Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-09-11 13:19:38 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Witam!
Pisze w ogolnym watku o Fazim, ponieważ dotyczy to spraw pośrednio i bezpośrednio związanych z naszymi motocyklami. Ostatnio (ten sezon mam kiepski, jesli mówimy o kilometrażu) jeżdżę na moto coraz wolniej i to nie tylko dlatego, że brak jest treningu, ale również z powodów zdrowotnych i estetycznych. Zdrowotnych, ponieważ nie moge sobie do końca poradzić z bólami biodra i kręgosłupa przy dłuższej jeździe. Estetycznymi, miałem na myśli to , że jadąc szybko koncentrowałem sie na technice jazdy, a nie wrażeniach estetycznych mijanego krajobrazu. Teraz sedno, czy macie jakiś pomysł na zmianę ustawienia pozycji w czasie jazdy? Na Fazerze zgiecie nóg w stawach kolanowych i biodrowych jest dla mnie teraz trochę za duze i powoduje dyskomfort, zabiera mi radość z jazdy. Może czas pomysleć o innym sprzęcie, bardziej przyjaznym dla mojego kręgosłupa? Co byście polecali?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 13:19:38 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-09-11 13:23:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-08 23:24:29
Posty: 32
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 S2
Jeżeli zależy Ci na w miarę wyprostowanej pozycji to jakieś turystyczne enduro moim zdaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 13:44:50 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Jeśli masz bóle kręgosłupa to może najpierw dowiedz się czym one są spowodowane (może to być praca, styl życia jaki prowadzisz) a jazda motocyklem może dodatkowo wzmacnia te dolegliwości. Bo zmiana motocykla może nie dać spodziewanych rezultatów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 13:51:30 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
maciej_pk napisał(a):
Jeśli masz bóle kręgosłupa to może najpierw dowiedz się czym one są spowodowane (może to być praca, styl życia jaki prowadzisz) a jazda motocyklem może dodatkowo wzmacnia te dolegliwości. Bo zmiana motocykla może nie dać spodziewanych rezultatów.


Dzięki za wypowiedź. W temacie bólu narządu ruchu nie mam problemu z diagnostyką :D Niestety postawienie diagnozy nie jest równoznaczne z możliwością usunięcia dolegliwości. Czas i rodzaj pracy wykonywanej przeze mnie od 30 lat dołożyły cegiełki do tego co teraz się dzieje. Samego siebie nie przeskoczę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 17:02:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Niestety jazda na motocyklu w pozycji wyprostowanej niekozystnie wplywa na kregoslup. Paradoksalnie pozycja pochylona bedzie wygodniejsza o ile nie jezdzimy zbyt wolno.
Co do problemu wyzszosci szybkiej jazdny nad relaksacyjna. Wydaje mi sie ze każdego z nas to wkoncu dopada i po latach zapitalania doceniaja przyjemosc w obserwowania gdzie sie jedzie i jak sie jedzie. Dlatego do mojego hitech fazera planuje kupic klasyka np. Ntv650


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 20:14:31 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2012-01-29 15:38:22
Posty: 1298
Lokalizacja: Szprotawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 697 226 949
Obecne moto: fzs 600 fazer 2000r
jedyne co Ci mogę poradzić to zmiana ustawienia kierownicy. podniesienie jej na śrubkach spowodowało, że nie drętwieje mi ręka a konkretnie malutki palec. poprawa komfortu jazdy o 100%. pierdoła a już pomaga. jak to nie da rady może akcesoryjna kierownica a na końcu może obniżenie setów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 20:34:18 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Viper nie jesteś odosobniony z tymi problemami. Mój PESEL zaczyna się od "6" i też mam poważne problemy z kręgosłupem :? . Prawda jest taka, że Fazerem powolna jazda jest do dupy. Dopiero żwawsza jazda daje frajdę. Ale wtedy pozycja "srającego kota" męczy nogi i kręgosłup. Co do NTV-650 to miałem taką i na pewno jest to lepsze moto do spokojnej emeryckiej jazdy. :D

W każdym razie myśl, kombinuj, a ja będę się temu mocno przyglądał. :D

pozdrawiam

p.s. Ja mam taki problem jeszcze , że bardzo brzydzę się chopperami :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 21:32:58 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Ja też mam 50-tkę za sobą, czopki są mi obojętne, nie mam zdania. Skłaniam się raczej do typowej turystyki FJR, CBf-a, lub pokrewne, ale czy to będzie duża różnica?
Jack jak można obniżyć sety?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-11 21:41:05 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-04-29 09:39:49
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Jeśli masz powyżej 180 cm wzrostu to suzuki dl-650 bedzie idealne lub dl-1000

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-12 06:18:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Viper J@cku podwyższał kierownicę a nie obniżał sety;)
A w kwestii samego obniżenia to pewnie trzeba by dorobić kawałek płaskownika i odpowiednio go zagiąć pod mocowanie. Moze nawet są gotowe zestawy obniżające sety. Wiem że są takie patenty dla setów pasażera ale nie wiem czy dla kierownika.
Z obniżeniem setów musisz zastanowić się co z dźwignią biegów? Wystarczy regulacji na niej żeby dostosować ją do obniżonego seta? Dwa musisz pamiętać że zmniejszysz prześwit w zakręcie (szybciej zaczniesz trzeć podnóżkiem). Wiem że nastawiasz sie teraz na wolniejszą turystykę ale jak kiedyś w jakiś dzień zachce się Tobie szybciej polatać po winklach to żebyś się nie zdziwił/przestraszył a przez to wywalił.
A co do Twojego problemu z kręgosłupem. Idź po poradę do lekarza czy w Twoim wypadku lepsza właśnie będzie wyprostowana pozycja. Bo mam wrażenie że Tuzmen ma troche racji w tym co pisze.
I spróbuj tez może zastosować miększe siedzenie tak żeby jak najmniej wstrząsów przenosiło się z 4ch liemter na górną część ciała.
Co do nóg to może założyć gmole i dorobić do nich spacerówki? Wiem że moze to wyglądać obciachowo ale wielu widzę młodszych którzy rozprostowują nogi w czasie jazdy bo im drętwieją w tej pozycji.
I jeszcze co mogę doradzić to robic częściej przystanki. Co 150-200km takie krótkie na 10min żeby nogi właśnie rozprostować.
Kibicuję jak Excop bo mnie też pewnie to kiedyś czeka;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-12 08:21:32 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-05-13 13:15:53
Posty: 210
Lokalizacja: Witonia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
Pozwolę sobie zabrać głos w temacie jako że mój pesel zaczyna się od 5tki więc jako takie doświadczenie mam :D Na kręgosłup negatywnie wpływa nie tyle sama pozycja za kierą, pominąwszy oczywiście pozycję na sportach czy czoperach - ile wstrząsy i mikrodrgania których nawet nie odczuwamy specjalnie ale one są. Jak widzę po ''nicku'' jeździsz FZ6 a to lekki motocykl i zawsze będzie ''twardy'' - po prostu nie jest w stanie ''łyknąć'' wstrząsów przenoszonych od jezdni. Całkiem wyprostowana pozycja też nie jest dobra bo każdy lekki wstrząs czy wibrację kręgosłup przyjmuje dokładnie w pionie. Mam znajomych którzy mieli problemy z ''krzyżem'' i powymieniali sobie moto na FJR - jeden z nich na Paneuropean. jest to motocykl ciężki, idealnie resorowany, pozycja i ugięcie kolan nie wymuszone. Tak że samą zmianą podnużków czy kiery niewiele można zyskać, pozostaje zmiana motocykla :) Czasem się z kumplem podmieniam na moto i to jest to! nawet na wybojach jajka nie podskakują na siedzeniu :) Swego czasu jeździłem XJ 900 div. to turystyk, pozycja mi odpowiadała resorowanie też, ale o dziwo - FZS 1000 też mi przypasował :) Pozycja na nim jest lekko wyciągnięta, nie jest lekki więc w miarę dobrze resoruje i na razie daję na nim radę :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-12 08:40:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-04-24 15:00:41
Posty: 458
Lokalizacja: Ruda Śląska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S Blue 06
Mialem BMW F650 na ktorym mialem typowa prosta pozycje - po 200km kregoslup siadal. Wiec niekoniecznie prosta pozycja bedzie ta wlasciwa. Ja po przesiadce na FZ6 odczulem ulge dla kregoslupa.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-12 11:15:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-05-13 13:15:53
Posty: 210
Lokalizacja: Witonia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
MarcinJ napisał(a):
Wiec niekoniecznie prosta pozycja bedzie ta wlasciwa.


- Dlatego napisałem że pozycja ''czoperowa'' - czyli wyprostowana - nie jest dobra dla kręgosłupa bo kręgosłup w pionie nie będzie elastyczny i odbierze każdy wstrząs bezpośrednio, BMW F650 i np. FJR to zupełnie inna bajka, inna pozycja inny komfort jazdy, miałem okazję się przewieść - akurat ten egzemplarz był jakiś taki sztywny, wysoki i źle mi się nim jechało, może to moto jest dobre na gorsze turystyczne drogi ale na pewno na nie trzeba mieć zdrowy kręgosłup.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-12 11:19:08 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Wpadł mi go głowy pomysł. Czy ktos używał żelowych nakladek na siedzenie? Czytalem gdzies, że takie wynalazki istnieja tylko nie za bardzo wiem gdzie szukać i czy to ma sens?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-12 11:28:14 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Może lepiej zrobić /obszyć/ kanapę na nowo modyfikując kształt pod własne niepowtarzalne dupsko i wsadzić wkładki żelowe. Oczywiście wsadzić nie w dupsko tylko w kanapę :D


O ile pamiętam to chłopaki z innego forum wysyłali do kogoś kanapy do przeróbki i byli bardzo zadowoleni. Jakby co to postaram się odszukać namiary do gościa.

pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org