Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-29 14:13:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-12 22:06:53
Posty: 19
Lokalizacja: Żuławy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 N
Zawsze komplet strój tekstylny. A więc kurtka z protektorami, spodnie z protektorami, rękawice, buty z ochraniaczami, kask + kominiarka i... zatyczki do uszu (ale tylko poza miastem - bowiem słuch ma się jeden).

Pogoda nie wybiera.
A co do bezpieczeństwa, gotowania itp... każdy jest kowalem własnego losu i jeździ jak chce, kiedy chce i gdzie chce... ;)
I nie ma co na siłę nikogo zmuszać do jazdy w strojach moto skoro nie ma takiej ochoty. Jak ma chęć to i nawet niech sobie w kąpielówkach/stroju dwu- lub jedno- częściowym (kobiety) śmiga po mieście... Wszystko do pierwszego szlifa, bólu podczas gojenia ran i zwalania strupów jak się tylko na tym skończy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-29 14:13:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-07-29 14:27:30 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Wszyscy mówią że to pierwszego szlifa, ja się z tym nie zgodzę miałem kiedyś szlifa właśnie bez stroju (przez własną głupotę). Ale jak chce się przejechać prędkością patrolową po wiosce to nie będę się ubierał jak rycerz w pełną zbroję. Natomiast zawszę jak lecę gdzieś dalej zakładam strój.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-29 17:26:33 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Wczoraj w 1,5h w trasie. Machałem wielu motocyklistom i wszyscy byli ubrani w moto ciuchy. To budujące zwłaszcza, że ja z plecaczkiem jechaliśmy ubrani od stóp do głów (buty, ochraniacze, spodnie, kurtka, rękawice, kominiarka, kask).
Po przyjechaniu koszulkę miałem mokrą jak po praniu (niestety zapomnieliśmy koszulek termo na ten wyjazd :/ )
Jednak już po przyjeździe jechaliśmy puszką i w trasie widzieliśmy dwóch motocyklistów którzy kurtki mieli złożone na zadupkach pajączkami - widocznie już nie dawali rady (rejestracje bardzo "z daleka" więc może nie mieli tylko 1,5h jazdy)

Ale po mieście jednak wiele "zdrapek" jeździ. Ja tak nie potrafię. Wybieram auto.

Pozdrawiam chłodno wszystkich "gotujących" się motocyklistów prawidłowo ubranych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 07:43:06 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-05-15 10:13:55
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GSF 1250
Podczas jazdy w wczorajszym piecu zauważyłem, że nieco lepiej się jechało z zapiętą kurtką i nieco przymkniętą wentylacją - choćby dlatego że nie dogrzewałeś się powietrzem z otoczenia, choć przy prędkościach "niekorkowych" już się pojawiał efekt chłodzący.

Ale i tak wolę pogodę bardziej wiosenną...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 10:40:03 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-09 09:23:52
Posty: 181
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer8
Jak jeżdżę po mieście np. do pracy to zakładam kurtkę mesh alpiny, koszulę, zwykłe jeansy i pod nie protektory na kolana i goleń, kask otwarty (super sprawa na miasto - polecam), rękawice perforowane i krótkie buty na moto. Jak jadę gdzieś dalej to jeansy zmieniam na mottowear z protektorami na kolana i biodra, koszulkę termiczną i kask szczękowy. Podobnie jak większość jak jadę jest fajny przewiew ale jak stanę na światłach to i tak jest jak w piecu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 11:31:23 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
kask otwarty to fajna sprawa ale do 30 stopni- jak jest tak goraco jak wczoraj wolalem jezdzic z zamknieta szyba i wlotami i bylo chlodniej niz z otwarta...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 12:17:09 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Wczoraj po ponad godzinnej jeździe po mieście byłem juz tak zmęczony i mokry, że miałem dość. Jak wyjechałem na trasę poza miasto to przez przypadek nawet miśków na motocyklach pozdrowiłem. Ale nie odpowiedzieli :shock: :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 15:31:51 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-01-31 17:23:24
Posty: 36
Lokalizacja: Podkarpacie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
caly kombinezon buty dlugie rekawiczki letnie i daje sie rade z termo gaciami hehe ;p

ostatnio tez pozdrowiłem misków i odpowiedzieli ! ;d hah


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 16:32:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
jak jeszcze mnie moto jeździł to też mi się zdarzyło pozdrowić klika razy miśków i zawsze odpowiedzieli...

co do jazdy w upały proponuję nago ino trzeba uważać żeby "kolega" spomiędzy nóg się nie wydostał i nie oparzył się o dekle silnika buahaha

jest lato więc jest gorąco a człowiek się poci, niezależnie jak się ubierze....

zwykłe spodnie, może nawet 3/4, do tego ochraniacze kolan. krótkie buty, krótkie rękawiczki, kurtka mesh albo zbroja. To można zrobić żeby było mniej gorąco a w miarę bezpiecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-30 22:36:27 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-07 12:55:19
Posty: 132
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Blackberry
Obecne moto: FZ6-S
A ja tam nie daję się przegrzać, jak jest 30+ to się nie pierniczę i jeżdzę do pracy w tym czym chodzę czyli koszulka + jeansy, do tego długie rekawice, buty krótkie, kask nolana 43air (tylko blenda opuszczona) i plecak alpine tech aero (bez żółwia) na plecy i prędkości skuterowe. Jest może ryzykownie ale odczuwalnie komfortowo po mieście. W kufrze oczywiscie profilaktycznie pełen tekstyl i kondon w pogotowiu w razie jakby pogoda zrobiła się dynamiczna. ;)
ps. W trasę lub tor zawsze tekstyl+termosy pod spód.
ps2. ostatnio śni mi się po nocach że śmigam na moto ubrany w garnitur i jadę tak sobie w krawacie do roboty... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-01 21:05:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-09-24 17:27:41
Posty: 149
Lokalizacja: okolice Częstochowy :-)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer s2
a, ja jak się gdzieś wybieram to w zależności od dystansu pokonywanego
jak jadę ,,po bułki do sklepu'' to nie myślę o zakładaniu całego stroju tylko jadę w czym jestem :D . a jak jadę troszkę dalej to zakładam bluzę i dżinsy , :D a jak jadę jeszcze dalej to komplet zakładam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-02 12:12:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-09 20:07:09
Posty: 110
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Wróciłem z urlopu z Chorwacji i powiem Wam że ciuchów motocyklowych to oni chyba w ogóle nie znają :) Motocykli, skuterów 100 razy więcej niż u nas a wszyscy poubierani raczej plażowo. Dodatkowo wydaje mi się że u nas to max rozwagi na drogach a tam sami szaleńcy. Dosłownie. I jakoś żyją i cieszą się śmiganiem.
Do tej pory w upał przesiadałem się do samochodu ale teraz walę to, koszulka, spodenki, maksimum rozwagi i "nie zsiadam z moto". Jak ma mnie coś trafić to i na spacerze z psem trafi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-03 18:29:09 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Gregor72
jeden całe życie w klapkach bez kasku po tropikalnej wyspie przelata i umrze... ze starości :)
Inny w kombi i pełnej zbroi odjedzie bo ktoś mu wymusi...
Nie ma reguły, ale strzeżonego... coś tam strzeże (na bakier z tym trochę jestem :) )

Fakt jest taki : mój tyłek i chronię go tak jak uważam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-03 23:07:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-05-29 11:10:59
Posty: 24
Lokalizacja: Łęczyca woj. łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Na górę polecam buzer. Przewiewny....no i dobrze chroni...wiadomo :sniper:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-04 22:38:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-10-03 18:12:47
Posty: 78
Lokalizacja: Wielkopolska/Stęszew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: MT 10
OOOOOOO zgrozo, jak czytam tu kolegow. Gratuluje odwagi, wasza sprawa jak sie ubieracie, ale po ostatnim wypadku jaki widzialem (smiertelny) nie zamierzam igac kiedy bedzie ten gorszy dzien kiedy mam miec slizg. Nwet po bulki jedziesz 60 kmh auto z boku wyjezdza slizg i ....... kosci nogi na wierzchu. Widzialem!! Jak mam 3km po bulki jade rowerem a dalej to mottowear jeans full protektor i kurtka skora alpiny buty smx5 rekawice vanucci, dalej to kombi dainese skora, latem najlepiej sie jezdzi w skorze jak dla mnie,tylko zakladanie tych spodni to koszmar. Podczas jazdy jest dobrze a w korkach cieplo od silnika tak szybko nie dociera. Na jesien kupuje nowego dainesa skore ale spodnie bardziej turystyk i nie zamierzam w niczym innym jezdzic. Sorry za bledy ale mam problemy z komp


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org