Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-02-16 17:41:51 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-02-15 16:37:29
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
glenroy napisał(a):
zjadarka napisał(a):
Ciekawy jestem jakie są różnice między FZ6 a S2?

Wizualnie, delikatnie zmieniona owiewka i wskaźniki żywcem wyciągnięte z FZ1 :). Technicznie, noo tutaj już trochę można trochę wymienić, powiedzmy sobie tak, że do końca 2006 roku był tylko jeden FZ6, taki jakiego wszyscy go znają, 98KM itp :). Z końcem 2006 roku pojawiły się dwie wersje, zwykły FZ6 i FZ6 S2. FZ6 to dokładnie to samo, co było produkowane w latach poprzednich, tylko ze zubożonym silnikiem, zamiast 98KM ma ich 78.
S2 -czyli "stage 2" to już grubsza modyfikacja, dla poprawy reakcji na gaz i poprawy środkowego zakresu dostał system podwójnych wtryskiwaczy, kontrolowanych przez 32 bitowy ECU o zmienionej względem poprzednika mapie zapłonów. Jako, że silnik dostał wigoru, dla równowagi poprawiono też zawieszenie, z tyłu pracuje lekki aluminiowy wahacz, przód też zastąpiono aluminium. Teraz jak już moto jedzie i prowadzi się jak należy, trzeba to jakoś zatrzymać :) więc do łask wróciły doskonale znane z FZS-ów i sportowych modeli, zaciski typu monoblock.
Do tego wszystkiego S2 ma obniżone siedzenie pasażera i zmodyfikowany wydech.

To było by na tyle co wiem, i co udało mi się wynaleźć w sieci :).


Więc jak brać fazera to tylko S2, w sumie dobrze, bo najbardziej mi się podobał.

glenroy napisał(a):
siwy2712 napisał(a):
Na eSce SV nadgarstki bolą i jest mało wygodny w porównaniu z Fazerem.

SV ma clip-on'y i głównie przez to przyjmujemy pozycję jak na typowym sporcie, co niestety mocno odczuwają nasze nadgarstki :roll:


Można kupić podwyższone cilipony, albo też założyć kierownicę z N-ki ;) Widziałem też gdzieś kolesia na SV z kierownicą od sumo :D Dla chcącego nic trudnego ;)

Zastanawiam się jeszcze nad Hornetem po lifcie (rocznik 2007 w górę), koników ciut więcej a jest bardziej zwarty i sporo lżejszy od fazera. To może być dosyć ciekawa maszyna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-16 17:41:51 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2014-02-17 09:07:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-03-19 18:02:34
Posty: 52
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz 6 2oo4 r.
Hornet, zacna maszyna. Poszukiwałem takiego zamiast SV ale na 8 egzemplarzy tylko jeden był prosty ale niestety anglik=zgnitek.

-- 2014-02-17 08:09:37 --

siwy2712 napisał(a):
Hornet, zacna maszyna. Poszukiwałem takiego zamiast SV ale na 8 egzemplarzy tylko jeden był prosty ale niestety anglik=zgnitek.



Hornet, wydaje się mały w porównaniu z fazerem ( lub tylko ja miałem takie odczucie ).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-02-17 09:36:33 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2014-02-15 16:37:29
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
siwy2712 napisał(a):
Hornet, wydaje się mały w porównaniu z fazerem ( lub tylko ja miałem takie odczucie ).


Jest mniejszy, ale gdyby porównywać golasy do siebie, pewnie okazałby się niedużo mniejszy. Jak dla mnie to, że jest mały to tylko zaleta. Gorzej z moim plecaczkiem ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org