Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-26 20:23:00 
Na zawsze w naszej pamięci [*]

Dołączył(a): 2007-05-18 18:57:20
Posty: 294
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
noo to gratulacje i aby do wiosny:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2007-11-26 20:23:00 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-26 22:50:33 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-10-29 18:54:05
Posty: 567
Gratulacje! I po problemie.
Ale z alarmem czy bez?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-26 23:22:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-08-25 15:20:10
Posty: 109
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
na razie jest bez alarmu. może oddam go do elektronika ale nie wiem czy on coś na to poradzi bo tam cała płytka jest zalana takim preparatem i jeśli coś tam jest spalone to już raczej nie da się wymienić. albo zostawię tak albo sprawie sobie inny alarm. zobaczymy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-27 15:05:09 
Niemowlak

Dołączył(a): 2007-10-14 14:00:13
Posty: 21
Lokalizacja: Tarnów
coachu napisał(a):
no i co zwarłeś i naciskałeś przyciski na pilocie czy zwarłeś i już tak zostawiłeś?


Zwarlem, nacisnolem przycisk na pilocie(slychac bylo przekaznik w centralce), rozwarlem i pilot juz dzialal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-21 20:52:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-09-23 22:02:38
Posty: 114
Lokalizacja: Wadowice
siemanko panowie:( dzisiaj pośmigałem,zgasiłem moto i wyjołem akumulator...alarm zawył i z żałosnym skomleniem ucichł...od tej pory zero reakcji kota na komende "odpal" :( domyślam sie ze bateria w centralce padła... moje pytanie : gdzie znajduje sie ta bateria ? trzeba rozkręcić tą skrzynaczke od alarmu? (pod bakiem) i drugie pytanie gdzie znajdę tą zworke ? to w razie gdyby po wymianie bateri kot dalej niereagował...
pozdrawiam i czekam na pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 12:15:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-01-18 15:07:21
Posty: 248
Lokalizacja: Pniów/Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF600R Thundercat
Rozumiem że masz DATATOOL'a tak?

Musisz go rozbroić.
1. Rozkręć alarm i odłącz baterię.
2. Odłącz bezpiecznik (u mnie znajduje się niedaleko akumulatora)
3. Rozłącz wszystkie kable

Zostaw tak na 5-10 min, załóż aku (ważne żeby był naładowany i sprawny) i później:
1. Podłącz z powrotem wszystkie kable.
2. Załóż bezpiecznik
3. Teraz alarm powinien się włączyć i trąbić przez 30s (poczekaj aż przestanie)
4. Załóż sprawna baterie w alarmie (chociaż nie jest to konieczne, u mnie działa bez baterii ale prąd ciągnie z aku, więc jak rozłączyłbym aku to alarm mi się już nie uruchomi )
5. Teraz pozostało zresetować pilota - przytrzymaj razem kółko i trójkąt przez około 5s, później naciśnij kółko. To wszystko. U mnie robiłem to wiele razy i za każdym razem działało. Pozdro
EDIT:
Aha następnym razem jak coś będziesz robił z aku to wcześniej albo rozbrój alarm tak jak to opisałem, albo przełącz go w tryb serwisowy w następujący sposób:
Kiedy alarm jest uzbrojony:
1 Wciśnij kółko.
2. Przełącz stacyjkę na ON
3. Przytrzymaj kółko aż usłyszysz BIP :)
teraz alarm jest w trybie serwisowym i co 30 s bedzie wydawał sygnał BIP. Aby wyłączyć tryb serwisowy wystarczy wcisnąć kółko.

Polecam strone: http://www.datatool.co.uk/index.php


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-22 13:50:34 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-09-23 22:02:38
Posty: 114
Lokalizacja: Wadowice
elegancko! dzięki za pomoc;) myśle że dam sobie jusz rade;) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-16 15:23:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:01:28
Posty: 68
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
witam w dziale thundercat'a.

Tak sie sklada ze kupiłem niedawno FZ6 z zamontowanym alarmem DATAROOL a tak przynajmniej mam napisane na pilocie. Na odwrocie pilota pisze takze
Cytuj:
MPT 1340
WT LICENCE
EXEMPT
CEPT LPD GB

cokolwiek to znaczy.

Pilot jest taki przezroczysty i posiada dwa wypukłe guziki, jeden w kształcie jajka druki w kształcie koła. Mam taki problem ze nie potrafię go wyłączyć na dłużej niz pare minut. Tzn wylaczam go i sobie majstruje przy moto, na raz po jakims czasie zaczyna on puszczac krotkie sygnaly "tik".. "tik" i po chwili glosny dlugi alarm. Chcialem zapytac czy da sie na pilocie wylaczyc alarm tak by się nie włączał az do jego manualnego właczenia, by nie było tego automatycznego włączenia itp ?

A najlepiej by było gdyby ktoś podał jakaś instrukcje obsługi do tego alarmu, wiem ze to tylko dwa klawisze, ale jednak na razie nie umiem znaleźć żadnej reguły na działanie tych guzików tak by to miało sens.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-16 15:28:26 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
jak sie uzbroi-zacisnij ten wiekszy..przejdzie w cichy tryb...zeby uzbroic-wcisnij maly ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-16 16:55:36 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:01:28
Posty: 68
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
miki napisał(a):
jak sie uzbroi-zacisnij ten wiekszy..przejdzie w cichy tryb...zeby uzbroic-wcisnij maly ;)


no wlasnei po wcisnieciu tego duzego czyli gdy powienien przejsc w tryb chichy wsyztsko jest ok na okolo 2-3 min ..po chwili tak jakby sam sie uzbrajał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-02 18:44:28 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-07-09 14:01:28
Posty: 68
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
wracam do tematu :)

Wyczailem metodą prob i bledów ze malym kuzikiem włącza się i wyłącza alarm. Tz. prezy wyłączaniu mam pojedynczy sygnał alarmu przy włączaniu podwojny i motocykl jest uzbrojony.

Dodatkowo wyczailem ze wciskajac oba guziki na pilocie przez okolo 4 sekundy włączają mi się awaryjne i tak samo je mpge wyłączyc.

Mam natomiast problem z automatycznym uzbrajaniem sie motocykla. Po wyłączeniu alarmu po jakims czasie gdy stacyjka nie jest na ON alarm mi się sam uzbraja tak po około minucie może dwóch. Czy jest jakaś możliwość albo wydłużenia tego czasu albo wyłączeniu go całkowicie. Przyznam szczerze ze jest to uciążliwe np przy myciu motocykla bo co chwile daje mi sygnał uzbrajania a ja co chwile musze go wyłączać bo jak tego nie zrobie to po chwili mam hałas na całą ulice. Nie wspomne już o tym ze jak takie akcje będe miał na zlotach to mnie wyśmieją :P. Jedynie co to alarm autamatycznie nie uzbraja sie gdy stacyjka jest na ON, ale wtedy jest problem taki ze swiecą swiatła postojowe i akumulator jest obciążony, dlatego pytam czy jest jeszcze jakas inna możliwość wyłączenia tego alarmu. Teoretycznie powinno się dać, niestety nie wiem jak.

Może ktos ma jakies instrukcje obslugi w innych jezykach do tego alarmu i tam to jest jakos wyjaśnione chetnie skorzystam/.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-03 00:46:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-09-23 22:02:38
Posty: 114
Lokalizacja: Wadowice
nie da sie..możesz go tylko przełączyć w tryb serwisowy.

1.rozbruj alarm (kułeczko)
2.włóż kluczyk->przekręć na on
3.wciśnij trujkąt ( na przekręconym kluczyku ) i przytrzymaj asz pipnie
4.możesz wyjąć kluczyk

od tej chwili bedzie pipkał (pojedynczy sygnał) co minute ale możesz z nim robić co chcesz,myć,szarpać,wyjmować akumulator itp. syrena sie nie włączy.

aby spowrotem włączyć normalny tryb wciśnij kułeczko.

ale bajer z tymi awaryjnymi:D musze jutro to sprawdzić!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-03 22:44:35 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Jeśli nie chcemy, żeby alarm przy automatycznym uzbrajaniu się nie włączał czujnika ruchu - należy żółty przewód zewrzeć do masy.

Kolego powyżej - aż oczy łzawią, gdy czyta się Twoją ortografię. Ktoś Cię błędnie poinformował, że ignorancja jest błogosławieństwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-03 23:48:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-09-23 22:02:38
Posty: 114
Lokalizacja: Wadowice
MarcinN napisał(a):
Kolego powyżej - aż oczy łzawią, gdy czyta się Twoją ortografię. Ktoś Cię błędnie poinformował, że ignorancja jest błogosławieństwem.


soreczki...:( tak już mam jak sie spieszę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-02-25 15:38:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-10-07 22:52:01
Posty: 205
Lokalizacja: Żywiec/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 694 667 723
Obecne moto: YZF600R
Ja odgrzebie temat

Mam pytanie czy wie ktoś może jak zresetować PIN w datatoolu? (chyba 3 albo 21) Nie znam starego PINu. Nie proszę o odsyłanie na stronę producenta bo szukałem i nie ma infa na temat zmiany bez wiedzy jaki był stary numer.

Pozdro od zielonego za słownictwo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org