Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-12-17 13:26:24 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
bardzo dobrze michał zrozumiałeś
i z tego co wiem to nie jest nawet wybór tylko moje prawo
jeśli naprawiam na miejscu (nie wiem ile sie ma czasu) to nie mogą zabrać dowodu bo pojazd już sprawny

na początku też się zastanawiałem czy jedzie radiowóz za mną czy nie
później już nawet o tym nie pamiętasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 13:26:24 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-12-17 13:28:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-09 01:05:01
Posty: 151
Płeć: Mężczyzna
Pytanie- jak zabierali kwit to dostawałeś czas na dojazd do domu/stacji kontroli czy od razu zabierali bez możliwości dalszej jazdy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 15:35:08 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-03 14:41:16
Posty: 261
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha MT 09
jeśli zabiorą ci kwit (rozumiem że chodzi o dowód rej) to jest już dupa, dalej nie pojedziesz, nawet jeśli masz 100m do garażu. jeśli możesz usunąć "awarię" na miejscu to skończy się raczej tylko na mandacie bez punktów.
Co do chowania tablic, jak ktoś w grupie w której śmigam pojawi się bez tablicy to ja jeżdżę z nim pierwszy i ostatni raz. Takie mam zasady


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 16:56:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Piniu napisał(a):
jeśli zabiorą ci kwit (rozumiem że chodzi o dowód rej) to jest już dupa, dalej nie pojedziesz, nawet jeśli masz 100m do garażu. jeśli możesz usunąć "awarię" na miejscu to skończy się raczej tylko na mandacie bez punktów.


błąd i nieprawda

w momencie zabrania dowodu, dostajesz pokwitowanie. jeśli pokwitowanie ma wypełnioną datę ważności, to uznano że usterka nie wyklucza z jazdy (ja tak miałem raz za pękniętą szybę i raz za brak badań), i na tym pokwitowaniu możesz spokojnie jeździć aż do końca daty ważności, czyli max tydzień. jeśli w miejscu daty masz kreskę, to policjant uznał że tego pojazdu nie można dopuścić do ruchu publicznego.

żeby nie być gołosłownym, jest to opisane w kodeksie drogowym, art 132, ustęp 2
Cytuj:
2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 17:17:46 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-03 14:41:16
Posty: 261
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha MT 09
...jak tak, to spoko ;-)
Z tym że jeśli zabiorą ci dowód z powodu np. złego stanu opon czy braku przeglądu to raczej pokwitowania nie dostaniesz.
Tak przy okazji, znalezione w necie:
Zakrywanie świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne - 3p - 100zł
Ozdabianie tablic rejestracyjnych oraz umieszczanie z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów ograniczających czytelność tych tablic - 1p - 50zł

misiakw napisał(a):
Piniu napisał(a):
jeśli zabiorą ci kwit (rozumiem że chodzi o dowód rej) to jest już dupa, dalej nie pojedziesz, nawet jeśli masz 100m do garażu. jeśli możesz usunąć "awarię" na miejscu to skończy się raczej tylko na mandacie bez punktów.


błąd i nieprawda

w momencie zabrania dowodu, dostajesz pokwitowanie. jeśli pokwitowanie ma wypełnioną datę ważności, to uznano że usterka nie wyklucza z jazdy (ja tak miałem raz za pękniętą szybę i raz za brak badań), i na tym pokwitowaniu możesz spokojnie jeździć aż do końca daty ważności, czyli max tydzień. jeśli w miejscu daty masz kreskę, to policjant uznał że tego pojazdu nie można dopuścić do ruchu publicznego.

żeby nie być gołosłownym, jest to opisane w kodeksie drogowym, art 132, ustęp 2
Cytuj:
2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 18:16:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
electro napisał(a):
Pytanie- jak zabierali kwit to dostawałeś czas na dojazd do domu/stacji kontroli czy od razu zabierali bez możliwości dalszej jazdy?


nie zabrali
naprawiłem usterkę i pojechałem dalej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 18:40:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-09 01:05:01
Posty: 151
Płeć: Mężczyzna
Piniu napisał(a):
jeśli zabiorą ci kwit (rozumiem że chodzi o dowód rej) to jest już dupa, dalej nie pojedziesz, nawet jeśli masz 100m do garażu. jeśli możesz usunąć "awarię" na miejscu to skończy się raczej tylko na mandacie bez punktów.

Nie, mogę wystawić kwit na kilka dni i masz te kilka dni na dojazd do domu/stacji kontroli. Jeśli coś tam jest, czyli generalnie policjant ma gorszy dzień lub autentycznie sprawa jest gruba to wystawia kwit bez daty, czyli działa od zabrania dowodu.

taz1612 napisał(a):
nie zabrali
naprawiłem usterkę i pojechałem dalej

Ale ktoś się chwalił, że mu zabrali, więc podtrzymuję pytanie.

Piniu napisał(a):
braku przeglądu to raczej pokwitowania nie dostaniesz.

Jeśli wszystko ok a tylko się spóźniłeś to możesz dostać kwit na kilka dni, do 7 z tego co wiem. Generalnie powinni dawać bez daty gdy pojazd stwarza zagrożenie lub jeśli szkodzi w nadmierny sposób środowisku, więc mogą za zbyt głośny wydech dać Ci kwit bez daty ;)
Ale często to zależy od tego czym jeździsz (bo wiadomo, jak dobre auto to ból dupy, że złodziej) i od tego co ostatniej nocy robił policjant.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-17 18:47:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Piniu napisał(a):
Z tym że jeśli zabiorą ci dowód z powodu np. złego stanu opon czy braku przeglądu to raczej pokwitowania nie dostaniesz.

pokwitowanie zawsze dostaniesz, ale nie zawsze zezwoli na dalszą jazdę, to już zależy od decyzji "pana władzy". za brak badań (i to pół roku spóźnienia) dostałem kwitek pozwalający na jazdę dalej. za zły stan opon myślę że to też zależy. jak masz bieżnik mniejszy niż limit, to pewnie cię puści, ale jak już druty będą o asfalt iskry krzesały to wątpię.
Piniu napisał(a):
Zakrywanie świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne - 3p - 100zł

to jest dokładniej za nieczytelne tablice albo znaki. za celowo zasłonięte kwota ta sama, ale 4 punkty (cóż, musiałem robić kurs redkujący punkty, to znaczy że troszkę ich nabiłem, w tym za rejestrację potraktowaną smarem do łańcucha i piachem :twisted: )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-18 00:20:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-04-25 20:58:51
Posty: 38
Lokalizacja: Oslo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ8
Znajomi kupowali stąd http://noszkurwa.com/
Obracana kiepsko działa z tego co wiem - trzeba by się pobawić by Ją udoskonalić (słaba ramka - wykrzywia się).
Na 2 siłowniki mówili, że ok.
Sam nie testowałem, więc nie wiem jak w rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-18 23:43:36 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
http://www.wykop.pl/link/1784782/ciekaw ... fotoradar/

Tego jeszcze nie widziałem. Co myślicie? Jak dla mnie dużo lepsze rozwiązanie niż tablica chowana :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-19 00:26:43 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
Nav napisał(a):
http://www.wykop.pl/link/1784782/ciekawy-sposob-na-fotoradar/

Tego jeszcze nie widziałem. Co myślicie? Jak dla mnie dużo lepsze rozwiązanie niż tablica chowana :wink:



spoko tylko tutaj flesh bezpośrednio walił
a co jest w dzień jak flesz z daleka?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-19 00:42:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Nav jak dla mnie fejk - jeśli matryca widziała bez kliknięcia, to bez flesha nic nie zrobisz. szybciej uwierzę że można nafaczerować okolice rejestracji diodami podczerwieni ("popatrz" komórką na pilota i powciskaj przyciski, zobaczysz że matryce rejestrują IR i będziesz widział "światełko" którego nie ma na pilocie gołum okiem) tak, żeby zdjęcie w okolicy rejestracji było prześwietlone...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-19 02:04:32 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
misiakw
Jeśli to fejk, to trudno będzie wyjaśnić pozytywne komentarze sprzedaży tego pana:
http://allegro.pl/litery-anty-fotoradar ... 26909.html

A tu artykuł, w którym jest też mowa o tej metodzie, to zaspokoi może Twoje wątpliwości.
http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... a-material

Ale bez flasha nie zda się to na wiele. A w ładną pogodę ponoć nie błyskają

Wcześniej była aukcja większego sprzedawcy, ale wszystko już się rozeszło.. w sumie to fajny prezent na święta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-19 09:39:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
flesh cyka zawsze tylko czy w dzień odbije
bo ja to rozumiem w ten sposób że jest to jakiś odblask


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-12-19 11:42:59 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
W moim tegorocznym przypadku w sumie 3 fotki z FR podczas dnia flesh był 2 razy (z ITD - nie widziałem fotki ale widziałem błysk jak przejeżdżałem, 2 fotki ze SG - mam fotki, nr1 z fleshem, nr2 bez flesha. Flesh powoduje, że tablica jest wyraźniejsza. Ale ta fotka nr2 była przy bezchmurnym niebie, nr1 już niekoniecznie chociaż na 100% nie było mega pochmurno, raczej raz chmurki - raz słońce z przewagą słońca.

Niemniej jednak świetny patent... jeśli są białe z fleshem to może być opcja na FR. Oczywiście nie na 100% bo:

a) nie zawsze fotki są z fleshem,
b) nie wiem czy litery/cyfry idealnie zakrywają tą czerń liter/cyfr na tablicy,
c) czy białe tło tablicy nie będzie się różniło od 'białego' tła tych liter/cyfr ?

Fotki z FR nie są kiepskiej rozdzielczości (przynajmniej ich rozmiar to cały ekran 21 calowy) więc różnicę w bieli mało rozgarnięty człek wyłapię i odczyta kontur znaków :/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org