Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-01-22 20:58:33 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
FazerNDM
no bo szkoły są dwie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-22 20:58:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-01-22 22:07:22 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Może zrobić ankietę :) Ja wymieniam na koniec sezonu i tak też zrobiłem w grudniu.
Jakie argumenty mają osoby wymieniające olej przed sezonem???? Generalnie spotkałem się z większą ilością opinii (osób które są kumate w temacie) że lepiej jest to robić po sezonie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-22 23:07:37 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
Uważam, że lepiej wymienić tuż po sezonie. Jeśli pozwolimy olejowi stać pare miesięcy, i to jeszcze często w ujemnych temperaturach to jeśli był jakiś syf w tym oleju to może zwyczajnie od tego zastania i osadzenia się nie chcieć odejść tak łatwo. I mimo, że pokręcimy silnikiem po zimowaniu to nie cały ten osad się 'wypłucze' i po wymianie oleju trochę go zostanie.

Wymieniałem olej w paru motocyklach, widywałem skrawki uszczelek, piasek, drobny gruz aluminiowy. Raz nawet strzępy sznurka :P
Lepiej wymienić to zaraz po sezonie i niech nic przez zimę nie osadza się w silniku. Bo to nigdy nie wiadomo.

Btw. rzadko udaje mi się dostosować do tej zasady, ale w oleju mojego kota nigdy nic nie pływa :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-23 11:15:09 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
Nav napisał(a):
Jeśli pozwolimy olejowi stać pare miesięcy, i to jeszcze często w ujemnych temperaturach to jeśli był jakiś syf w tym oleju to może zwyczajnie od tego zastania i osadzenia się nie chcieć odejść tak łatwo


Nav napisał(a):
Jeśli pozwolimy olejowi stać pare miesięcy, i to jeszcze często w ujemnych temperaturach to jeśli był jakiś syf w tym oleju to może zwyczajnie od tego zastania i osadzenia się nie chcieć odejść tak łatwo.

Doklatnie tego samego zdania jestem.


Odnosnie pocenia sie miski ( lekkich wyciekow) - moze i Wasze wycieki nie sa duze i tylko pare kropel wyleci (tyle co kot naplakal) ale nachodzi mnie pytanie....

Czy ten stan rzeczy (lekko cieknacego oleju czy tez pocacej sie miski) poprawi sie sam ???
Czy raczej zdarzy sie sytuacja ze wkoncu moto rzygnie olejem na droge bo wkoncu pusci calkowicie uszczelka w miejscu gdzie sie poci lub lekko przepuszcza ? Moze ankiete ?

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-23 13:21:23 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
moim zdaniem (mechanikiem nie jestem :D ) rzygnąć to nie powinien chyba że przyczyną pocenia jest/są szpilki z poprzekręcanymi gwintami ;)
poprawić to się nie poprawi, uszczelka się nie regeneruje :)
jak ją szlak trafi to najwyżej będzie się bardziej olej sączył - rozgrzany rzadki i pod ciśnieniem więc będzie się sączył ale myślę że możemy tu mówić co najwyżej o stopniowaniu sączenia się oleju :D
Wracając do meritum - mamy zimę, wymiana oleju zapewne i tak w planach więc dla świętego spokoju i estetyki wymienić uszczelkę i po problemie :)
a co do wymiany oleju to też uważam, że lepiej wymienić po sezonie - tak jak Nav napisał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-15 18:45:03 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-10-06 13:00:05
Posty: 84
Lokalizacja: Rymanów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF600R 1997r
dzisiaj z racji ładnej pogody w końcu wziąłem sie za to :D
wymieniłem uszczelke, a przy okazji olej oraz filtry :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org