Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-08-04 21:16:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-05-16 13:46:10
Posty: 17
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R TCAT
Witam

Dziś zaobserwowałem w moim kocie niepokojące zjawisko. Temperatura ok 25C, ciągnę się 1-2 bieg ok 300m za kobajnami (bo to żniwa, wyprzedzić to ustrojstwo nie było jak) staję na parkingu 2 min poźniej i patrzę jak mi wężykiem spustowym wyrzuca płyn. Temperatura na wskaźniku 80-85 stopni. normalnie mam 70, przy spokojnej jeździe 65.
1.Czy nie powinien się załączyć wentylator?
2.Przy jakiej temperaturze się on uruchamia?
3. Jak sprawdzić wentylator (na krótko to oczywiste, ale jak sprawdzić czy załączy przy temperaturze?
4.Czy ktoś ma osobny włącznik wentylatora? Jak to zrobić?
5. Skąd wentylator czerpie info o temperaturze - czy z czujnika na termostacie?
6. Czy może się okazać że płyn jest do kitu, przy takiej temperaturze nie powinien się aż tak rozszerzyć żeby wylał się górą (wężykiem)
7. Ma ktoś patenty na ten korek wlewu na chłodnicy? na trasie nie idzie tego ruszyć. Dolewanie pod kanapą jest wogóle skuteczne?

Wydawało mi się że ten układ chłodzenia w motocyklu jest bardzo wydajny, aż do dzisiaj...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-04 21:16:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2012-08-04 21:36:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-12-21 09:38:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Poszukaj na forum. Ten temat był wałkowany kilka razy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-16 08:59:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-05-01 12:03:40
Posty: 142
Lokalizacja: Lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: zx6r
marcub21 napisał(a):
Witam

Dziś zaobserwowałem w moim kocie niepokojące zjawisko. Temperatura ok 25C, ciągnę się 1-2 bieg ok 300m za kobajnami (bo to żniwa, wyprzedzić to ustrojstwo nie było jak) staję na parkingu 2 min poźniej i patrzę jak mi wężykiem spustowym wyrzuca płyn. Temperatura na wskaźniku 80-85 stopni. normalnie mam 70, przy spokojnej jeździe 65.
1.Czy nie powinien się załączyć wentylator?
2.Przy jakiej temperaturze się on uruchamia?
3. Jak sprawdzić wentylator (na krótko to oczywiste, ale jak sprawdzić czy załączy przy temperaturze?
4.Czy ktoś ma osobny włącznik wentylatora? Jak to zrobić?
5. Skąd wentylator czerpie info o temperaturze - czy z czujnika na termostacie?
6. Czy może się okazać że płyn jest do kitu, przy takiej temperaturze nie powinien się aż tak rozszerzyć żeby wylał się górą (wężykiem)
7. Ma ktoś patenty na ten korek wlewu na chłodnicy? na trasie nie idzie tego ruszyć. Dolewanie pod kanapą jest wogóle skuteczne?

Wydawało mi się że ten układ chłodzenia w motocyklu jest bardzo wydajny, aż do dzisiaj...


NIGDY ! nie dolewa się płynu chłodzącego przez korek w chłodnicy i zapamiętaj to sobie !
Płyn dolewamy do zbiorniczka wyrównawczego i tylko w ten sposób uzupełniamy jego braki.

Temp. 85C jest jak najbardziej normalna , wentylator załącza sie przy około 103 C.

Grzebałeś coś ostatnio w moto ? zdejmowałeś zbiornik , chłodnice ?

Sprawdzałeś stan płynu w zbiorniczku ?

Przy takiej temp. jak podałeś nic nie powinno się dziać tym bardziej wyrzucać płynu.

Dużo tego płynu wyleciało ? parował ? był wrzący ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-08-23 20:41:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-05-16 13:46:10
Posty: 17
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R TCAT
spoko - na ciepłe moto nigdy nie dolałem płynu przez korek bo go zwyczajnie nie idzie odkręcić. płyn wyraźnie wyrzucało z przegrzania - rozszerzony temperaturą wypychał się przez wężyk spustowy. przyczynę znalazłem - wentylator nie załącza się wcale, choć na krótko spięty kręci się jak tornado. więc czujnik od wentylatora...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org