Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-08-30 11:30:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
Chciałbym pomalować swojego kocurka. Robiłem już w nim takie wymiany że pozbycie się oryginalnego lakieru nie jest czynnością przed którą zadrży mi ręka:) Puki co mam nową (używaną) ramę której jeszcze nie zamieniłem więc mam szanse pomalowania jej oddzielnie. Długo sie zastanawiałem nad kolorystyką chyba stanęło na czarnym macie i na to ewentualnie jakaś niewielka grafika. Lecz mam pytanko. Znalazłem w internecie coś takiego

http://i32.tinypic.com/2ur7875.jpg

czy bak i błotnik to też mat? Czy po prostu jakoś coś się odbija?
Czacha też jakoś trochę podejrzana no ale nie wierzę żeby boczki i czacha były innym lakierem malowane. Z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Malowanie dobór farby
PostNapisane: 2009-08-30 11:30:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-30 16:37:59 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-07 22:13:40
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
błotnik, czacha i zbiornik wygląda na lakier z połyskiem a reszta mat

a co do malowania ramy na czarny mat to troche oklepane, jak już bym miał na zewnątrz to fajnie by było pierdzielnąć tak jak w er6 jakąś wiśniową perłe, wahacz też w ten kolor i golenie i byłby jakiś kontrast z czarnym matem a i delikatna grafika na owiewce by nie przeszkadzała


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-08-31 13:17:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
Truteń napisał(a):

czy bak i błotnik to też mat? Czy po prostu jakoś coś się odbija?


bak, przedni błotnik i czacha w części w pełnym połysku, reszta w półmacie, boczne od ziemi w pełnym macie.

robisz to kładąc czarną bazę (lakier) na całość, i lakierujesz mokro na mokro całość klarem, tam gdzie chcesz mieć półmat dodajesz pasty matującej do klaru w proporcji którą musisz doświadczalnie dobrać natryskami próbnymi (inny klar wymaga innych proporcji z uwagi na zawartość części stałych) i robisz tym kolejną warstwę mokro na mokro, dla pełnego matu proporcja to dwa razy taka.

coś takiego http://sklep.optionall.pl/art,2288/Past ... h-Renolak/

ale takie malowanie jest bez polotu, tak się maluje kota : http://i127.photobucket.com/albums/p121 ... e009-1.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-31 21:26:55 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Czarny kocur to klasyka rocka :) Jarasa czarny kot wymiata, kto był w Borkach ten widział. Uważam, że zadbany czarny kot wygląda o niebo lepiej niż w każdym innym malowaniu. Carna matowa rama ,wachacz i lagi to ruch we właściwym kierunku, poszedł bym dalej i pomalował tak śilnik. Natomiast owiewki chyba lepsze będą w połysku i z dodatkiem granatowych perełek ( Zbyszka VFR chyba ma taki lakier ) Można jeszcze ranty felg spolerować jak u Jarasa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-09-01 14:32:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
Luterq napisał(a):

ale takie malowanie jest bez polotu, tak się maluje kota : http://i127.photobucket.com/albums/p121 ... e009-1.jpg


kotek z drzewa wiśni?? :P

Mi tam się czarny mat z jakąś subtelną małą grafiką podoba ale jeszcze rozmyślam, malowanie i tak zimą bo teraz nie chce rezygnować choćby z jednego ładnego dnia. Mój dobry kolega ma w warszawie swoja mieszalnie tak że mogę trochę poszaleć a jak ktoś ma coś do pomalowania to też służę znajomościami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-09-01 15:56:49 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
Truteń napisał(a):
kotek z drzewa wiśni?? :P

Mi tam się czarny mat z jakąś subtelną małą grafiką podoba ale jeszcze rozmyślam, malowanie i tak zimą bo teraz nie chce rezygnować choćby z jednego ładnego dnia. Mój dobry kolega ma w warszawie swoja mieszalnie tak że mogę trochę poszaleć a jak ktoś ma coś do pomalowania to też służę znajomościami ;)


super, gdzie ma mieszalnię ? szukam jakiegoś dobrego speca co zna się na robocie a nie kombinuje tylko jak rozcieńczać i sprzedawać rozpuszczalnik w cenie perły...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-03 11:06:57 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-05-30 13:56:09
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Daytona 600
Gdzieś w radzyminie. jeszcze tam nie byłem. Czekam aż kolega się z łóżka zwlecze po rekonstrukcji wiązadeł. Jak masz chęć to za jakiś tydzień można by podjechać. Zarządzający tą mieszalnią ma jakieś osiągnięcia w konstrukcji custombików więc myślę że można się dogadać:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-03 11:24:28 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
uuu przykra sprawa...
teraz na razie nic nie maluje, ale jak będę potrzebował to koniecznie się odezwę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org