do konca sezonu ?



Zależy ile chcesz polatać, ale myślę że bez problemu dolatasz do końca.

wojtek_lbn napisał(a):
Jak był wysunięty powiedzmy do połowy, to uwierz, są tacy artyści co bez problemu by go na siłę tam wpakowali w takim stanie 8)


Wiem mniej więcej jak to wygląda bo wymieniałem płytki zaworowe u siebie. Za wkręcenie takiego napinacza chyba bym nogi powyrywał :/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org