Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-02-28 16:41:45 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-02-28 16:30:47
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Witam. Zwracam się z prośbą zaczerpnięcia odrobiny informacji. Posiadam TCat'a z 1996r i pod koniec sezonu zaczął wysiadać drugi bieg. Mój mechanik u którego serwisuję moto, ze zdecydowaniem podjął się regeneracji skrzyni z racji tego, że to nie była jego pierwsza regeneracja, robił to wiele razy. Po złożeniu, zadzwonił do mnie, abym dostarczył olej i filtr (zastrzegłem, żeby tego nie kupował sam, ponieważ posiadałem olej i filtr więc nie potrzebnie bym brnął w większe koszta) i że koszta trochę wzrosły a mianowicie uszczelka pod głowicę i pod coś jeszcze, już dokładnie nie pamiętam, ponieważ nie mógł dobrać się do skrzyni tak jak np w R6 czy R1 tylko musiał od góry. No i moje pytanie które kieruję do Was to... Czy skoro ściągał głowicę aby dostać się do skrzyni to nie powinna ta głowica być splanowana ? Na mechanice motocyklowej za bardzo się nie znam, ale silniki samochodowe są mniej mi obce, więc po zdjęciu głowicy w życiu bym nie pomyślał, aby bez planowania głowicy złożyć silnik. Może głowice w takich motocykla tego nie wymagają? Mechanik zapewnił mnie, że wszystko będzie dobrze. Jak jest naprawdę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Regeneracja skrzyni
PostNapisane: 2014-02-28 16:41:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2014-02-28 17:12:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Jeśli jest płaszczyzna została sprawdzona i zachowany jest wymiar to nie ma potrzeby planować.
Regeneracje skrzyni zostawiam bez komentarza - poproś o gwarancje na piśmie.
Niestety w YZF600R aby dostać się do skrzyni trzeba cały silnik rozebrać na puzzle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-28 19:04:39 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-02-28 16:30:47
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Rozumiem, że ta naprawa na dłuższy czas nie załatwi sprawy. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Jakie skutki się z tym wiążą... ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-28 22:26:53 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Powinno się wymienić dwa pracujące ze sobą koła zębate, czyli koło 2 biegu i koło 6 stego biegu, do tego sprawdzić stan wodzików i prowadnic wodzików.

Koła są powierzchniowo utwardzane, dopytaj na czym polegała regeneracja i ile masz gwarancji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org