Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-22 00:46:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-06-10 23:15:14
Posty: 20
Lokalizacja: Kętrzyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha ThunderCat
No i stało się.Zerwał mi się łańcuch i połamał popychacz sprzęgła.Uderzył też w pompę płynu chłodzenia.
Problem polega na tym że popychacz pękł na trzy części z czego jedna została w środku.
Jak wyciągnąć ten kawałek?
Czy ktoś z kolegów ma taki popychacz do sprzedania?
Mam też wyciek oleju.
Jest pęknięcie pod pompą wody na części silnika.
Czy są jakieś super kleje do takich aluminiowych części.

Jeszcze po odpaleniu mam dziwną pracę silnika takie lekkie trukotanie.
Olej zalany na stan.
Czy to wina zdjętego dekla zakrywającego zębatkę?
Pompa dostała z łańcucha może to to?
Czy ten kawałek popychacza?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-22 00:46:39 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-07-22 13:36:28 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-07-03 14:53:59
Posty: 192
Lokalizacja: Jaworzno woj.śląskie
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 506 089 307
Obecne moto: r6 2002 i r6 2006
ale lipa, ostanio ja spotkałem sie z przypadkiem zerwanego łancucha to strat nie było takich wielkich...najlepiej jakbyś wrzucił tu fotę tych spustoszen...w każdym bądz razie kleje pomogą na chwilę bo silnik w kocie jak prawie każdy-się grzje,wibruje i panuje nim cisnienie dlatego pewnie przez pusty simmering wydobywa sie powietrze wydająć turkotanie,nalepiej udac sie do warsztatu który zajmuje sie lutowaniem aluminium,ale możliwe ze bedą chcieli sam pusty karter,mogę ci wysłać na priw numer do goscia który moze mieć popychacz do sprzegła...kawałek popychacza ktory został w silniku tez mnie niepokoi ale pewnie przy właczonym silniku będzie się wałęsał w okolicach ssaka od pompy,moze na dłuższą metę nie spowoduje zagrożenia ale nie chciałbym ja i ty zeby cos takiego dostało sie miedzy tryby...miałem taki przypadek dawno temu w swoim romecie charcie,jeżdziłem z nim do takiego mechanika ktory okazał się złodziejem,sciemniaczem i ogolnie skurwielem,wrzycił mi do skrzyni biegów jakiś szit,mała moc powodowała ze po dostaniu miedzy tryby silnik tylko gasł, odpalałem na nowo ale pewnego dnia z tego powodu pękł mi silnik wylał się olej i papa :cry: :lol: mechanik sciemniał ze to nie on itp. ale okazało sie ze wyrolował więcej osób i pewnego ranka musiał zmienić u siebie wszystkie opony i szyby w aucie 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-22 13:42:19 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-07-03 14:53:59
Posty: 192
Lokalizacja: Jaworzno woj.śląskie
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 506 089 307
Obecne moto: r6 2002 i r6 2006
właśnie dzwoniłem do tego goscia ale ty mnie ubiegłeś,powiedział ze dzwoniłeś godzinę wczesniej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-22 15:16:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
- pompa do wymiany
- kartery do spawania
- rozbiórka silnika
- popychacz można wyjąć

Nowy popychacz w ASO 160zl. Nikt Ci dobrze nie pospawa tego na motocyklu i na złożonym piecu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-22 20:44:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-06-10 23:15:14
Posty: 20
Lokalizacja: Kętrzyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha ThunderCat
Zamówiłem popychacz i pompę.
Jak dojdzie to dokładnie rozbiorę i sprawdzę to pęknięcie.Na razie zdjąłem tylko dekiel przykrywający zębatkę.
Jak będę miał rozebrane postaram się porobić zdjęcia.

MIETON ale ten świat mały.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-22 21:47:35 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-06-12 20:45:41
Posty: 171
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600S Fazer
Jestem w szoku :shock: . Dlaczego się ten łańcuch zerwał, był już mocno wyciągnięty, nie konserwowany. Jaka jest przyczyna takiego przykrego incydentu???

Ja mam łańcuch troche nierównomiernie wyciągnięty tzn. jest jeszcze dużo miejsca do naciągu na wahaczu, nie jest luźny, zębatki też są bdb -jednak przy ruszaniu słychać przez chwilkę takie jakby chrobotanie łańcucha, tak samo gdy jadę za wolno na drugim biegu. Podczas jazdy tego nie słychać. Czy w tej sytuacji jest jakieś zagrożenie, że się zerwie? Łańcuch regularnie smaruje smarem Castrol Chain Spray O-ring.

Zawsze się boje zerwania łańcucha, obojętnie jakim motocyklem jeździłem to obawiałem się tego, że łańcuch się zerwie i zablokuje koło :|

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że łańcuch się zerwie i co robić aby tego uniknąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-23 00:12:42 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-17 20:42:51
Posty: 198
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: thundercat
lukasvip8 napisał(a):
Jestem w szoku :shock: . Dlaczego się ten łańcuch zerwał, był już mocno wyciągnięty, nie konserwowany. Jaka jest przyczyna takiego przykrego incydentu???

Ja mam łańcuch troche nierównomiernie wyciągnięty tzn. jest jeszcze dużo miejsca do naciągu na wahaczu, nie jest luźny, zębatki też są bdb -jednak przy ruszaniu słychać przez chwilkę takie jakby chrobotanie łańcucha, tak samo gdy jadę za wolno na drugim biegu. Podczas jazdy tego nie słychać. Czy w tej sytuacji jest jakieś zagrożenie, że się zerwie? Łańcuch regularnie smaruje smarem Castrol Chain Spray O-ring.

Zawsze się boje zerwania łańcucha, obojętnie jakim motocyklem jeździłem to obawiałem się tego, że łańcuch się zerwie i zablokuje koło :|

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że łańcuch się zerwie i co robić aby tego uniknąć.




radze zmień napęd już, ja też tak miałem nie równomiernie wyciągnięty i na szczęście nie zerwał się tylko pękł dzięki czemu uniknąłem zniszczeń


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-08-12 23:16:47 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-06-10 23:15:14
Posty: 20
Lokalizacja: Kętrzyn
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha ThunderCat
No i kotek naprawiony.
Dwa pęknięcia zaspawane.Pompa wymieniona.Popychacz też.Kompletny złoty DID.
Olejek i filtr wymieniony.
PRZESTROGA :
Choć wyczytałem że w motocyklach powyżej 100 KM się zakuwa łańcuch,ja założyłem na spinkę.Kierowałem się tym iż doświadczony motocyklista założył tak dla mojego szwagra.Miałem zmienić ten łańcuch na cały kompletny markowy i nie zdążyłem.Nauczka dla mnie i przestroga dla innych.Przez własną głupotę popadłem troszkę w koszta.
Ważne że już jest git.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org