Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-06-18 13:43:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-08 13:49:49
Posty: 52
Lokalizacja: PKR....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n 06r
excop jak zakończyła się Twoja historia ? U mnie takie same objawy, nożny stop się świeci, ręczny już nie. Przeczyściłem te nasuwki ale to za wiele nie pomogło, wykręciłem tą krańcówkę przy klamce i chciałem rozebrać ale jak zobaczyłem jakie to delikatne ustrojstwo to znając moje szczęście już tego w całość nie złoże. Sprawdzę jeszcze dzisiaj na krótko zewrzeć przewodem obwód, na to wcześniej nie wpadłem. Oby to tylko czujnik, na szczęście sam czujnik/krańcówka kosztuje 30zł na alleg...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-18 13:43:51 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-06-18 15:05:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Ja regularnie czyszcze ten pstryczek przy kłamce jak coś nie styka. Opcjonalnie wożę że sobą w kurczę zapasowy taki element jakby oryginał padł. Powszechna rzecz do dostania w sklepach moto z częściami za ok 20 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-19 10:11:35 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
kaszŁu przepraszam, że nie napisałem.Faktycznie padł czujnik / test na zwarcie/. Czujnik kupiłem na alledrogo za niewielkie pieniądze i bez problemu wymieniłem. Na prawdę to żadna filozofia skoro to ja osobiście zrobiłem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-27 10:02:31 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-08 13:49:49
Posty: 52
Lokalizacja: PKR....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n 06r
Zwarcie na krótko tych przewodów dochodzących do tego czujnika/krańcówki spowoduje zapalenie się światła stopu co mnie trochę zmyliło. Okazało się, że ta krańcówka ma wewnątrz styk rozwierny i test spięcia na krótko przewodów upewni nas tylko że żarówka nie jest przepalona i sama instalacja jest w porządku. Sam czujnik najlepiej sprawdzić miernikiem. Rozebrałem go, przeczyściłem, zacisnąłem zębami i jest gitara.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-29 22:27:01 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-04-12 11:28:25
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
To ja też dorzucę jeszcze inny przypadek, zanim się za to zabiorę :)
na klamce czujnik stopu przerywa. Jak naciskam powoli i delikatnie to przy kliku zapala się normalnie, jak naciskam klamkę szybko, to przerywa. Czasem nie zapali się w ogóle, czasem mrugnie dwa razy na moment.
Czy to będzie kwestia czyszczenia, skoro działa, czy wyrobiony?
Trochę tego nie rozumiem, bo skoro jest klik, to powinno świecić niezależnie od siły i tempa nacisku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-30 10:21:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-08 13:49:49
Posty: 52
Lokalizacja: PKR....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n 06r
Na początek wypnij te dwie nasuwki od czujnika i zewrzyj jedną do drugiej. Jeżeli światło stopu się zaświeci i nie będzie wariowało jak opisujesz wyżej to instalacja jest w porządku a wina prawdopodobnie leży po stronie czujnika/krańcówki którego możesz zdemontować, otworzyć i jakimś szpirytem lub szprejem do styków elektrycznych potraktować. Wracając do początku, jeżeli światło będzie wariowało to czeka Cię sprawdzenie wiązki i bezpieczników.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-08-07 15:49:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-04-12 11:28:25
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
cześć, ciąg dalszy problemu - prawdopodobnie to właśnie wyłącznik nawalał. Zamówiłem nowy, dzisiaj montuję... działa...ale odwrotnie. Ciągle świeci się stop i przygasa jak klikam. Coś jeszcze może być nie tak, czy przysłali mi lipny przełącznik...?
Dodam, że przy klikaniu przygasa podświetlenie zegarów, typowo jak przy spięciu, nie wiem czy to ma znaczenie...
Macie jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org