Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-03-23 23:58:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Dawid125 przezroczysty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-23 23:58:08 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-03-24 12:15:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
aczkolwiek wpadający w biały :)

tyle dodam od siebie... i faktycznie jest bardzo dobry :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 12:44:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3828
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ahamay napisał(a):
stąd ludzie rzucają się na puszki z lidla po 5 zł i kupują na raz 10 żeby myć w sezonie łańcuch

ja myję lańcuch raz w sezonie - na samym początku po to żeby zmyć z niego kurz. potem smaruję jedynie. nie mam problemów z uwalonym łańcuchem, gdyż smaruję jedynie w okolicach oringów. widziałem ludzi którzy smar traktowali jak farbę, walili po bokach, od góry, na płaskie elementy.... smar musi być tylko tam, gdzie łańcuch się "zgina" i to też w umiarkowanej ilości, lepiej do 300km nasmarować ciut niż co 600 opakować łańcuch w grubą powłoczkę smaru.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 13:11:14 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Temat jest żeby luźno wymieniać poglądy i doświadczenia odnośnie smarowania.

Naskakiwanie na kogoś, że się nie zna jest lekko mówiąc niegrzeczne bo wystarczy wziąć do ręki serwisówkę do FZS z rocznika 1998 i przeczytać

Cytuj:
Recommended lubricant
Engine oil or chain lubricant suitable
for O-ring chains


Lub inne serwisówki i instrukcje obsługi gdzie obok jest jeszcze wymieniany z powodzeniem ciężki olej przekładniowy.

Osobiście używam od dziesiątek tys. km oleju przekładniowego i mi to pasuje.

Faktycznie ludzie walą smarem wszędzie, jak zobaczyłem "byłą" na allegro i na zdjęciach łańcuch wysmarowany z każdej strony to aż smutłem :(

Lwg.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-24 22:16:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 389
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Miałem się już nie odzywać, ale nie zgodzę się ze smarowaniem łańcucha olejem silnikowym. Sorry nie przekonasz mnie do tej idei, lecz jak powiedziałem wcześniej Twoja sprawa i nic mi do tego. Natomiast moje pytanie w pierwszym poście brzmiało;
Cytuj:
Chciałem uzyskać odpowiedź na pytanie: czy łańcuch wydobyty z opakowania i zmieniony jest gotowy do użycia, czy należy go dodatkowo wymyć i od nowa nasmarować?

Nie pytałem czym, tylko czy w ogóle smarować . Jeśli poczułeś się urażony moimi wypowiedziami to przepraszam. Nie to było moim zamierzeniem.
Pozdrawiam Robert.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-25 10:25:16 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
ja robię tak jak misiakw,niektórzy myślą że to farba do malowania :) kiedyś przeczytałem mądrego posta i posmarowałem olejem efekt wiadomy wszystko ubryzgane olejem a łańcuch po 20km suchy :wink:,olejem to sobie można rowerowy łańcuch smarować, rada nie wierzyć we wszystko co się przeczyta na forach,taki sam mit że w fz6 siedzenie gorące bzdura


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-25 12:00:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Ja kiedys popelnialem ten blad, ze dawalem duzo smaru, az lancuch z boku byl bialy. A to jeszcze gorzej bo zbiera sie do tego kurz. Teraz po smarowaniu jezeli cos na brzegi wyjdzie to scieram od razu. I jest porzadek. Zauwazcie ze kiedys moze w WSKach olej silnikowy byl dobrym i w zasadzie jedynym srodkiem smarnym bo siec sprzedazy profesjonalnych srodkow nie byla tak rozwinieta jak dzis. A teraz maszyny maja duzo wieksza moc wiec i smarom stawia sie wyzsze wymagania. Swiat idzie do przodu :whistle:
Ron napisał(a):
olejem to sobie można rowerowy łańcuch smarować, rada nie wierzyć we wszystko co się przeczyta na forach,taki sam mit że w fz6 siedzenie gorące bzdura

Zgadza sie, a to z wydechami zgadza sie podwójnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org