Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-12-30 23:51:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-12-30 19:55:27
Posty: 9
Płeć: Mężczyzna
Witajcie

Mam fazera 600 i akumulator VARTA YT12B-BS 12V

Motocykl nie będzie używany przez 6 miesięcy (nie będzie też przepalany). Motocykl wyczyściłem, nasmarowałem łąńcuch, zalałem bak do pełna oraz nakryłem szczelnie pokrowcem. Ustawiłem na stopce centralnej w ogrzewanym garażu i wypiąłem akumulator. Czy jest jakaś szansa, że po tym czasie akumulator nie padnie? Drugie pytanie czy coś poza akumulatorem może sie zepsuć w motocyklu przez ten czas ze względu na nie korzystanie z niego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-12-30 23:51:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2011-12-31 00:29:18 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-03-10 22:24:07
Posty: 411
Lokalizacja: DKL- dolnoslaskie krolestwo lądek
Płeć: Mężczyzna
Telefon: E52 :P
Obecne moto: Fz6 S
podeprzyj jeszcze przednie koło żeby nie opierało się o podłogę, co do aku, mi koledzy napisali że do wiosny może stać i nie powinno nic mu dolegać, też nie wyciągam go i nie będę przepalał moto, ale sezon chyba zaczne szybciej niż za 6 miesięcy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-12-31 11:47:31 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-03 14:41:16
Posty: 261
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha MT 09
Marka akumulatora ma mniejsze znaczenie, najważniejszy jest jego wiek. Jak ma kilka lat to możesz mieć problemy z odpowiednim napięciem do rozruchu. Proponuję inwestycję w ładowarkę (ja kupiłem w Lidlu rok temu i mam spokój.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-12-31 13:02:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
Więc tak, generalnie wszystko oki...ja akurat przedniego koła nie podpieram, ale co jakiś czas je obrócę :) Co do aku...to, że odpiąłeś to dobrze, ale pomyśl też o tym, by zagościł on np. w ciepłej piwnicy, w której nikomu nie będzie przeszkadzał. Po zejściu śniegu jak i wszechobecnej soli drogowej akumulatorek sobie doładuj prostownikiem, włóż do sprzętu i po chwili wszystko gada jak należy.
Co do przepalania masz rację, że nie będziesz tego robił...czasem, ewentualnie jeśli już wrzuć ostatni bieg i zakręć ręcznie tylnym kółeczkiem :) to jeśli chodzi o rozruch :)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org