Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-10-31 14:38:50 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-03-20 20:16:53
Posty: 53
Płeć: Mężczyzna
Cześć. Latam sobie w Shima STR i zastanawiam się czy da się go jakoś rozbudować pod jesienną zimną pogodę w miarę tanim kosztem?
Mam na myśli to, żeby nie usłyszeć "zmień go na jesienno zimowy zestaw i po kłopocie", no bo to jest duży wydatek.
Grzane manetki oxford sport premium zamówione, bo w rączki zimno.
Jak załatwić problem szyi? Str nie ma kołnierza i w termoaktywną kominiarkę bardzo wieje chłodem na szyję.
Buty i nogi spoko, nie narzekam jeszcze.
Klatka piersiowa też całkiem całkiem, ale zastanawiam się jak ewentualnie dogrzać, bo str ma perforację, której nie da się "wyłączyć". Kombiak leży raczej ciasno i wełnianego sweterka pod niego nie założę ;) Widziałem, że shima ma jakąś kamizelkę grzana z powerbanka, ktoś to testował? Działa to dobrze?

Na deszcz mam ochronę, chodzi głównie o chłód.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 14:38:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-10-31 16:03:01 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
Może to głupie, ale jak cisnąłem na Bałkany, to na chłodniejsze odcinki zakładałem na kurtkę najzwyklejszego windstopera z wysokim kołnierzem, coś w rodzaju the north face haven apex, którego właśnie używałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 17:53:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Komin dodatkowy ktory wpychasz pod kombi i az do kasku a na gore softshell i bedzie Ci za cieplo. Pamietam jak jezdzilem przy sniegu to zakladalem gacie kurtke i rekawice snowboardowe :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 18:15:44 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
DonMateo, jeśli pod kurtkę nic Tobie się nie mieści to trochę lipa, na rynku jest sporo kamizelek ogrzewanych ale ją trzeba włożyć pod a nie na ...
możesz spróbować z dobrą bielizną termiczną, mogę polecić icebreaker, mam koszulkę z długim rękawem + kalesony oraz strój jednoczęściowy firmy X-Bionic (tak jak małe dzieci :D ), trochę to śmiesznie wygląda ale jest rewelacyjny, z tym że na komplet trzeba wydać około 700/900zł lub nawet trochę więcej.
Jeśli jednak planujesz jeździć wiosną i jesienią to chyba jednak warto pomyśleć o kombinezonie tekstylnym z membraną i ociepleniem.
ps przy temperaturach dochodzących do -2stC, jeżdżąc miałem na sobie tylko bieliznę termiczną oraz kombinezon (Macna) z założoną membraną i ociepleniem - było idealnie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 18:22:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-03-20 20:16:53
Posty: 53
Płeć: Mężczyzna
Nie no, jakaś cienka kamizelka myślę, że pod kurtkę się zmieści.

Wiem że najlepiej kupić coś tekstylnego ocieplanego, ale jeśli to możliwe, to chciałbym wykorzystać co się da z obecnego zestawu żeby zredukować koszty. No a jeśli nie wyjdzie to się pewno kupi coś tekstylnego.

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Im więcej propozycji tym lepiej, bo jako świeżak nawet nie wiem czego szukać, a teraz mam jakiś punkt do startu :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 19:36:13 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Dorzucę taką małą wapniacką ciekawostkę . Gdy zaczynałem motocyklować w latach '80 jeździło się czym bądź , bo nie było specjalnie gdzie kupić , zresztą nie było za co :D . Gdy się robiło zimno , pod kurtke i spodnie wkładałem gazety i było gites . Pomysł był zaczerpnięty od strarszych . Nawiasem mówiąc , teraz też czasami pod skórkowego kombiaka stosuje ten patent . :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 20:06:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak wiem że zmarznę to zakładam zamiast zwykłej koszulki bieliznę termiczną którą kupiłem na narty, mam też kominiarkę scott z windstopperem i neoprenem na okolice szczęki, jest znakomita.

Na wycieczkach mam zawsze przygotowany na wszelki wypadek górę od kondoma przeciwdeszczowego, znakomicie chroni przed wnikaniem wiatru w kurtkę, chroni też szyję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-31 20:43:37 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 468
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Najtaniej wychodzi kombi przeciwdeszczowe. A jeśli to za dobrze nie wygląda to musisz kupić sobie, bieliznę termoaktywno z merino, ja na to zakładam z decatlonu przylegającą do ciała bluzę ale z golfem i na to idzie bluza przylegająca z polandexu z widstoperem. Na to dalej zakładam kurtkę tekstylną ale mam ją z membraną goretexu. W ten sposób moge już latać cały dzień przy 5-7st. Na niższe temperatury zakładam na zewnątrz bezrękawnik puchowy i dalej jazda :)
A im mniej suwaków w ubiorze tym lepiej się czujesz na wysokości szyi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-11-01 16:25:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
lepiej kup sobie ten dodatkowy komplet teksa bo jak złapie Cię desz a do domu będzie daleko to wszystkie budżetowe rozwiązania będziesz przeklinał po każdym kilometrze.
Wiem co mówie bo wracałem 400km w względnie dobrych warunkach 10stC, mocny deszcz. Mimo że to nie wyczyn to miałem tylko zwyczajne skurzane rękawice ala sport, które przemokły po 5km i po 100km odechciało mi się motocyklizmu na zawsze. Od tego czasu mam zawsze kilka zestawów rękawic bo każda technologia i tak w końcu przemoknie a wtedy zakładam kolejne suchutkie i cieplutkie.
Na tę porę roku musisz mieć drugi zestaw ubrań odpowieni do warunków


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org