Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-05-30 16:58:37 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-05-29 11:59:37
Posty: 2
Lokalizacja: Konin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Witam.
Mam dziwny odglos jak kot kreci kolo 7-8 tys lub schodzi z obrotow słychac jak by syk powietrza,
wszysto podczas jazdy, na luzie jak stoi nic nie slychac silnik pracuje bez zarzutu ale podczas jazdy jak go przeciagne na 1 i puszcze gaz slychac własnie taki syk(klepanie) nie potrafie dobrze opisac tego odglosu.


Mam drugi problem odnosnie temperatury a raczej wskaznika
Przykład:
- Kat rozgrzany dajmy do 80stopni włącze swiatła wskaznik pokazuje 100 stopni wyłacza swiatła temperatura spada do 80st
teraz nie wiem która temperatura sie sugerowac?
Czego to moze byc winna ? Myslicie ze jakas zwara poszła ??

pare tygodni wstecz mialem tak ze nie moglem moto zapalic bo jak naciskalem przycisk start zapalała sie kontrolka oleju i rezerwy włazylem reke pod bak pomieszałem w kablach problem sie naprawil i teraz zastanawiam sie czy nie poszła inna zwara zwiazana z tym wskaznikiem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dziwny Odgłos/Objawy
PostNapisane: 2016-05-30 16:58:37 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-05-30 17:51:25 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-02-23 16:33:37
Posty: 376
Lokalizacja: 3miasto / Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 Vtec
A próbowałeś pomieszać w drugą stronę? :mrgreen:

Jeżeli temu sykowi powietrza nie towarzyszy żaden mechaniczny objaw to może nie trzeba się przejmować. Też mi się kiedyś wydawało, że syczy przy odpuszczaniu gazu.

Z tą temperaturą to albo masz czujnik do żarówki przyłożony zamiast do silnika, albo jest gdzieś jakieś przebicie. To już by musiał ktoś kto bardziej ogarnia elektrykę się wypowiedzieć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-25 12:27:18 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2017-03-25 01:34:30
Posty: 8
Lokalizacja: Lubin Dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 661185820
Musisz zrobić przegląd elektryki bo prawdopodobnie nie ma gdzieś masy . Co do dziwnych odgłosów to musisz sprawdzić czy air box solidnie się trzyma i jest szczelny z gaźnikami oraz czy nie wpada w rezonans. Sprawdź też czy jest poskręcany jak należy na Wszystkie śrubki.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-25 20:18:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Ten syk powietrza to zapewne odglos airboxa, zwykle lepiej slyszalny po wymianie filtra powietrza :mrgreen:

Kontrolki oleju i rezerwy zapalaja sie zawsze podczas krecenia rozrusznikiem (w celu weryfikacji czy zarowki w ogole sie pala), u Ciebie po prostu coś nie stykało i nie zakręcił rozrusznik.

Jak zaczynaja sie takie problemy to powinienes przejrzec cala wiazke bo kiedys staniesz w szczerym polu na zadupiu i bedziesz grzebal w kabelkach bo prad wcielo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-03-25 21:49:41 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-03-06 23:13:29
Posty: 340
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki GSX 1300R
Nemm ma rację, najlepiej przejrzeć wiązkę, potem przedmuchać styki do których jest luźny dostęp i najlepiej psiknąć takim preparatem do wiązek elektrycznych. Nie oszukujmy się zazwyczaj 10-13 lat po opuszczeniu fabryki elektryka zaczyna świrować czy to w samochodach czy motocyklach.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org