Forum Yamaha Fazer, Yamaha Thundercat
http://www.motocykl.org/

Regulacja sprzęgła.
http://www.motocykl.org/viewtopic.php?f=20&t=19040
Strona 1 z 1

Autor:  danielo [ 2015-10-29 14:49:06 ]
Tytuł:  Regulacja sprzęgła.

Witam pytanie może banalne ale mimo to się zapytam. Ustawiłem sprzęgło na lince pokrętłem przy klamce tak żeby bardzo szybko łapało czyli motor ruszał zaraz po puszczeniu klamki. I teraz takie moje pytanie czy coś się stanie ze sprzęgłem są jakieś tego konsekwencję pogorszenie trakcji?Pytam jako laik i darujcie sobie zbędne komentarze. Za treściwe z góry dziękuję.Pozdrawiam!!!

Autor:  sebamilan [ 2015-10-29 23:03:56 ]
Tytuł:  Re: Odp: Regulacja sprzęgła.

Tak ma być. Sprzęgło ma zaczynać łapać prawie od razu po odpuszczeniu z maksymalnie scisnietej klamki. Upewnij się tylko że całkowicie wysprzegla jak masz klamkę scisnieta na maksa. Jak ciągnie to trzeba trochę podciągnąć sprzęgło.

Autor:  Panocek [ 2015-10-30 09:00:28 ]
Tytuł:  Re: Odp: Regulacja sprzęgła.

sebamilan napisał(a):
Tak ma być. Sprzęgło ma zaczynać łapać prawie od razu po odpuszczeniu z maksymalnie scisnietej klamki. Upewnij się tylko że całkowicie wysprzegla jak masz klamkę scisnieta na maksa. Jak ciągnie to trzeba trochę podciągnąć sprzęgło.


Jako że linka z czasem się wyciąga, warto też co jakiś czas sprawdzać czy nie zaczynają się problemy z wysprzęglaniem, trudności z wrzuceniem neutrala to pierwszy objaw nie do końca rozklejonych tarcz... przynajmniej w FZS

Autor:  danielo [ 2015-10-30 16:30:48 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Pojeździłem dziś o niebo lepiej się rusza biegi wchodzą gładko i z redukcją nie ma problemu. Raz jeszcze dzięki za odpowiedź.

Autor:  kaszŁu [ 2018-05-21 11:11:37 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Podepnę się tutaj. Wczoraj po tygodniowej przerwie od moto miałem to wykorzystania całą niedziele na jazdę. Nie obyło się jednak bez problemów.
Przekręcam kluczyk, pompa chodzi, starter- > silnik ładnie kręci ale nie odpala. Po przekręceniu kluczyka na wyświetlaczu zamiast całkowitego przebiegu wyświetliła się cyfra „19”. Na naszym forum nic na ten temat nie znalazłem ale na europejskim ktoś spotkał się z tym problemem – error code 19. Padły hasła : stojak boczny, wyłącznik silnika, przełącznik sprzęgła. Dla pewności odłączyłem klemę od aku, wyczyściłem czujnik stopki – dalej dupa. Zabrałem się za klamkę sprzęgła. I tutaj znalazłem źródło problemu. Silnik odpalał tylko w momencie zaciśniętej klamki, kiedy puszczałem klamkę moto gasło. Czujnik przy klamce wydawał się ok, więc zacząłem kręcić regulacją. Metodą prób i błędów udało się wyregulować ale zostały mi pytania w głowie.
Pierwsze : Co może być przyczyną takiej usterki ? (zakładając że po moją nieobecność nikt nie bawił się regulacją sprzęgła)
Drugie : Czy to normalne że czasem linka się lekko wyciągnie i trzeba ją wyregulować ?
Trzecie : Kończy się sprzęgło, czekają Cię wydatki ?

Autor:  tuzmen [ 2018-05-21 11:34:40 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Czy sprawdzałeś tez
stojak boczny, wyłącznik silnika, przełącznik sprzęgła

Autor:  kaszŁu [ 2018-05-21 12:09:11 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Tuzmen dla mnie stojak boczny = czujnik stopki bocznej ( czytaj z angielskiego na nasze). Zobaczyłem że jest trocha usmarowana to potraktowałem ją naftą, ten bolec od krańcówki też przepłukałem kilka razy na zmianę czyszcząc i wycierając do czysta.
Jeżeli dobrze kombinuje to jeżeli czujnik stopki byłby uszkodzony to silnik w ogóle by nie kręcił. Oprócz tego co napisałem wyżej nie sprawdzałem tylko przycisku startera/rozrusznika, mam akcesoryjna kierownice i bóg wie jak to ktoś wcześniej na niej poskładał przyrządy sterownicze. Z czasem też tam zajrzę. Na tą chwilę męczy mnie ta linka

Autor:  tuzmen [ 2018-05-21 13:51:48 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Regulacja linki sprzęgła kończy się na etapie ustawienia odpowieniego luzu, tyle.
Jeśłi ten luz ci się kasuje/zwiększa, zobacz czy
- linka sie nie urywa
- czy kontry przy kierownicy i na pokrywie sprzęgła są dokręcone
- jeśli wszystko ok, a luz ci się zmienia to przyczyna może być trudniejsza do zdiagnozowania i bez zaglądania do sprzęgła się nie dowiesz

Z tego co pisałeś to silnik gasł przy puszczaniu sprzęgła, w takiej sytuacji tylko info o wysuniętej stopce bocznej mogło by awaryjnie wyłączać silnik.

Autor:  misiakw [ 2018-05-22 10:28:07 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

kaszŁu napisał(a):
Co może być przyczyną takiej usterki ? (zakładając że po moją nieobecność nikt nie bawił się regulacją sprzęgła)

masa osób wymądrzała się o słownictwie a raptem jedna odpowiedź :)

jeśli linka ci się "szybko" poluzowała - spore szanse że powoli pękają w niej żyły.

Autor:  Roni [ 2019-04-06 11:03:57 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Witajcie,u mnie mam tak że ruszając jak powoli puszczam klamkę sprzęgła to sprzęgło "łapie " prawie pod koniec (czyli powiedzmy 75% otwarcia klamki) jak mogę to wyregulować żeby sprzęgło odpuszczało szybciej ? sprzęgło było wymieniane dość niedawno i przebieg ma nie duży.

Autor:  excop [ 2019-04-06 18:20:39 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Nie znam się, ale teraz aby zmieniać biegi nie musisz dusić klamki aż do manetki i to jest bardziej praktyczne w czasie jazdy. No przynajmniej dla mnie bardziej praktyczne.......no ale ja się nie znam :D

Autor:  Roni [ 2019-04-06 22:40:48 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Zasadniczo masz rację ,ale mam ori klamki i przy moich nie za długich palcach łapanie sprzęgła przy prawie "wyprostowanej" klamce jest mało komfortowe , czekam na przesyłkę akcesoryjnych regulowanych klamek to może będzie lepiej zobaczymy.

Autor:  misiakw [ 2019-04-07 20:09:26 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

Roni napisał(a):
ak mogę to wyregulować żeby sprzęgło odpuszczało szybciej


powinieneś miec regulację linki sprzęgła przy klamce - takie pokrętło jak w rowerze :) jęśli tego za mało, podnieś bak i leć wzdłuż linki sprzęgła, gdzieś na tej lince jest taka "beczka" którą kręcąc też możesz regulować długość linki

[ img ]
[ img ]

Autor:  Roni [ 2019-04-07 21:33:00 ]
Tytuł:  Re: Regulacja sprzęgła.

dzięki wielkie ,jutro montuje stelaż do kufra to się też tym zajmę. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/