Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-31 20:22:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-31 19:24:55
Posty: 27
Lokalizacja: scotland
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
Witam (nie namawiam do zakupu nie mam w tym interesu poprostu go kupilem i uzytkuje)
Standardowy alarm lipa jak dla mnie szukalem dlugo i mam czujnik mikrofalowy rozpozna ruch w promieniu metra od baku czujnik ruchu rozpozna 3 rodzaje ruchu pojazdu i co jest super pilot informuje cie co sie dzieje z motorkiem nawet do 5km miasto okolo 2km i zdalne odpalanie tez czasami moze sie przydac i oczywiscie cena niska!!!325zl na ebay"u
Dzis zalozylem alarm z immobilizer"em firmy Spy5000 opis dla oczekujacych konkretnych danych:
* American micro-chip technology alarm unit
* 125dB siren
* Microwave cloakig system to detect a person before they even touch your bike!
* 2 stylish and compact 2 way remotes with colour LCD displays and finished with chrome metal
* Power off memory/auto-arming feature
* Remote keyless engine starting (can be disabled)
* Anti-hijack function kills the engine using the remote
* Bike locating function
* Shock sensor adjustment
* 2 way communication system keeps you aware. Should the alarm be triggered then the pager / remote control will vibrate and make a sound, even if you are 3 miles away!! These will aso display the status of the bike, i.e ignition on
* Vibration alart on pager fob. Unlike the datatool snitcher you do not need a separate mobile phone contract. This is free air time!
* Detailed users guide
* Overtake warning ( is optional )
* Silent alarm/immoboliser function
* Blue flashing LED shows its armed
* Built in clock on remotes
* Wiring kit
* Presentation gift box
* WIRING DIAGRAM FOR YOUR EXACT MOTORCYCLE TYPE - one diagram does not fit all as some sellers will have you believe!
* 12 month warranty
* The pic shown is of the V2 unit. The V3 looks the same but has an additional compact microwave sensor

zdalne odpalanie to podlacze jak bedzie cieplej bo dzis pizgalo do yamahy wymagany jest dodatkowy przekaznik
jak zrobie dodam filmik bedzie widac jak to dziala :D


Załączniki:
Komentarz: tak wyglada pudelko
P7111085.jpg [77.3 KiB]
Pobrane 544 razy


Ostatnio edytowano 2010-01-31 23:04:00 przez mikedvb, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-31 20:22:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-01-31 21:58:16 
electronic supersonic

Dołączył(a): 2008-08-04 21:17:27
Posty: 1717
Lokalizacja: Koło Koła
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: Tiger 1050
no to sprawdź zasięg czy faktycznie osiągnie jakaś zadowalającą odległość


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-31 22:46:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Ja wiem, że mamy kryzys, ale taka agresja handlowa mnie trochę przerasta :)

Czy kolega przypadkiem nie ma interesu jakiego w pucowaniu tego alarmu :>
Toż to jak wejść do meczetu w gumiakach ;)

Akurat tak się składa, że mam taki alarm.
Może kolega mike powie coś więcej o nim, a dokładnie o tych czujkach microwave?

W mojej wersji tego nie było...
A i wydaje mi się, że bieganie do moto ciągle, jak ktoś tylko przejdzie obok jest bez sensu.

(na marginesie, odkąd kumple w robocie dowiedzieli się że mam powiadomienie w alarmie to jak szli na fajkę to zamiast dzwonić do mnie, to trącali mi motonoga i czekali aż zejdę :) )

A z moich uwag to:
5km zasięgu to, to ma jak słońce jest w fazie najmniejszej aktywności, a kosmici właśnie obchodzą dzień wielkiego elektronika i nic nie nadają.

Alarm ogólnie działa na ok max 1km, a w budynkach... hmmm moze na 2, 4 piętra.
Wszystko zależy... mówiąc językiem nałłukofców od ośrodka.
Nie ma co się więcej spodziewać... za to po markjetingowcach tak :)

Ogólnie oceniam go bardzo dobrze-dostatecznie, poprawia samopoczucie właściciela, który musi zostawić moto na jakiś czas. Ale nie należy się łudzić, że zostawiając sprzęta na parkingu podziemnym w jakimś centrum handlowym itp będziemy mieli zasięg.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-31 22:54:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-31 19:24:55
Posty: 27
Lokalizacja: scotland
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
dokladnie jak piszesz z tym parkingiem pod ziemia ale nawet 500m mnie zadowala a ostatnia wersja ma ten dodatkowy czujnik mikrofal z REGULACJA!!! od 0-1,1m w promieniu
masz podlaczone zdalne odpalanie?

a interesu stary nie mam zadnego siedze w uk i robie na budowie wiec chyba tylko jak sie mozna spodziewac wydaje mi sie ze ten alarm jako dosc tani i dobry warto polecic innym nie sadzisz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-31 23:12:08 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Odpalanie, to moim zdaniem zbędny gadżet i więcej problemów niż korzyści.

Silnik masz gotowy do spokojnej jazdy po odpaleniu, założeniu kasku, rękawiczek i ogólnie porannemu przywitaniu się z z moto :)
Szkoda paliwa żeby tak na ssaniu go trzymać minutami (o ile kto ma ręczne )
Szybciej nagrzeje się przy spokojnej jeździe.

Przepraszam :)... ta przeklejona specyfikacja zadziała na mnie jak reklama w TVNie czy innym Polsacie;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 01:14:26 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
Tylko jedno pytanie... a ile to prądu ciągnie jak jest uzbrojony, czy aby taki wypasiony alarm z aktywnymi czujnikami nie wyczyści akumulatora w jedną noc ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 01:39:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-31 19:24:55
Posty: 27
Lokalizacja: scotland
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
6mA posiadacze twierdza ze po tyg bez problemu odpalaja ja ci powiem po tyg bo mam go od dzis pozdr (dzieki za pytanie a nie krytyke)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 01:55:18 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
mikedvb :) ja cie nie krytykuje.... ani nawet alarmu :D

Przepraszam jeżeli to tak odebrałeś.
Jeżeli chodzi o alarm to ja jestem z niego zadowolony. Jedyna uwaga do czujki wstrząsowej, bo nie ma regulacji.
A interesuje się na tyle elektroniką, że zdaje sobie sprawę, że jest trudno zaprojektować i wyprodukować alarm o zasięgu 5km, także ogólnie jest git.

A... i co do prądu, to alarm szybko czyści, ale nie aku, tylko baterię w pilocie :).

Po prostu po tej specyfikacji myślałem, że chcesz kryptoreklame jaką robić na forum... :?
Meła qlpa przewrażliwiona


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 10:04:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-10-26 13:13:32
Posty: 85
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSXR 750 K7
Dzięki bardzo za opinie, bo właśnie przymierzam się do kupna tego alarmu :)

Jeszcze mam pytanie: w tym alarmie jest możliwość zdalnego wyłączenia silnika np. w przypadku kradzieży. Czy można go samemu wyłączyć przez przypadek? Kiedyś czytałem wypowiedź kierowcy, któremu zgasł motocykl na trasie i okazało się, że sam go wyłączył :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 11:26:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Szprota daj sobie spokój z tym alarmem, bo to przerost formy nad treścią, kup sobie STIG-a, model za 150-200zł, a gwaranta masz pod ręką bo to łódzka firma.


Nie żebym krytykował ale jaką mają zajebać to wrzucą na busa i będziesz sobie ich gonił z czujnikiem... alarm ma dawać dużo hałasu a nawet nie wiem czy ten występuje na liście zabezpieczeń elektrycznych przy wykupie AC nastomiast STIG i PATROL LINE tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 13:04:05 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-10-26 13:13:32
Posty: 85
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSXR 750 K7
Ale przecież Spy to jest wybór firmy STIG :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 13:56:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Ale nie występuje na liście pod ubezpieczenia AC, poza tym lepiej ładować coś co jest sprawdzone niż samemu testować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 20:39:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-31 19:24:55
Posty: 27
Lokalizacja: scotland
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R
w sumie gosc ma wiele racji ale
1 masz ac i byle alarm byl na liscie firmy ubezpieczeniowej,najtanszy z listy
2 tylko oc i alarm ktory powie ci ze ktos jest kolo maszyny

I jak ktos powiedzial zabezpieczenia sa dla amatorow by ich odstraszyc dobry zlodziej rozwali wszystko
ale u mnie to raczej kradna dzieciaki 16-18lat by sie przejechac i spalic maszyne w rowie ostatnio widzialem fajna honde zjarana na polanie a kumplowi kota zajebali z pod domu i jak zadzwonil na palki powiedzieli ze nieletnich nie beda scigac bo to wieksze ryzyko ze sie rozwala itd. denna polityka nie!!!
Podoba mi sie za to jak tu sie boja motorow tak nastraszyli ludzi tymi reklamami ze kukaj w lusterko bo go nie zobaczysz ze kazdy nawet jak ma pierwszenstwo to czesto puszcza boja sie motorow jak ognia
mi za ubezpieczenie motoru bez alarmu powiedzieli 80Ł wiecej wyszlo 420Ł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 21:40:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Cytuj:
I jak ktos powiedzial zabezpieczenia sa dla amatorow by ich odstraszyc dobry zlodziej rozwali wszystko
ale u mnie to raczej kradna dzieciaki 16-18lat by sie przejechac i spalic maszyne w rowie ostatnio widzialem fajna honde zjarana na polanie a kumplowi kota zajebali z pod domu i jak zadzwonil na palki powiedzieli ze nieletnich nie beda scigac bo to wieksze ryzyko ze sie rozwala itd. denna polityka nie!!!
Podoba mi sie za to jak tu sie boja motorow tak nastraszyli ludzi tymi reklamami ze kukaj w lusterko bo go nie zobaczysz ze kazdy nawet jak ma pierwszenstwo to czesto puszcza boja sie motorow jak ognia
mi za ubezpieczenie motoru bez alarmu powiedzieli 80Ł wiecej wyszlo 420Ł


mieszkałem w irlandi więc znam zachowania tamtejszej młodzieży, szczególnie upodobali sobie auta w rzekach co nie jest rzadkim motywem. Co do polski tutaj kradną tak by ukraść, więc bus i motocykl znika, a jak jest dobrze uszczelniony to sygnał nie przejdzie i nie będzie nawet słychać chodzącej syreny. Dla mnie to odstraszyć siadających, ojciec pokazuje żonce jak super wygląda na moto, przez przypadek go wywrócił, dał dyla i jak to widzisz masz wkurw na twarzy a straszak działający i nie odcinający zapłonu podczas jazdy to 150-200zł. Tylko nie kupować najtańszego shitu bo skanerem 15 latek złapie sygnał. Dodatkowo warto mieć anty napad, w stigu występuje taka funkcja, na zasadzie immo , tylko pilota trzeba trzymać w kurtce i tyle( jeśli dobrze pamiętam)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 22:18:56 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
Czyli bez dynamicznie zmiennego kodu pilota, nie ma sensu montować :?:
A jak np ten STIG 07:
http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=227&id=308

Ma to jakieś zabezpieczenie przed skanowaniem kodu pilota, czy lipa :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org