Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-09-04 22:14:13 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-11-14 00:20:22
Posty: 73
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer
Witam,
Otóż pojawił się problem w moim FZ6 S2. Mianowicie po tym jak mu dzisiaj dałem w p...dę to od tego momentu zaczęły wariować zegary podczas jazdy. Dzieje się to głównie przy prędkości powyżej 120km/h, lub mocniejszym przyspieszaniu. Zegary i licznik gasną, zapalają się, świecą się kontrolki oleju, silnika, po czym też gasną, obrotomierz opada, idzie całkiem do góry jak przy przekręceniu zapłonu i tak co chwila. Jak jadę powiedzmy że stabilnie i spokojnie problem znika. Do tego czasami, nie zawsze w chwili kiedy tak się dzieje z zegarami dochodzi szarpanie, choć moto nie gaśnie...
Miał Ktoś może taką przypadłość i wie co z tym zrobić?
Będę wdzięczny za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-04 22:14:13 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2016-09-05 09:02:50 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Zacznij od sprawdzenia kostki elektrycznej przy liczniku, czyli na zapalonym moto lekko nią poruszaj i obserwuj licznik.

Przerabiałem taki problem, bo strzelił mi zatrzask przy tej kostce :wink:

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-05 19:23:52 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Sprawdź akumulator i zobacz jak zachowuje się ładowanie w możliwie dużym zakresie obrotów, najlepiej jakbyś przeleciał przez cały zakres i zobaczył, czy gdzieś nie świruje. Posprawdzaj złącza i jeszcze, może nie jest to doświadczenie z motocykla, ale sprawdź, czy na fajkach świec nie masz przebicia, swojego czasu w pewnym samochodzie męczyłem się z wariującymi wskaźnikami i kulturą pracy, a w zasadzie jej brakiem i co się okazało, że wszystkiemu winna była przebijająca fajka na jednej świecy :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-05 22:42:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-11-14 00:20:22
Posty: 73
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer
Tak na szybko dziś w garażu pomacałem kostki i przewody i chyba jednak gdzieś z łącznością problem, ponieważ po tym poruszaniu wszystkiego przestał odpalać. Po naciśnięciu startera tylko bzyczał dziwnie ale nie kręcił wcale rozrusznik. Dopiero jak znowu kablami poruszałem zakręcił normalnie i odpalił.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org