Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-07-05 02:17:57 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-07-05 02:09:50
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 600
Witam. Jak w temacie mam problem z wentylatorem ktora pomimo ze temperatura silnika przekracza 100 stopni albo utrzymuje sie w tych granicach nie zalacza sie. Po podlaczeniu na krotko wentylator chodzi wiec pytanie brzmi czy to wadliwy czujnik temperatury czy termostat. To sie kupuje razem jakos w zestawie czy kazdy czujnik mozna kupic osobno ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-05 02:17:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2014-07-05 06:20:05 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Siema
Po pierwsze kolego istnieje coś takiego jak powitalnia zajrzyj tam i przedstaw siebie i swojego kota

Po drugie
Jest kilka przyczyn (przeanalizuj według kolejności):
1. Może jesteś przewrażliwiony bo w kocie wentylator załącza się przy 105-110 °C i zbija do 90 °
2. Bezpiecznik, wiązka elektryczna stycznika gdzieś przerwana lub styki w kostkach przeczyść - sprawdź.
3. Wymieniałeś płyn chłodniczy i nie odpowietrzyłeś dokładnie, powstał jakiś bąbel powietrza w termostacie i stycznik nie ma pełnego kontaktu z cieczą.
4. Być może dziabnięty jest czujnik temperatury (to ten mniejszy bolec wkręcony obok stycznika w obudowę termostatu) albo sam termometr w liczniku źle wskazuje.
5. Zepsuty stycznik termiczny - znajdziesz go wkręconego w termostat cena jakoś ponad 300. Spuść płyn, wykręć stycznik podłacz styki do czegoś co mierzy czy jest przejście (każdy multimetr to ma) i podgrzej nad gazem część stycznika która ma styczność z płynem (ostrożnie - gorąco) i sprawdź czy w ogóle załącza lub wykręć i włóż do pojemnika stycznik zanurzony w płynie odpowiednią jego częścią i jakimś termometrem, podgrzej i sprawdzisz czy załącza przy odpowiedniej temp.


Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-05 16:28:25 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-07-05 02:09:50
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 600
Przepraszam ale zalezalo mi na czasie na diagnozie. No wlasnie moze jestem przewrazliwiony ogolnie to nigdy nie przekrczyla mi temperatura 100 stopni zawsze trzyma rowne 100, ale moze by tak ze moze termostat jest walniety i nie puszcza na chlodnice a zarazem czujnik nie wlaczy wentylatora bo chlodnica bedzie zimna wiec dzisiaj sie przejade i zobacze czy chlodnica sie nagrzewa :P ale ogolnie dzieki za szybko odpowiedz :wink:

PS. ogolnie jak sie okarze ze czujnik walniety od wentylatora to sobie zrobie na przycisk :P po co 300zl wydawac na moto warte z 3-4k :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-05 18:01:41 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Nie czytasz ze zrozumieniem. Czujnik temperatury i wyłącznik chłodnicy znajdują się w obudowie termostatu więc nawet jeśli masz walnięty termostat to wyłącznik zadziała. Po drugie jak chcesz sprawdzić na moto to je włącz i poczekaj aż złapie temp. Będziesz widział czy Ci się wentylator włączy przy 105-ciu stopniach.
biernas94 napisał(a):
PS. ogolnie jak sie okarze ze czujnik walniety od wentylatora to sobie zrobie na przycisk :P po co 300zl wydawac na moto warte z 3-4k :P


Nie musisz kupować nowego z rozbitka możesz na allegro kupić.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-06 00:55:03 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-07-05 02:09:50
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat 600
no moto lapie temperature 100 stopni i dalej nie idzie sprawdzalem dzisiaj :P wiatrak sie nie zalacza i tak :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-07 15:17:19 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-05-12 11:38:31
Posty: 82
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha YZF 600 R
Nooo 100 stopni ciężko przekroczyć, też dziś o tym pomyślałem i bujała się wskazówka na stówie.
Szkoda go chłopie katować. Staniesz gdzieś w korku na zlocie w upalny dzień, to się przychyl i zobacz czy wiruje.
W Hornetach te wiatraki padały dość często (blokowały się), ale tutaj chyba nie ma takich problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-07 15:26:00 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
w Kocie wentylator przy 105 stopniach się załącza więc jeśli do 100 stopni dochodzi to jak ma się załączyć :D
jak kolega setup napisał sprawdź go, ja robiłem tak że odpaliłem i czekałem aż się zagrzeje i czy będzie wirował i przy ilu ( wskazówka zawyża wskazania temp)
Będziesz jeździł ze spokojną głową że w korku go nie zagotujesz...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-07 17:38:59 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
To tez pisałem jak to nie podziała i wentylator sie nie zalaczy to wtedy trzeba sie przejechac zeby pędem powietrza silnik schlodzic bo nie zaleca sie wyłączać silnika przy tej temperaturze a tak wogóle to jesteś przewrażliwiony :D

-- poniedziałek, 7 lip 2014, 16:39 --

To tez pisałem jak to nie podziała i wentylator sie nie zalaczy to wtedy trzeba sie przejechac zeby pędem powietrza silnik schlodzic bo nie zaleca sie wyłączać silnika przy tej temperaturze a tak wogóle to jesteś przewrażliwiony :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org