Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-12-29 13:17:57 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-11-11 22:38:52
Posty: 207
Lokalizacja: Wawka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6
To i ja wtrącę się w dyskusje jako że i ja stałem przed tym dylematem jakieś trzy miesiące temu :roll: . Moja przygoda pod tytułem "co kupić?" zakończyła się wyborem Fazerka z 2006 roku :D . Również jak przedmówcy słyszałem od jednych że na początek to najlepiej GS i tym podobne ale również od drugich słyszałem opinie że za dwa, trzy miesiące to Ci mocy zabraknie i że sprzedać trzeba będzie a teraz kryzys i kupców nie ma :( . Skołowany byłem do czasu jak kumpel ( zresztą z pomorza więc okolice twoje Kamyku) powiedział Mi że :"Jeżeli motor będziesz traktował z należytym mu respektem, jeżeli nie będziesz chciał nad Nim dominować a będziesz chciał z nim współpracować i jeżeli motocykl będzie towarzyszem twojej podróży a nie tylko przewoźnikiem to możesz spokojnie nawet litra kupić ". Po tych słowach zaryzykowałem i jestem posiadaczem 600 prawie stu konnej. Pierwszy tydzień pojeździłem tylko wieczorami i raczej w małym ruchu ulicznym , potem dopiero wyjechałem w szał porannych korków i mocno się pozytywnie rozczarowałem- da się jeździć i panować nad maszyną :) . Myślę że jeszcze dużo przede mną niespodzianek i niespodziewanych zachowań choćby kierowników katamaranów ale mając pod sobą większą moc mam większe szanse im podołać . Jedyny utrudnieniem- fakt jak ktoś pisał powyżej -jest waga maszyny ale i to da się opanować. Co do tańszej wersji nauki czyli kupić GS bo taniej go naprawić w związku ze szlifem to chyba się nie zgodzę( ale podkreślam że się nie znam) , chyba lakiernik bierze tyle samo za element malowany Yamahy co za element Suzuki. Reasumując : jeśli masz troszku oleju w głowie i motor dla Ciebie to nie przedmiot który w zimę zajmuje część garażu oraz siły by utrzymać 200 kilową maszynkę na dwóch kołach to nie widzę przeszkód w zakupie Fazera.
Pozdrawiam, nam nadzieje że nie utrudniłem i życzę powodzenia w wyborze a docelowo w kupnie. MICI


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-29 13:17:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2009-12-29 16:51:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Kamyk napisał(a):
Na pewno nie ma tyle co 1litrowa maszyna i do tego scig, ale ma wiecej. Tylko czy to jest az tak jak niebo i ziemia w porownaniu do GS500 czy ER5?

500-ki sa zwinne i zrywne do 100-120 km/h, zazwyczaj lekkie i na normalnej nawierzchni o uslizgu tylnego laczka nie ma praktycznie mowy.
W 100 konnej 600-ce tam gdzie 500-ki zaczynaja wymiekac ty wrzucasz drugi bieg :P W kocie zblizajac sie do czerwonego pola na 2-gim biegu przekraczasz juz 150 km/h.
I nie uwierze, ze nie lubisz jezdzic szybko, jak poczujesz przyspieszenie bedziesz odkrecal manete jak kazdy 8) trzeba to tylko robic z glowa tam gdzie mozna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-29 17:47:38 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-26 19:29:43
Posty: 47
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Nemm napisał(a):
Kamyk napisał(a):
I nie uwierze, ze nie lubisz jezdzic szybko, jak poczujesz przyspieszenie bedziesz odkrecal manete jak kazdy 8) trzeba to tylko robic z glowa tam gdzie mozna.


Nie mowie, ze nigdy nie wciskalem gazu w samochodzie, ale wiem, ze mam doswiadczenie w jezdzie i nie kreci mnie wyprzedzanie na 3 itp. Dlatego mam nadzieje, potkreslam mam nadzieje, ze nie bede mial szybko ochoty odkrecic do konca ... Wariatem na drodze nie jestem i na pewno sie do nich nie zaliczam.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-29 17:53:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-26 19:29:43
Posty: 47
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin
Płeć: Mężczyzna
MICI napisał(a):
To i ja wtrącę się w dyskusje jako że i ja stałem przed tym dylematem jakieś trzy miesiące temu :roll: . Moja przygoda pod tytułem "co kupić?" zakończyła się wyborem Fazerka z 2006 roku :D . Również jak przedmówcy słyszałem od jednych że na początek to najlepiej GS i tym podobne ale również od drugich słyszałem opinie że za dwa, trzy miesiące to Ci mocy zabraknie i że sprzedać trzeba będzie a teraz kryzys i kupców nie ma :( .

...



Dziekuje za takie slowa, z tego widze, ze da sie :) I oto mi chodzi :)

Pozdrawiam i szerokosci.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org