Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-20 14:39:31 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-18 13:17:20
Posty: 30
Lokalizacja: Gdynia
Koledzy i koleżanki z 3miasta może znacie jakiegoś dobrego fachowca, który doprowadzi moje plastiki do perfekcji i polakieruje?

Sporo się naczytałem na temar spawania/klejenia/łatanie plaztików w naszych kotach sam już nie wiem co robić:) A co ustaliłem(poprawcie jesli się mylę:):
1. Wszystkie owiewki wykonane są z ABS.
2. ABS wszyscy zalecają bardziej spawać i zgrzewać niż kleić i łatać.
3. Spawać można albo fachowo spawarką do plastików albo zwykłą opalarką lub lutownicą.
4. Spawamy i wypełniamy ubytki tylko i wyłącznie ABS-em ( może być z jakiejś połamanej owiewki)
5. Klejenie i łatanie matą szklaną i żywicą epoksydową odpada ponieważ będzie się rozwarstwiać i pękać.
6. Po każdej naprawie, przed lakierowaniem szpachlować specjalnym szpachlem do plastików i przemalowac podładem- również specjalnym.
7. Jeśli lakierować to tylko przez fachowca od motocykli- lakier ma więcej warstw niż samochody żeby wyglądał jak oryginał.
8. No i na koniec naklejki, które należy przykleić przed ostatnią warstwą klaru.
Jeśli się mylę i macie jakieś uwagi to podzielcie się nimi:)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-03-20 14:39:31 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-20 14:41:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
SKINO napisał(a):
8. No i na koniec naklejki, które należy przykleić przed ostatnią warstwą klaru.

Tylko naklejka na zbiorniku jest pod lakierem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-20 14:45:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-18 13:17:20
Posty: 30
Lokalizacja: Gdynia
ale można i wszystkie naklejki wrzucić pod clar:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-03-20 16:41:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-08-27 10:57:46
Posty: 116
Lokalizacja: czarne
SKINO napisał(a):
Koledzy i koleżanki z 3miasta może znacie jakiegoś dobrego fachowca, który doprowadzi moje plastiki do perfekcji i polakieruje?

Sporo się naczytałem na temar spawania/klejenia/łatanie plaztików w naszych kotach sam już nie wiem co robić:) A co ustaliłem(poprawcie jesli się mylę:):
1. Wszystkie owiewki wykonane są z ABS.
2. ABS wszyscy zalecają bardziej spawać i zgrzewać niż kleić i łatać.
3. Spawać można albo fachowo spawarką do plastików albo zwykłą opalarką lub lutownicą.
4. Spawamy i wypełniamy ubytki tylko i wyłącznie ABS-em ( może być z jakiejś połamanej owiewki)
5. Klejenie i łatanie matą szklaną i żywicą epoksydową odpada ponieważ będzie się rozwarstwiać i pękać.
6. Po każdej naprawie, przed lakierowaniem szpachlować specjalnym szpachlem do plastików i przemalowac podładem- również specjalnym.
7. Jeśli lakierować to tylko przez fachowca od motocykli- lakier ma więcej warstw niż samochody żeby wyglądał jak oryginał.
8. No i na koniec naklejki, które należy przykleić przed ostatnią warstwą klaru.
Jeśli się mylę i macie jakieś uwagi to podzielcie się nimi:)
pozdrawiam
do farby ktora bedziesz malowal mozna dodac uelastyczniacza stosuje sie go jako dodatek do malowania plastikow
.farba wtedy lepjej pracuje z plastikiem jest bardziej elastyczna 250ml kosztuje kolo 20zl z tgo co pamietam, starcza chyba na kilka litrow musisz sie dopytac . co do naklejek pod lakierierem bezbarwnym farba na ktora bedziesz naklejal musi byc bardzo dobrze podeschnieta .gdy nakleisz nklejki a rozpuszczalnik bedzie jeszcze odparowywal pod naklejkami pojawja sie pecherze


sa rozne farby; wodne ,renowacyjne,akrylowe i dziadostwo (spreje czegos takiego nie nalezy uzywac nie nadaja sie do niczego) podjec do lakierni gdzie robja lakiery samochodowe powinni tam wjedziec co z czym sie je. do malowania mojego moto uzylem lakieru firmy RM jak ogladasz programy z serji wkreceni lub odpicowana bryka to tam uzywaja akrylu z tej firmy.sa podklady do plastiku . farbe nalezy polozyc zanim taki podklad podeschnie inaczej farba zejdzie z plastiku.jesli plastik nie bedzie pokryty podkladem nie bedzie sie go trzymala farba powjezchnia bedzie sie zachowywala jakby byla tlusta. jezli bedziesz malowal sam nie wruze ci sukcesow .w zakladach gdzie maluja samochody czasami nie chca sie zgodzic na malowanie motocykli.malowanie motocykla jest upierdliwe zakamarki,zaglebjenia oble,wklesle plaszczyzny. slyczalem ze za malowanie motocykla wolaja sobje 1000 zl


akryl RM zalezy od koloru za 100ml bedzie kosztowal okolo 30zl kolory z tej palety sa inne niz uzywane na motocyklach,mniej pastelowe .farby uzywane do motocykli sa drozsze za 100ml morzesz zaplacic okolo 70zl lub wjecej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-20 18:59:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-18 13:17:20
Posty: 30
Lokalizacja: Gdynia
dzięki chłopaki za rady:)będę się nad tym zastanawiał jak odbiore plastiki od fachowca:) wycenił mnie na 280 zl za:
- dorobienie po trzy uchwyty przy bocznych owiewkach przy każdej pęknięcie
- poklejenie czaszy po ostatnich naprawach i dorobienie trzech mocowań
- doklejenie uchwytów do wypełnienia chodnicy
- i praktycznie odbudowanie 1/4 osłony kolektora
myśle że w jeden dzień się nie wyrobi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-27 17:23:58 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-04-27 17:02:20
Posty: 16
Lokalizacja: Suwałki
Znasz może kolego symbol koloru ramy??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-27 22:58:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-18 13:17:20
Posty: 30
Lokalizacja: Gdynia
nie znam ale pojechalem motorem zeby dobrac...i niestety po pomalowaniu inny odcień:(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org