Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Loctite 243
PostNapisane: 2009-05-01 04:07:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-07 15:29:47
Posty: 113
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tcat
Grzebiąc czasami w moim Kotku zauważam, że niektóre gwinty, zwłaszcza w korpusie silnika i skrzyni, czy tylna zębatka, były zabezpieczane przed samoodkręceniem środkiem typu Loctite 243 (niebieski - średniej mocy) lub podobnym.
Na początku mnie to wnerwiało, bo to zdecydowanie utrudnia odkręcenie takiej śruby (Henkel deklaruje konieczność użycia momentu większego o 20Nm - więc dość znacząco) ale z czasem zacząłem się zastanawiać - może to ma jednak sens...
Haynes, któremu dość ufam, nie wspomina słowem o klejeniu gwintów chyba w żadnym z opisów napraw - nic nie znalazłem w każdym razie. Jedynie na końcu, w ogólnym dziale typu "tips & tricks" jest kilka zdań na ten temat, w skrócie, że jak ktoś chce to można, ale widać że do tematu podeszli zupełnie luzacko. Z kolei w sieci można znaleźć wiele przykładów zawierających ostrzeżenia pisane wielkimi literami "NIE ZAPOMNIJ O BLUE LOCTITE - TO BARDZO WAŻNE".
Nie wiem gdzie mój Kocur był poprzednio serwisowany, ale wrażliwe gwinty zabezpieczane miał. Może u Yamahy tak robią?
A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Używacie Loctite 243?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Loctite 243
PostNapisane: 2009-05-01 04:07:17 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-01 08:10:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-07-01 00:23:41
Posty: 177
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600 KOTEK
witaj...z moich spostrzeżeń osobistych i z opisu w serwisówce od kota i nie tylko są odpowiednio znakowane śruby, które należy zabezpieczać z reguły maja oznaczenia LK...z moich doświadczeń nigdy nie zaszkodzi szczególnie w motocyklu zabezpieczanie przed niepowołanym odkręceniem...Natomiast jeśli takie masz to tylko dobrze świadczy o serwisie w którym był...pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-01 08:45:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Warto stosować. Po pierwsze zabezpiecza przed luzowaniem, a po drugie izoluje powierzchnie gwintów od siebie i zabezpiecza przed zardzewieniem, lub zapiekaniem. Nie tylko loctite ma takie preparaty w swojej ofercie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-01 09:04:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-05-21 22:33:45
Posty: 101
Lokalizacja: Kielce
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zawsze zapominam
Obecne moto: Thundercat
Mój mechanior robił mi coś pod osłoną przedniej zębatki i dawał coś takiego zastanawiałem się co to jest :) wygląda jak lakier do paznokci kolor czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-01 21:40:44 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
ja mam czerwony jakis i czasami posmaruje jakas śróbke tym ( niestety zazwyczaj zapominam)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org