Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: łańcuch
PostNapisane: 2006-07-07 19:55:13 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2006-02-26 01:56:24
Posty: 85
Witam.

Zaraz jak kupilem moto zaczalem studiowac serwisowke Haynesa - jasno tam stoi ze odleglosc miedzy 10 ogniwami odpowiednio mierzona ma wynosic zdecydowanie nie wiecej niz 151mm. Jako ze w moim moto zakupionym poczatekiem tego roku byla 155mm - czyli poza granice rozciaglosci obnizylo to znacznie moj komfort psychiczny. (wiadomo co sie moze stac gdyby lancych sie zerwal).

Pognalem do larssona i kupilem nowy zestaw. JT + RK 530SO.
[wkur_iony mode]
Jaki bylo moje zdziwienie gdy zmierzylem odleglosci na nowym lancuchu - 153 mm. K_u_r_w_a ! To ja wymienilem zestaw a on jest poza granica tolerancji ?!? Wydalem kase tylko po to zeby sie dowiedziec ze stary byl pewnie ok ? Co to z *&%*&*%$^& serwiowka ?! Fakt, komfort psychiczny sie poprawil, bo wiadomo, zawsze to nowe i pewne. Ale... rece opadaja.
[/wkur_iony mode]

Powiedzcie, ze tez macie powyzej 151mm, prooosze. Moze ktos zmierzyc ? Schemat pomiaru / jak mierzyc jest na stronie 11. Wg Hayensa nie powinno byc wiecej jak 151mm (str. 7 -> 4 wynik od gory). Grrrr.

Pozdrawiam,
PJ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: łańcuch
PostNapisane: 2006-07-07 19:55:13 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-07-07 21:14:39 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
Olej serwisowke, patrz na naciecia na wahaczu... Jak ci zostanie 1/3 skali to do wymiany, wczesniej nie ma sensu. Chyba, ze bardzo nierowno wyciagniety (jak u mnie)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-07-10 08:14:36 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2006-02-26 01:56:24
Posty: 85
Kazde nowozakupione moto traktuje jako totalnie niezaufane - nie wiem co to byl za lancuch (mogl byc krotszy np. o jedno-dwa ogniwa, a max. wyciagniety do granic tolerancji) dlatego polegalem na "pomiarach".

Poza tym Twoja "skala" nie bierze pod uwage wielkosci zebatek - okazalo sie np. ze ja mialem zalozone 15/49. Co powoduje ze skala ... hmm zmienia sie i nie jestes w stanie powiedziec gdzie jest granica.

Moge jeszcze raz prosic kogos - jakie macie wyniki pomiaru rozciagniecia lancucha.. ? (wystarczy przeciez szkolna linijka). Dzieki.

PJ


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org