Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-10-01 11:32:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-01-22 19:06:38
Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Myślałem, że już problem rozwiązane ale niestety miałem dziś rano niemiłą niespodzianka :(

Sytuacja wygląda następująco:
- rozrusznik kręci ale silnik wogóle nie zaskakuje.
Dzieje się tak zazwyczaj rano, często po tym jak w nocy popada (motocykl niestety pod chmurką stoi). Podejrzewam, że po południu odpali od razu jak trochę przeschnie.
Podobnie miałem z miesiąc temu, na pierwszy rzut poszły nowe świeczki i pomogło odpalał bez problemu do dzisiejszego dnia!

Wygląda to na problem z elektryką(?) jakieś przebicie od wilgoci czy coś takiego. Nim zacznę grzebać wolę pierw zasięgnąć rady kogoś bardziej doświadczonego, czyli:
o co k... chodzi :evil:

Za co pierw się zabrać by to naprawić, co posprawdzać/powymieniać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kocur nie odpala
PostNapisane: 2009-10-01 11:32:17 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-01 12:46:05 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
- akumulator, może siada od zimna, jeśli masz żelowy to napewno, ale i tak sprawdź napięcie na nim
- świeczki jak nie chce odpalić wykręć i zagrzej na kuchence gazowej elektrody ( stary patent jak latałem ruskiem w zime przy -20 )
- bezpieczniki, bo masz wyskoczył od IGNITION
- sprawdź czy jest iskra, zdejmij jeden kapturek i wykręć świeczkę, obudowa metalowa świecy do masy i powinna być iskra.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-01 18:39:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-02 20:50:52
Posty: 110
Lokalizacja: Kraków
Kable wysokiego napięcia lub cewki , sa dwie ( odpal w nocy zobacz czy na kablach nie ma takiej charakterystycznej poświaty )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-02 10:41:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-01-22 19:06:38
Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Dzięki za rady, niestety nie miałem okazji wczoraj pogrzebać przy kocie by posprawdzać ale dziś rano próbowałem go odpalić ... i udało się.

Co zauważyłem: kotek poszedł na ssaniu bez gazu, musiałem sporo rozrusznikiem kręcić. Gdy dodałem tylko trochę gazu - gasł od razu.
Z rury na starcie idzie mi w cholerę pary!!

Czyli wygląda to jednak na mieszankę, dziś po pracy postaram się sprawdzić sposób Wojtasa z innego wątku odnośnie tego.
Teraz pytanko, jak w kocie reguluje się mieszankę - można to jakoś na szybko zrobić?
Planuję na zimę rozebrać i poczyścić gaźniki i ogólnie pobabrać się przy tym ale chciałbym teraz na szybko coś zrobić póki śniegu nie ma :lol:

@ morris35
Które, to kable i cewki? Jak się do nich dobrać by je zobaczyć? Trzeba jakieś plastiki zdjąć?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org