Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-25 17:16:26 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
Operacja: Odrodzenie thundercata zaczela sie ponad 2 tygodnie temu, gdy zawiozlem sprzeta do serwisu Moto-Pasja, polecanego przez wielu znajomych, w tym Tadka z MotoStore w Warszawie.

Zalozenia:
Doprowadzic sprzet do stanu, ktory nie spowoduje moralnego kaca podczas sprzedazy oraz nie uszczupli portfela w stopniu, w ktorym sprzedaz bylaby nieoplacalna. W sklad tego wchodzilo dokladne wyczyszczenie, wyregulowanie, zsynchronizowanie, sprawdzenie i nasmarowanie sprzeta oraz uzupelnienie wszystkich brakow srubkowych/mocowaniowych.

Przebieg zmagań:
Motocykl zawieziony zostal do Falenicy i tamtez zostawiony. Szybki (nick wlasciciela) od razu skrzywil sie, slyszac prace silnika (sam posiadal wczesniej Thundercata).

W ciagu tych 2 tygodni Jacek wielokrotnie dzwonil i dopytywal sie o rozne rzeczy, co ma zostac dodatkowo zrobione i generalnie wszystkie te sprawy, ktore powinny byc w miedzyczasie konsultowane - byly. Plus skladal raporty z bojow. Tak wiec bylem na bieżąco informowany o stanie prac i znikaniu kwot z mojego portfela.

Moje samopoczucie zwiazane z motocyklem z kazdym tygodniem sie pogarszalo, gdy dowiadywalem sie o kolejnych rzeczach do zrobienia, ktorych sam nie zauwazylem wczesniej, albo ktorych nie wylapano w poprzednich serwisach. Na szczescie na koniec zeszlego tygodnia przyszla dobra wiadomosc - pacjent zyje i ma sie lepiej niz mial. Byc moze nawet lepiej niz sie mial kiedykolwiek.

Motocykl odbieram na dniach, poki co jestem chory, ale nie mam zadnego powodu, zeby nie wierzyc w to co uslyszalem, albo zakladac, ze to, co zostalo rzekomo zrobione, faktycznie nie zostalo. 10 lat w branzy, serwis chwalony przez wielu - nie ma co sie spodziewac numerow.

Diagnoza i rezultat operacji:
Lista rzeczy, jakie zostala zrobiona jest pokazna, tak jak i suma, ktora ubyla z mojego konta. 1600 zl nie w kij dmuchal. Wyklonane prace:

1. Pełen przeglad motocykla, w sklad ktorego wchodzi sprawdzenie, smarowanie i ew. wymiana takich elementow jak: tuleje, lozyska, oski, mocowania, regulacje (klamek, sprzegla, hamulcow, pedalow).
2. Regulacja, czyszczenie, synchronizacja gaznikow (w tym rozbiorka gaznikow na czesci).
3. Sprawdzenie i ew. regulacja luzow zaworowych, napiecia lancuszka rozrzadu, sprawdzenie stanu pokrywy zaworowej, zaworow itp. Nie byla koneiczna regulacja zaworow.
4. Sprawdzenie akumulatora i zabezpieczenie stykow.
5. Wymiana oleju silnikowego z filtrem (olej Shell Advance VSX4)
6. Usuniecie drobnego wycieku oleju z dekla rozrzadu (wyciek pojawil sie mniej wiecej tydzien przed wizyta w serwisie). Wczesniej motocykl nie bral w ogole oleju. Nigdy nie musialem dolewac - przez 3 lata eksploatacji !!!
7. Kontrola łożysk głowki ramy
8. Mycie i nasaczanie filtra powietrza
9. Demontaz i montaz ukladu wydechowego - spawanie nieszczelnosci, naprawa mocowan, nowe oryginalne srubki.
10. Wymiana klockow hamulcowych z tylu, sprawdzanie ukladu hamulcowego przod/tyl, odpowietrzanie ukladu tył, wymiana płynow
11. Sprawdzenie oswietlenia motocykla
12. Płyn chłodniczy – sprawdzenie temp. zamarzania i uzupełnienie (0,5 litra)
13. Wymiana filtra paliwa
14. Pomiar ciśnienia sprężania w cylindrach (tutaj troche problemow na niskich obrotach, powyzej 2000 jest ok jak na przebieg i 10 letni motocykl)
15. Przykrecenie airboxu + tuleja ustalajaca (zagubione srubki)
16. Demontaz/montaz obu kol (plus wywazenie) w celu naprostowania felg (nieznaczace podbicie przedniej felgi, dosc krzywa tylna felga byla - jeb..e polskie drogi). Obecnie obie proste.
17. Demontaz/montaz zawieszenia przedniego, sprawdzenie stanu oraz prostowanie lag. Lewa miala drobna krzywizne, prawa wieksza - prawdopodobnie stalo sie to przy moim ostatnim szlifie - pisalem na forum). Obecnie wszystko proste i bez problemow. Motocykl jezdzi prosto.
18. Regulacja naciągu i smarowanie łańcucha napędowego
19. Wymiana śruby kontrującej ośkę przedniego koła (byla wstawiona nieoryginalna, poprzednia zgubiona)
20. Wymiana śrub mocujących przewody hamulcowe
21. Przykręcenie zbiornika paliwa (nie wiem jakim cudem, ale na dniach przed wizyta w serwisie zgubilem (!!!!!!) ta dluga srube mocujaca bak od strony kierownicy)
22. Wymiana śrub mocujących owiewki (na oryginalne), plus zapinki oryginalne do przykręcenia śrub plus wkręty oryginalne do owiewek
23. Wstepne mycie motocykla na koniec i skladanie sprzeta.

Sprzeglo nie wymaga wymiany! Niesamowite :) W motocyklu z przebiegiem ponad 50.000 km :) Biegi wchodza standardowo jak na ten model, nic ponizej normy :)

A zapomnialem - dodatkowo motcykl mial sprawdzana i czyszczona instalacje elektryczna - cewki, przewody, swiece. Swiece tez w bardzo dobrym stanie sa, zreszta byly niedawno wymieniane, a poprzednie mialy prawidlowe zuzycie.


SPORO, nie? :D Czy ktokolwiek z was mial wczesniej taki przeglad? :D

Jesli ktokolwiek z kupujacych bedzie teraz jeczal, czy aby stan motocykla jest ok, to mu... W dupe, jak ja bym chcial miec tak przygotowany przez sprzedajacego motocykl... W dodatku na calosc bede mial papier - rachunek.

I teraz pozostaly jeszcze 2 rzeczy, kosmetyczne. Moja szybka do wymiany oraz lakierowanie/malowanie baku oraz wahacza. Bak jest po prostu porysowany od tankbaga (konkretniej: magnesy). Wahacz ma w jednym miejscu zdarty lakier i rdza sie dostala, nei wiem od czego. No i jeszcze rame w jednym miejscu trzeba oczyscic i przelakierowac.
Teraz zastanawiam sie, czy zostawic to juz przyszlemu wlascicielowi, czy samemu zrobic. Z tym, ze sam bede robil po taniosci (ale nie na odwal sie, czy jakos malo trwale), a przyszly wlasciciel moglby sobie w tym temacie pofantazjowac i np. kolor zmienic, czy jakis aerograf dolozyc.

Jak byscie woleli?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Thundercat: Reborn
PostNapisane: 2008-02-25 17:16:26 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-25 18:16:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-03-06 09:44:52
Posty: 1040
Lokalizacja: Warszawa
w sumie to z jednej strony możesz pomalować a z drugiej strony jak go prze lakierujesz wahacz i rame to mogą sie ciebie czepiać że miał dzwon nie wiadomo jakiego ale wybur należy chyba raczej do ciebie a ta z ciekawości spytam ile będziesz chciał za to cacko też bym chciał mieć taki przegląd.
Jak możesz to daj namiary na tego gościa i adres. :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-25 20:13:36 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
czy ja dobrze czytam? sprzedajesz motor???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-25 20:43:25 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2007-11-04 21:11:26
Posty: 115
Lokalizacja: Kłodzko
Możesz mi powiedzieć ile dałeś za śrubki do plastików??

Jak to możliwe to chciał bym komplet śrubek, tzn, wszystkie trzymajace plastiki oprócz przedniego błotnika i te metalowe blaszki w które sie wkręcą śrubki.

Jak byś mógł sie dowiedzieć cenę był bym wdzięczny, nawet bardzo ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-26 10:34:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4617
Obecne moto: jamaha pw 50
Czyli polecasz ten serwis? Bo zastanawiałem się właśnie, czy oddawać do Yamahy czy szukać jakiegoś innego, bo tez potrzebuje zrobic kilka rzeczy. To zapodaj kontakt i adres.
A co do malowania to jakbym był kupującym wolałbym to widzieć przed kupnem i samemu zrobić tak jak będę chciał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-26 18:53:38 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2007-04-18 12:11:09
Posty: 240
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Ja na twoim miejscu bym nie malował(jak juz jest malowane to nie wiesz co bylo pod lakierem). Chyba ze kupujący Tobie to zleci.
Wątpie zeby ktoś zmieniał ten kolor-kot wyglada bardzo zgrabnie w tym malowaniu :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-26 22:46:08 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
Serwis: Moto Pasja, Warszawa Falenica, Szybki (Jacek Szczepanik), 872 21 22 602 614 809, szybki_spd@wp.pl

Za srubke wyszlo chyba ok. 6 zl.

Za motocykl bede chcial ok. 9 tys. Do drobnej negocjacji.

O sprzedazy pisalem juz dawno, po prostu czas sie przesiasc na cos nowszego. Tcat jednak odpada, bo pewne jego wady sa dla mnie trudne do dalszego akceptowania. Wybor padl na FZ6 Fazera, czyli niejako zostaje w rodzinie. Wersja 2006 rok, z przebiegiem max 5000 km. W niezluch cenach chodza teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-26 22:47:38 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
PS. Koma - uzywaj przecinkow pliz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-26 23:31:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-09-22 20:05:58
Posty: 1077
Lokalizacja: Ełk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki SV1000S
O jakie wady chodzi?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-26 23:51:37 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-03-06 09:44:52
Posty: 1040
Lokalizacja: Warszawa
w końcu od 1996 roku mało sie zmieniło w tym modelu heh


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-27 00:14:51 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
O wady eksploatacyjne, a nie motocyklowe. Owiewki, nienormalna kierownica, brak mozliwosci dodania kufra. Pozycja za kierownica, choc ta w najmniejszym stopniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-27 09:44:24 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2006-02-19 22:30:22
Posty: 568
Lokalizacja: Limanowa
Nie moja sprawa, ale nie rozumie po co włożyłeś kase jak moto sprzedajesz? Nie wiem czy świadczy to o Twoim szaleństwie i dobrym sercu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-27 10:46:30 
Założyciel forum

Dołączył(a): 2005-06-15 18:42:35
Posty: 738
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Brak.
Swiadczy to o mojej moralnosci :) Poza tym nie chce miec pozniej na glowie czlowieka, ktory bedzie mi marudzil, ze jest cos do zrobienia :)

Przebieg moto jest w tej chwili cos okolo 55.000 km, a ze nie chce krecic licznika, to musialem wszystko zrobic na tip top, zeby ktos sie tym motocyklem zainteresowal, w obliczu rzeszy 10-letnich pojazdow z przebiegami o polowe mniejszymi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-27 12:16:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-09-22 20:05:58
Posty: 1077
Lokalizacja: Ełk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki SV1000S
Z tego co wiem jesteś adminem tego forum. Myślę ,że i założycielem.
Powiedz kto będzie teraz naszym "aniołem stróżem" ? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-02-27 13:01:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4617
Obecne moto: jamaha pw 50
Jack interesuje mnie ile zapłaciłeś za punkt 2 i 3 z tego co robiłeś w serwisie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org