Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-06-28 19:45:42 
Witam
Mialem okazje pojeździć niedawno motocyklem znajomego i naszła mnie taka myśl (może to z braku obycia) żeby dołożyć mały wyświetlacz na którym pokazane jest na którym biegu aktualnie jedziemy. Da sie coś takiego wogole zalozyć albo adoptować z innego motocykla.Bo szuakalem troche ale nigdzie nie ma jakis zestawow instalacyjnych. Jak ktos ma jakis pomysl to niech pisze.
Pozdrowionka


Góra
  
 
PostNapisane: 2006-06-28 19:45:42 

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-06-29 07:41:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Też nie raz myślałem o tym, tak mi się zdaje że tylko w czoperkach jest taki wskaźniek, ale nie powiem, bo w kotku też by się nadał


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-06-29 10:57:52 
Panowie no co wy jaja sobie robicie ??? Czemu miało by to służyć bo szczerze nie bardzo wiem ??? Bardziej moim zdaniem przydał by sie zegarek nie mówiąc nic o jakims małym komputerze z przebiegami, spalaniem itp.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-06-30 08:00:35 
Przydałby się wskaźnik zmiany biegu, jestem za, ale pomysłów nie mam bede teraz na zlocie to się popytam, może coś się dowiem.
pozdr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-06-30 09:57:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Smerda, mam pytanie do Ciebie. Czy chociaż raz nie byłeś pewny na którym biegu jedziesz? Mi się czasami zdarza że "7" chce włączyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-06-30 12:44:17 
No pewnie jak mieszasz na mieście to nie pamiętasz na jakim jesteśbiegu, ale przecież Twoją jazdę nie warunkuje wiedza na jakim biegu jesteś – informacja według mnie zupełnie zbędna. Ważne są obroty i prędkość, ja na przykład staram się pamiętać obroty vs prędkość na biegach i tak wiem ze przy 6,5K na zegarku 140 km/h to jest 6 bieg itp. Oczywiście nie pamiętam wszystkich zakresów. Poza tym słuchasz silnika i wiesz dokładnie kiedy zmienić bieg więc czy wiedza na którym biegu jest teraz do czegoś Ci sie przydaje ??? No może przy wbijaniu „7” bo tak szczerze mówiąc nie widzę innych powodów.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-07-01 00:45:12 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
w sumie to tylko tylko o tą "7" chodzi. Tak faktycznie polegam na słuchu i czasami słuch sprawdzam na obrotomierzu. Ale czasami jak daje ile fabryka dała to zdarza mi się dawać "7" i nie potrzebnie trace czas i obroty. To tylko po to.

Dzisiaj jechałem w strasznym korku, a serce mi się kroiło jak katowałem jedynke. Jedynka,luz,jedynak, luz...
I co chciałem powiedzieć bo zrobiłem 500 km a co wszyscy wiedzą nasze drogi o kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu................rwa. Jechałem oczywiście autostradą, więc, tak błoto, naprawa, zmiana pasa, błoto, zmiana nawierzchni, korki i tak dalej, przez tyle 500 km udało mi się go rozpędzię do 140 o maj got:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-07-01 10:32:28 
udalo mi sie cos znalezc http://www.mavi.com.pl/elektronika/index.htm
tu maja taki wskaznik tyle ze do aut. mailowalem do nich w odpowiedzi dostalem:
Witam.
Generalnie dla monitora nie ma znaczenia czy jest w aucie, czy w motocyklu.
Jednak do pracy wymaga on:
+12V na zasilaniu "na wciąż" również po wyłączeniu stacyjki.
- sygnału o obrotach - jeżeli jest gaźnik - nie ma pewności, że ten sygnał bedzie
- sygnału prędkości. - j.w.

W dużym skrócie, jeżeli do prędkościomierza, lub obrotomierza ida mechaniczne linki, to szanse na ten sygnał są nieduże.

Jeżeli natomiast do zegarów idą tylko przewody, to potrzebne sygnały powinny być do dostania.

Ostatnia dość wazna rzecz. Monitor nie jest wodoszczelny, więc trzeba by we własnym zakresie przerobić obudowę.


Co do ceny to zapomnili napisac :D . Jak uwazacie da rade takie cos ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-07-01 15:08:00 
Widzialem to kiedys na amerykanskim ebayu. Jak bede mial troche czasu i szczescia to poszukam i dam znac.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-07-03 19:27:53 
Odpisali mi z tej stronki ktora podalem wczsniej. Cena tego urzadzenia to 268 zl :shock: Troche drogo.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org