Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-01-18 21:00:59 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-04-17 18:22:20
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
Witam.
Nie wiem czy już był ten temat poruszany ale trudno. Tak sobie pomyślałem jakby wyglądał kotek z ciemną szybą. Z przyczyn, finansowych wpadłem na pomysł zeby szybke przyciemnić folią do przyciemniania szyb samochodowych. I teraz pytanko. Czy ktoś już coś takiego przerabiał? Jeżeli tak to może jakieś foto.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyciemnianie szyby
PostNapisane: 2009-01-18 21:00:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 21:34:07 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-07-01 00:23:41
Posty: 177
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600 KOTEK
witaj kolego...z tego co się orientuję niestety chyba ci się to nie uda....ponieważ szyba jest plastikowa ( i pracuje ze zmianą temperatur )poza tym kształt ma taki , iż uważam ze nie uda ci się tego zrobić w sposób taki aby ładnie wyglądało....jeśli chcesz zaoszczędzić zakup farbę w puszce do przyciemniania lamp samochodowych...moim zdaniem jak się przyłożysz efekt będzie lepszy...pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 22:40:03 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-10-29 18:54:05
Posty: 567
Ja tam bym próbował z tą folią z jednego arkusza jak by co masz na parę razy a farbą jak pryśniesz to dupa poza tym weź to pryśnij równomiernie :?: folie można zawsze zerwać. Z tego co wiem to spryskują spryskiwaczem wodą chyba z płynem szybę może samą :? kładą folijkę i układasz jak chcesz gładzisz itd jak wszystko ok to wyciskasz szmatką z pod spodu nadmiar wody i resztę bierzesz wichurę mamy i osuszasz aż będzie piko belo :wink: Ale ja nigdy tego nie robiłem tak mi się tylko wydaje z chęcią popatrzę na wyniki 8)
Jak chcesz coś profesjonalnego chodzi o radę to poczytaj tutaj na pewno znajdziesz http://www.grafnet.eu/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-18 22:46:58 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
hmm trzeba by pomyśleć na tą folią :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-19 20:28:15 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
no wiec ja pracuje w firmie poligraficznej i kształt szybki nie ma znaczenia bo folie samochodowe po delikatnym podgrzaniu ( i odrobinie umiejetnosci) dopasowuja sie do róznych kształtów ( Nie wiem jak folie do szyb, najlepiej jak bedzies kupować to sie spytaj czy dana folia bedzie dobra ale wydaje mi sie ze powinno być ok) . temperatura tez nie ma znaczenia bo teraz folie sa robione taka technologia że beda sie trzymać.


Co do naklejania to jest prawie tak jak mowi kolega Jatek , a wiec

1.Oczywiscei najpierw musisz dokładnei umyc szybke i ja oddłuscic.
2.Mieszasz sobie wode najlepiej z płynem do spryskiwaczy (ale moze byc tez płyn do mycia szyb itp.) mniej wiecej 1/3 płynu i 2/3 wody.
3.spryskujesz szybke (moze byc psikacz do mycia szyb) i po zdjeciu papieru ochronnego spryskujesz naklejke.
4.przykładasz i wyciskasz wode (ja to robie taka packa specjalna ale mozna czym kolwiek tak tylko zeby nie podrapać naklejki)
5.Jesli wszytsko ładnie pszylega to gitara a jesli gdzies sie faluje (i jesli folia do przyciemniania szyb ma takie same właściwosci jak folia samochodowa(bo nie jestem pewny)) podgrzewasz delikatnie suszarka i nawet reka starsz sie zrobic tak żeby ładnie przylegało. (tylko nie mozna podgrzac za bardzo bo folia sie rozciagnie i bedzie brzydko).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-19 21:42:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-04-17 18:22:20
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
Pod koniec tygodnia wezmę się ostro do pracy nad przyciemnianiem szyby. Oczywiście pochwalę się swoim osiągnięciem. Szybę przyciemnię folią. Malowania szyby nie brałem w ogóle pod uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-26 21:16:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-08-31 23:32:12
Posty: 227
Lokalizacja: z kątowni
Zwykłą folią do przyciemniania szyb tego nie zrobisz z prostego powodu szyba ona jest wypukła a folia sztywna i nie nadaje się na podgrzewanie itp. Sam próbowałem i żadna firma w Poznaniu tego nie zrobi, wkońcu kupiłem czarną, ale dobrym rozwiązaniem faktycznie będzie jakaś farba specjalna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-27 00:18:51 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2008-09-19 21:38:05
Posty: 1133
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6S
Obiło mi się o uszy tzw odymianie. Wiem, że robi się to z szybami samochodowymi ale czy z plastikami?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 16:15:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-05-21 22:33:45
Posty: 101
Lokalizacja: Kielce
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zawsze zapominam
Obecne moto: Thundercat
Kowal jak mi przyjdzie szyba to wstawię fotkę - zamówiłem czarną turystyczną :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 18:05:43 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-11-22 21:34:19
Posty: 173
Lokalizacja: Wrocław
Grim napisał(a):
Obiło mi się o uszy tzw odymianie. Wiem, że robi się to z szybami samochodowymi ale czy z plastikami?


chodzi Ci chyba o piecowe przyciemnianie szyb robi się to w autach ale to sporo kosztuje i wydaje mi się że bardziej opłacało by się kupić nową szybkę i na dodatek po piecowym słyszałem że szyba się później bardzo brudzi smugi zostają czy ślady po palcach coś takiego :)

ja sobie szprejem psiknąłem szybkę i kierunki i lampę moto czarne i latam sobie jako cicho ciemny :mrgreen: bo tłumika przelotu jeszcze nie mam
:| ogólnie szprejem nie polecam malować szybki (kierunki i lampy tak) ale szybka nie bo od wewnątrz widać take ślady po spreju z zewnątrz nic ładnie pomalowane ale od wewnątrz tak zmył bym lakier ale ogólnie mój kotek ma parę rysek i szybka też była porysowana więc teraz i tak jest lepiej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-24 23:12:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-04-17 18:22:20
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
ja zrobilem wywiad w łódzkich zakładach zajmujacych się przyciemnianiem szyb, Nikt nie chciał się tego podjąć ponieważ szyba jest wypukla i folje trzba grzać opalarka i jest ryzyko stopienia szyby. Narazie sobie odpuscilem to przyciemnianie szyby, a na nową narazie nie mam kasiorki bo wyskoczył mi nagle zakup nowej oponki na przod. Tak sie zastanawiam czy continental bedzie ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org