Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-04-06 15:58:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-03-30 22:04:55
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: czerwony
Witam forumowiczów,

Noszę się z zamiarem zakupu moto, a dokładniej kilo-fazera i chciałbym zasięgnąć Waszej wiedzy w tej materii. Mianowicie, chciałbym się dowiedzieć jakie znaczące różnice są między fazerem 1000, tego z lat 01-05 a FZ1, dodam, że 3 sezony takim jeździłem, a z FZ1, z którym niestety nie mam żadnego doświadczenia, jedynie artykuły w prasie i forum. Zastanawiam się głównie nad różnicą w gabarytach, czy czasami straszy model nie jest większy, jak wygląda sprawa z pasażerem na tylnej kanapie, czy jest duża różnica w mocy i jak wygląda ochrona przed wiatrem w Fz1? Ogólnie używam, tzn. będę używać moto do krótkiej turystyki i weekendowych wypadów za miasto i zachodzę w głowę na który model się zdecydować... Może są osoby które miały przyjemność posiadania lub użytkowania tych dwóch modeli i podzielą się swoimi spostrzeżeniami:)

Z góry dziękuję,
Grzesiek,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-06 15:58:30 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2013-04-09 23:50:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-01-24 11:17:26
Posty: 9
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Witam Witam :D
ciesze się tak bo moge Ci pomóc a własnie siedzę z szkalnicą dobrej rozrzedzonej coli i chętnie Ci opowiem o mioch doświadczeniach :wink:

Dwa sezony śmigałem na FZS 1000 '05 i teraz będzie trzeci na FZ1, także porównanie jest. Jakby Ci sie nie chciało czytać do końca to już podpowiadam, że stara fazera wypada bardzo blado przy FZ1, skośnookie się postarali :) , choć nie wszystko niestety jest lepsze.
Z plusów FZ1: dużo lepsze hamulce, w mojej indywidualnej opinii zatrzymuje się szybciej, dozowanie jest bardziej wyczuwalne, zawieszenie bardziej sztywne przez co precyzyjniejsze prowadzenie, wieksza łatwość składania go w winkle i mozliwość "sterowania" w złożeniach, stara fazera wg mine miała tendencję do "pływania" czego w nowej nie ma, kolano w fzs to było wyzwanie jak skok ze spadochronu a w FZ1 jest to wręcz naturalne bez żadnych oporów (znaczenie jednak tu mają oczywiście opony - ja używam potorówek). Wyczuwalna jest też różnica w masie, FZ1 jest lżejszy. Z tego co piszesz kolejne radu mogą Ci sie nie przydać ale :mrgreen: fzs był bardzo trudny do utrzymania przy dłuższej gumie, zaczynało go miotać, ciężko było to opanować, mimo zmian zębatek, rodzaju opon i ciśnienia, w FZ1 jest dużo prościej ale jak nawierzchnia jest w miare równa na gumie prowadzi sie lepiej niż na dwóch :twisted:
Wg mnie skrzynia również pracuje precyzyjniej jednak i tak głośno :(
Z minusów (póki "cola" nie zacznie działać) :wink:
fzs-a oddawała moc bardzo równo wręcz liniowo- gaźniki- moc zawsze była pod ręką i nigdy jej nie brakowało, w fz1 niestety do około 8000 tys nic sie nie dzieje a później jest "ostro", po przesiadce ze dwa tygodnie nie potrafiłem jej na gume poderwać, i bałem się złożyć w winkle głębiej, ale jak już się przyzwyczaisz to nie robi to zadnego problemu. Ogólnie uważam że zdecydowanie lepszym motocyklem jest FZ1. Choć bardzo miło i sentymentalnie wspominam FZSe 8) Ważnym czynnikiem jest, iż raczej nie używam moto turystycznie tylko bardziej uniwersalnie. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało :)
pozdro
Qurass


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org