Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-08-05 00:08:18 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-05-25 12:35:01
Posty: 39
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Zawsze przykładałem dużą wagę do ubioru na moto i nigdy nie wyjeżdżam bez pełnej ochrony.
Parę tygodni temu przekonałem się, że to miało sens.
Zaliczyłem szlifa w takim miejscu i w takich okolicznościach, że nigdy w życiu bym tego nie przewidział.
Dzięki temu, że miałem wtedy na sobie skórę (mimo dość wysokiej temperatury), teraz chodzę na własnych nogach.
Bez moto-ciuchów pożegnał bym się z kolanem, a tak "tylko" zaliczyłem uraz z którego wyszedłem po miesiącu.

Obecnie jeżdżę w upały w letniej kurtce Helda, która spisuje się lepiej niż zbroja (bardziej przewiewna, bezpieczniejsza, wygodniejsza), jeansach z kevlarem i ochraniaczami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-08-05 00:08:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-01-12 14:34:33 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-08-26 15:31:33
Posty: 416
Lokalizacja: Firlej/Newport
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 726578606
Obecne moto: fzs 600 99r.
a co myslicie panowie o jezdzeniu w zbroi jak np ta - http://allegro.pl/zbroja-zbroje-buzer-d ... 35826.html Pojezdziłem troche w lecie w mojej kurtałce i doszedłem do wniosku ze kompletnie nie nadaje sie do jazdy powyżej 25stopni( kurtka nie ja). jakie sa wasze opinie na temat zbroi? są wygodne/bezpieczne?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-12 14:44:24 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-05-20 00:22:27
Posty: 401
Lokalizacja: Idzikowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Ja jeżdziłem w tym roku pierwszy sezon w zbroi fox titan sport i jak dla mnie to rewelacja;) Poruszałem się w niej głównie po mieście i okolicach (raz dalszy wypad). Na dalsze trasy jednak wolałbym założyć kurtke. Wentylacja jak w bajce, co do bezpieczeństwa się nie wypowiem ale wydaje mi się że na pewno kurtka lepiej ochroni w razie wypadku. Zbroja mimo ze ma wiele regulacji to jest zrobiona na siatce i przy glebie na pewno wszystkie protektory sie poprzesuwają. No i zapomniałem dodać że zbroja daje + 10 pkt do szpanu hehe


Podsumowując zbroja idealna rzecz na jazdę po mieście w upały na dalszą trasę chyba bym jednak bał się założyć ale to kwestia podejścia. Z doświadczenia wiem że większość zbroi jest źle skrojona niedopasowana uwierająca itp itd. Wg mnie wygoda w zbroi to pierwszorzędna rzecz. Przymierzyłem wiele zbroi i idealnie dopasowane były tylko Fox i alpinestars bionic. Te zbroje za 200-300 zł nie nadają się do niczego.. Nie wiem kto je projektowal.
Datex nie odbiega od ogółu. Ale najlepiej sam przymierz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-12 15:29:05 
Podkopnik ma rację. Sam mierzyłem i lipa, że hej ze zbrojami.

Wracając do tematu głównego ... ja przy 8 stopniach na dworze przewiałem sobie trochę szyję (tzn. wszystko było ok ale wiało po niej zimno) mimo, że miałem kołnierz, który czasem też w lecie używałem ... taki dość wydaje się gruby ale jednak za niską ma stójką ... w dolnej linii kasku dawało po szyji - dlatego już nie jeżdżę .. chyba, że kiedyś kupię lepszy (wyższy i grubszy) kołnierz lub taką kominiarkę co jest gruba i schodzi poniżej szyji.


Góra
  
 
PostNapisane: 2014-01-12 16:55:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-07-26 10:28:06
Posty: 267
Lokalizacja: Kraków + Bełchatów
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Mam
Obecne moto: FZS 1000
http://allegro.pl/kurtka-mesh-na-lato-s ... 38362.html

Ja mam taką kurteczkę i latem nawet przy 30*C jest znośnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-12 22:59:47 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
w zbroi jest super śmigać dla mnie rozmiar podpasował chyba idealnie bo nic nie ciśnie i nie jest luźne. w chłodniejsze dni zakładam bluzę forumową na zbroję i jest git a w ciepłe pod spód tylko termoaktywną bluzę ;). co do bezpieczeństwa nie testowałem i mam nadzieję nie będę musiał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-13 00:28:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
kris 1990 napisał(a):
a co myslicie panowie o jezdzeniu w zbroi jak np ta - http://allegro.pl/zbroja-zbroje-buzer-d ... 35826.html Pojezdziłem troche w lecie w mojej kurtałce i doszedłem do wniosku ze kompletnie nie nadaje sie do jazdy powyżej 25stopni( kurtka nie ja). jakie sa wasze opinie na temat zbroi? są wygodne/bezpieczne?

Zaraz po kupnie pierwszego motocykla zakupiłem podobną, bo z kasą było słabo a chciałem być chroniony.
Ogólnie zbroja w jeździe nie przeszkadza, fakt nie można się po plecach podrapać, ale to chyba nie o to chodzi.
Zbroja prócz ceny ma według mnie same minusy, bo:
1)ze względu na ochraniacze jest w niej ciepło na postoju
2)podczas jazdy powyżej 40-50km/h jest wręcz zimno - także trzeba stosować bluzę/cienką kurtkę na wierzch (przynajmniej mnie było chłodno, raz gdy temperatura skoczyła w okolice 40 było akurat)
3)zakładanie jest upierdliwe (szczególnie gdy jeszcze trzeba założyć coś na wierzch)
4)osobiście nie stwierdziłem - ale zaszłyszałem od kilku znajomych, że podobno w zbroi podczas upadku mogą oderwać/przekrzywić się ochraniacze, a ta siatka słabo chroni raczej :P Patzrąc na konstrukcję myślę że to możliwe, szczególnie jak wszystko mocno nie dolega.
5)jest strasznie nieporęczna po zdjęciu
W tamtym czasie była to jedyna opcja (bo nie ma kurtały dobrej w tej cenie), trzymam ja jeszcze w szafie bo zdarza mi się użyć (głównie pożyczać :P ).

Co proponuje w zamian?
Ja zakupiłem kurtkę skórzaną do kombinezonu RST Razor, ma takie fajne otworki na klatce i rękawach także nie jest w niej zbyt ciepło już powyżej 40km/h (co według mnie nie jest zbyt trudne do osiągnięcia). Zawsze można też mieć ją lekko rozpiętą pod szyją.
W dłuższe trasy pod spód idzie koszulka która lepiej odprowadza wilgoć z ciała.
Zakłada się ją 30 razy szybciej niż zbroję i ludzie krzywo nie patrzą :P
Jak chcesz jeździć z prędkością mniejszą to polecam rower - nie jestem fanem ale w rozkopanej i wiecznie zakorkowanej Łodzi sprawdza się niestety ciut lepiej niż motocykl :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-01-13 09:32:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
na temat zbroi trzeba stworzyć lub podpiąć się pod inny temat :D
co do jazdy to jeszcze "jeżdżę". w grudniu zrobiłem ponad 265km a styczniu mam już ok 80km, ubiór to pełen komplet bez butów bo nie posiadam i latam z glanach. Jest "ciepło" zwłaszcza, że mam podgrzewane manetki, dobre rękawice, rewelacyjną kurtkę, dziadowskie spodnie (których chcę się jak najszybciej pozbyć)
i do tego albo termoaktywne spodnie lub kalesony (kalesony chyba cieplejsze). Jedno co powoduje, że nie jest zimno to prędkość, raczej nie latam szybciej niż 70-80max, bo powyżej 150 już chyba nic by mi nie pomogło :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-11 08:37:06 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-03-19 18:02:34
Posty: 52
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz 6 2oo4 r.
Ja szczerze polecam jazdę w pełnym rynsztunku. Osobiście w pewien ciepły dzień wybrałem się na moto w zwykłych dżinach, miałem ślizg po asfalcie. Konsekwencje takie iż dżins "zlał" mi się z kolanem ..

W ciepłym troszkę trzeba pocierpieć ale zawsze lepiej się rozpiąć i troszkę gotować niż potem żałować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-14 15:19:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-12-19 15:00:53
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Zgadzam się z siwym, a jeśli chodzi o pocenie to sugeruję jako pierwszą warstwę zakładać zawsze bieliznę termoaktywną ja mam kilka sztuk takich koszulek z getrami http://skimarket.pl/komplety-meskie,c71.html oczywiście na zimniejsze dni, spisują się doskonale.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org