Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-12-12 12:37:09 
WITAM CHCIAŁBYM WYMIENIĆ OLEJ W LAGACH ALE ZA BARDZO NIEWIEM JAK ZATO SIĘ ZABRAĆ JAKI OLEJ, ILE I KTÓRĘDY GO WLAĆ JEŚLI MACIE JAKĄŚ WIEDZĘ TO PODZIELCIE ŚIĘ PROSZE
POZDRAWIAM 'NOWY" MARIUSZ


Góra
  
 
PostNapisane: 2006-12-12 12:37:09 

 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-12 13:42:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2006-02-26 01:56:24
Posty: 85
Ejjj... co to ? Jakas zarazliwa choroba zepsutych caps-lockow ?
Pisanie duzymi literami uwazane jest jako krzyk lub jak kto woli darcie mordy. ;) Prosze sie wiec nie drzeć.

Jeśli chodzi o wymiane poszukaj na forum linka do serwisowki TCATa. Po angielsku - jest tam dokladnie opisane co i jak. Po polsku opisu raczej nie znajdziesz. Serwisowke znajdziesz m. in. tutaj: http://jelonek.info/tcat/

Pozdrawiam,
PJ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: eeejjj
PostNapisane: 2006-12-21 00:33:59 
ee jjj (pj ) spokuj coty pomoz gosciowi a nie zachowujesz sie jak jakis pi.... ksieciunio i opindalasz kolege z glupiego capsa coty jais jestes pan i wladca siedmiu muz czy co ,uspokuj sie bo to co napisales jest obrazliwe moim zdaniem............................. :evil: :twisted:


Góra
  
 
PostNapisane: 2006-12-21 00:36:53 
kolego 130 cm, nad gorna krawedzia lagow,tak mi sie wydaje ale powiem ci dokladnie po swietach , ok a jak co to napisz sms to pogadam z kumplem i ci wysle sms ok muj nr --692453074


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-21 23:02:26 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Słuchaj no szczepan albo kristops!
Jak umiesz czytać to pj pomógł chłoptasiowi dając jak na patelni serwisówkę.
Jedynym kto robi zamieszanie jesteś Ty. Więc daruj sobie takie zamieszanie. I naucz się pisać, albo lepiej pisać i czytać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2006-12-22 17:31:49 
j bose ja nierobie zamieszania ,ale zeby kolesia za głupiego capsa opindalac to jakis żart ,a co pisowni mojej to klawiature mam zfakana ze pare guzików ucieka i nic nieporadze,i coty taki nerwowy jestes? :oops: :?:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-08 11:03:41 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-06-17 20:01:06
Posty: 154
Lokalizacja: Skarżysko-Kam/Kraków
Odświeżam temat :)

Panowie i panie. Musze wymienić olej w lagach. Czy w naszych moto jest takie cudeńko jak śruba spustowa oleju? Da sie to zrobić bez rozbierania przodu? Przeglądałem serwisowke i nie mogę sie doczytać czy takie coś jest czy nie. Powinno chyba dać sie zlać olej ta śrubka od spodu lag, która trzyma tłoczek, ale nie do końca jestem pewny czy to zadziała.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-08 12:07:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
Coś tam już o tym było na forum zobacz sobie może ci pomoże:
http://www.motocykl.org/thundercat/forum/viewtopic.php?t=1027&postdays=0&postorder=asc&start=0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-08 15:50:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2005-11-24 18:19:10
Posty: 71
Lokalizacja: Białobrzegi/mazowieckie
Jeśli chcesz wymienić olej w lagach to uznaje że uszczelniacze też wymieniasz.
Ja powiem tak: Wymieniałem olej w lagach w kocie, jest to do zrobienia samemu jednak wymaga dużo cierpliwości i studiowania serwisówki jeśli ktoś robi to pierwszy raz. Zrobienie tego wymaga też użycia specjalnego klucza(by odkręcić zabezpieczenie) którego kupić w żadnym motoryzacyjnym sklepie nie można. Ja sobie go zrobiłem sam.
Potrzebna do tego jest dość długa rurka do której trzeba dospawać i dopasować odpowiednią nakrętkę a następnie przeszlifować by zgadzała się z wymiarem w ladze. Z drugiej strony rurki trzeba dospawać poprzeczny pręt by mieć możliwość odkręcenia tego zabezpieczenia.
Mogę wrzucić foto jak wrócę do domu.
1.Oczywiście pierwsze co musisz zrobić to znaleźć sposób na postawienie moto by się nie przewrócił podnosząc koło przednie do góry, wiemy że nie ma centralnej podstawki.
2.odkręcić koło i zdjąć je.
3. odkręcić od lag zaciski hamulcowe
4.rozkręcić górę lag (dekielki górne lagi)
5.wyjąć lagi z mocowań w półkach i rozkręcić je do końca według serwisówki
6. umyć wszystko i odtłuścić (rozcieńczalnik ekstrakcyjny) by nie pozostawić zanieczyszczeń i starego oleju.
7.skręcić wszystko na sucho oczywiście studiując serwisówkę gdyż można coś odwrotnie przełożyć albo zamienić kolejność i może być kicha, każda część tam ma tam swoją rolę.
8 kożystając z tego planu jaki opisałem tylko w odwróconej kolejności: zamontować wszystko na swoim miejscu - nie zakręcając dekielków górnych
9. nalać olej coś ok 0,475l OKOŁO!!! NIE JESTEM PEWNY czy dokładnie tyle! na każdą lagę
10. zakręcić dekle górne i można śmigać.

jeśli pomogłem to super, życzę miłego śmigania

P.S. Jak tam kolektor? wszystko ok?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-08 16:47:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-06-29 13:14:34
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli uszczelniacze masz w porządku to nie musisz ich wymieniać.Wystarczy że podniesiesz moto tak aby przednie kolo było w górze. Odkręcasz zaciski, zdejmujesz przednie kolo.Jak już zdejmiesz koło, od dołu lagi jest taki otwór,dopasowujesz klucz imbusowy odkręcasz śrubę i spuszczasz olej.Na górnym końcu lagi odkręcasz nakrętkę (chyba klucz 24) wtedy szybciej ścieka olej. Gdy olej wyleci wkręcasz od dołu śruby te na imbusa a górą wlewasz olej.Jak napisał kocmanek chyba ok 475ml na lagę.Pamiętaj aby do każdej z lag nalać idealnie tyle samo oleju. Zabawa z wymianą uszczelniaczy jest znacznie dłuższa i skomplikowana bo musisz całe lagi zdemontować , nie polecam robić tego samemu. Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-08 17:51:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2005-11-24 18:19:10
Posty: 71
Lokalizacja: Białobrzegi/mazowieckie
Tak... racja, jeśli chodzi tylko o wymianę oleju to krzychu1977 ma rację. Nie potrzebnie się tyle rozpiasłem. Tak to jest jak ktoś nie ma czasu na dokładne czytanie - sory.
Jeśli chodzi tylko o olej to po zdjęciu koła jest śrubka imbusowa wkręcona w dolną część lagi łbem w dół :D . Po jej odkręceniu i dekielka górnego olej powinien bez problemu zlecieć, no chyba że go nie ma :shock: . pozdro

krzychu1977.... wymiana uszczelniaczy wcale nie jest taka trudna. Oby tylko ktoś robił to z głową.


A tak na marginesie to po co wymieniać olej jak oszczelniacze są dobre?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-08 18:19:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
Warto też sprawdzic sobie sprężyny odrazu jeśli mamy rozebrane lagi.
Jeśli są krótsze niż 420mm to są do wymiany.
A i w haynes-ie podaja takie ilości oleju
1996 - 421cc
reszta - 434cc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-10 17:55:59 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-06-17 20:01:06
Posty: 154
Lokalizacja: Skarżysko-Kam/Kraków
Dzieki panowie za odpowiedzi! Uszczelniacze mam OK, chce tylko wymienic olej.


kocmanek napisał(a):
P.S. Jak tam kolektor? wszystko ok?


Kolektor wymieniony. Jak nabardziej OK :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-10 19:02:34 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-07-28 16:52:28
Posty: 204
Lokalizacja: Stolyca
kocmanek napisał(a):
Zrobienie tego wymaga też użycia specjalnego klucza(by odkręcić zabezpieczenie) którego kupić w żadnym motoryzacyjnym sklepie nie można. Ja sobie go zrobiłem sam.


a pożyczyłbyś mi takiego klucza? mi sie zdaje też szykuje wymiana uszczelniaczy i oleju :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-11 19:38:13 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2005-11-24 18:19:10
Posty: 71
Lokalizacja: Białobrzegi/mazowieckie
Nie ma problemu - pożyczę. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org